Teraz jest 2 maja 2024, o 16:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Proszę o interpretację - wykres prawie łatwy ;)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Proszę o interpretację - wykres prawie łatwy ;)

Postprzez justi85 » 7 listopada 2006, o 15:29

Proszę o interpretację. To mój 2 obserwowany cykl. Uczę się i potrzebuję czyjejś interpretacji dla upewnienia i wyjaśnienia pewnych moich wątpliwości.

1 dc - @
2 dc - @
3 dc - @
4 dc - @
5 dc - @
6 dc - 36,25 / plamienie / szyjka zamknięta, uniesiona, twarda
7 dc - nie mierzona / Lepki, kleisty / szyjka zamknięta, uniesiona, twarda
8 dc - 36,0 / Rozciągliwy, mętny / zamknięta, uniesiona, twarda
9 dc - 36,2 / Rozciągliwy, mętny / zamknięta, uniesiona, twarda
10 dc - 36,05 / Rozciągliwy, mętny / zamknięta, uniesiona, mięknie
11 dc - 36,2 / Rozciągliwy, mętny / otwiera się, uniesiona, miękka
12 dc - 36,35 / Rozciągliwy, mętny / otwarta, uniesiona, miękka
13 dc - 36,1 / Przeźroczysty, jak białko jaja / otwarta, uniesiona, miękka
14 dc - 36,0 / Rozciągliwy, mętny / otwarta, opuszcza się, twardnieje
15 dc - 36,4 / Rozciągliwy, mętny / zamyka się, opuszcza się, twardnieje
16 dc - 36,45 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / zamknięta, opuszczona, twarda
17 dc - 36,5 / Rozciągliwy, mętny, zbity / zamknięta, opuszczona, lekko miękka
18 dc - 36,5 / Lepki, kleisty / zamknięta, opuszczona, twarda
19 dc - 36,5 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw
20 dc - 36,5 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw
21 dc - 36,4 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw
22 dc - 36,5 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw
23 dc - 36,5 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw
24 dc - 36,5 / Lepki, kleisty / z, op, tw
25 dc - 36,5 / Nieprzeźroczysty, grudkowaty / z, op, tw (temp mierzona o 5:00)
26 dc - 36,7 / Lepki, kleisty / z, lekko uniesiona, lekko miękka
27 dc - 36,4 / Lepki, kleisty / z, opuszczona, lekko miękka


Temperatura mierzona o 6:00 w ustach termometrem elektronicznym.

Mam pytania:

1) Czy temperatury w fazie wyższej powinny znajdować się na linii poziomu wyższego lub nad nią, czy nie koniecznie?

2) Normalne są te dziwne stałe temperatury 36,5?

3) Czy 17dc nie jest dziwny?

4) Czy jeśli mój najkrótszy cykl miał 23 dni, ale był skrócony przez wyjazd i zmianę klimatu to muszę go uważać za najkrótszy czy niekoniecznie?

Moje pytania mogą być lekko śmieszne :wink: , ale dopiero się uczę i chcę dużo wiedzieć. Chcę poznać mój organizm jak najlepiej się da...
Ostatnio edytowano 7 listopada 2006, o 21:31 przez justi85, łącznie edytowano 1 raz
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Edwarda » 7 listopada 2006, o 15:42

Witaj.

Napisałaś wykres łatwy i co :wink:

Rzeczywiście ten 17 dzień trochę dziwny. :? Niby tempka skoczyła. A czy ten śluz z 15 dnia był wyraźnie lepszej jakości niż ten z 17 dnia? Np. ten pierwszy był jak białko jajka a ten drugi już nie - tylko trochę rozciągliwy?

Której metody się uczysz?
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez justi85 » 7 listopada 2006, o 16:09

Uczę się metody Kippley'ów, ale narazie korzystam tylko z informacji zamieszczonych na stronie npr.pl. Możliwe, że niedługo zaopatrzę się w książkę.

ten śluz z 15 dnia był wyraźnie lepszej jakości niż ten z 17 dnia? Np. ten pierwszy był jak białko jajka a ten drugi już nie - tylko trochę rozciągliwy?

Tak, napewno ten śluz z 15dc był lepszej jakości. Był rozciągliwy na 2cm, ale mętny, nie jak białko. Jak białko był ten z 13dc. A 17dc śluz był rozciągliwy na 1cm, mętny. Razem z nim był też L i N, ale napisałam ten najbardziej płodny. Niby mogłoby mi się pomylić z lepkim, ale był jak te z 10, 11, 12dc. Lepki jest trochę inny. Poza tym 15 - odczucie wilgotności, 17 - sucho (jeśli to pomoże).

W pierwszym cyklu skok temperatury był 15dc, a szczyt szyjki i śluzu był 14dc.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Edwarda » 7 listopada 2006, o 16:19

Ja znam tylko Rotzera...
Interpretować czy może Cię to zmylić i poczekasz na kogoś od Kippleyów?
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez justi85 » 7 listopada 2006, o 16:52

interpretuj śmiało :wink:
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez kasik » 7 listopada 2006, o 17:03

ja sie nie moge z tymi skrotami sluzu polapac, takie dziwne to :roll:
kasik
 

Postprzez Edwarda » 7 listopada 2006, o 17:13

Ja bym zinterpretowała tak:

15 dz. szczyt śluzu
16-18 trójka wyższa
18 d.c. nie spełnia warunku wyższa o 0,2 więc dodajemy jeden dzień i od 19 d.c niepłodność poowulacyjna. Tylko że te tempki "wyższe" później też są na poziomie 36.4 czyli :? a może 27 d.c spada już przed @?

Albo wersja dla odważnych: 8) przyjąć dzień szczytu 13 d.c. (jako ostatni dzień najbardziej płodnego śluzu, wyższe tempki 15-17 i niepłodność od 18 dnia wieczorem (czekamy na 4 wyższą, bo trzecia nie spełnia warunku wyższa o 0,2.


I bardzo ważne to Ty musisz wiedzieć który dzień jest ostatnim z najlepszych ze śluzem o cechach płodności :!:

Nie wiem czy wg Kippleyów też tak wolno z tym śluzem :?
Ostatnio edytowano 15 listopada 2006, o 15:17 przez Edwarda, łącznie edytowano 1 raz
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Betsabe » 7 listopada 2006, o 20:21

Moja interpretacja: szczyt sluzu 17 dc

ale skok duzo wczesniej bo 15 dc

poziom nizszy 36.35, wyzszy 36.55

a III faza od 21 dc wieczorem (wyzsze tempki po szczycie 18,19,20 dc, ale tempka z dnia 20 nie ma wartosci 36.55, wiec nieplodnosc od 21 dc)
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez justi85 » 7 listopada 2006, o 21:23

Edward napisał(a):są na poziomie 36.4 czyli :? a może 27 d.c spada już przed @?

To jest cały cykl, więc ja też myślę, że może to być spadek temp przed @.
Betsabe napisał(a):wiec nieplodnosc od 21 dc

O jaa... To tylko 7 dni niepłodnych. Mało. To tak zawsze? :?

A coś na temat moich pytanek...?

Ja naprawdę myślałam, że ten wykres jest łatwy. A to wszystko nie jest takie proste... :?
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Re: Proszę o interpretację - wykres prawie łatwy ;)

Postprzez Lucja » 9 listopada 2006, o 13:44

Ja mam nieco inną interpretację (z metody angielskiej):

Szczyt szyjki - 13 dc, szczyt śluzu - 17dc, a wyższe tempki - 15-17, ponieważ trzeci pomiar nie spełania warunku metody, stąd trzeba czekać na 18dc. Płodność kończy się według śluzu - 20dc WIECZOREM.

Tempki z fazy wyższej - już z nazwy - powinny być nad linią pokrywającą, trzeci wyższy - w metodzie angielskiej musi być co najmniej trzy "krateczki" nad linią, jeśli nie to czekamy na pierszy kolejny powyżej linii, czyli jak u Ciebie - na 18dc.

Stałe tempki nie są regułą, ale bywają :)

17dc może mieć zakłócenie, np. jakiś większy stres, wtedy śluz może być rozciągliwy, ale ponieważ jest to w fazie 3 wyższych pomiarów to nie planując poczęcia, lepiej traktować jako płodny śluz.

" Czy jeśli mój najkrótszy cykl miał 23 dni, ale był skrócony przez wyjazd i zmianę klimatu to muszę go uważać za najkrótszy czy niekoniecznie?" Jak był najkrótszy - to najkrótszy. Tak go traktujemy. W metodzie angielskiej bierzemy pod uwagę 12 z ostatnich cykli.

Oczywiście na karcie zawsze sobie notuj zakłócenia - zmiana czasu pomiaru, zmiana klimatu, jakieś leki czy choroby, ból głowy czy zęba, wypita wieczór wcześniej większa ilość alkoholu czy mało snu itp.

Powodzenia!
Lucja
Bywalec
 
Posty: 187
Dołączył(a): 10 maja 2006, o 14:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sagitta » 14 listopada 2006, o 11:15

Edward napisał(a):
Albo wersja dla odważnych: 8) przyjąć dzień szczytu 13 d.c. (jako ostatni dzień najbardziej płodnego śluzu i wyższe tempki 15-17 i niepłodność od 17 dnia wieczorem.


Ja,świeżo po lekturze ostatniego wydania Rotzera, zinterpretowałabym podobnie: szczyt 13dc. (bo potem już śluz jest mętny), skok 15dc.. Niepłodność od 18dc. wieczorem (czekamy do 4 wyższej, bo 3cia nie spełnia warunku 2 kresek)
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Edwarda » 15 listopada 2006, o 15:14

Justi na przykładzie Twojego wykresu i naszych interpretacji widać wyraźnie duże rozbieżności pomiędzy poszczególnymi metodami (i dniem rozpoczęcia niepłodności poowulacyjnej :!: ).

Nie wiem jak dużo masz czasu na uczenie się NPR i obserwacje...
Ale jeśli nie planujesz w najbliższym czasie ślubu i następne cykle będą podobne do tego to ja ośmielę się "podsunąć" Ci metodę Rotzera... Jak widać dzięki tej interpretacji zyskujesz więcej dni niepłodnych....

Wydaje mi się, że nie ma problemu z zakupem jego książki np. "Sztuka planowania rodziny" w księgarniach.
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Amazonka » 15 listopada 2006, o 15:32

Hmm, różnie to bywa z Rotzerem. Najpewniejszy jest inet.
A w sprawie rozpoczęcie niepłodności poowulacyjnej rónież najważniejsza jest pewność wyznaczenia!
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fiamma75 » 15 listopada 2006, o 15:36

sagitta napisał(a):
Edward napisał(a):
Albo wersja dla odważnych: 8) przyjąć dzień szczytu 13 d.c. (jako ostatni dzień najbardziej płodnego śluzu i wyższe tempki 15-17 i niepłodność od 17 dnia wieczorem.


Ja,świeżo po lekturze ostatniego wydania Rotzera, zinterpretowałabym podobnie: szczyt 13dc. (bo potem już śluz jest mętny), skok 15dc.. Niepłodność od 18dc. wieczorem (czekamy do 4 wyższej, bo 3cia nie spełnia warunku 2 kresek)


Ja tak samo (zresztą też stosuje Rotzera).
PS. Zresztą sama tak robiłam.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Edwarda » 15 listopada 2006, o 16:07

Amazonka napisał(a):Hmm, różnie to bywa z Rotzerem.


To znaczy co :?:
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez justi85 » 15 listopada 2006, o 16:07

Amazonka napisał(a):Hmm, różnie to bywa z Rotzerem. Najpewniejszy jest inet

Co to jest inet?

Edward napisał(a):Ale jeśli nie planujesz w najbliższym czasie ślubu i następne cykle będą podobne do tego to ja ośmielę się "podsunąć" Ci metodę Rotzera...

Mam czas, mogę się jeszcze przestawić. Dziękuję za radę. Skłaniałam się ku metodzie Rotzera, m.in. dlatego, że po przejrzeniu forum widzę, że z Rotzera kobiety są najbardziej zadowolone. Przynajmniej takie jest moje wrażenie.

Edward napisał(a): Jak widać dzięki tej interpretacji zyskujesz więcej dni niepłodnych....

Ale to była podobno wersja dla odważnych...

fiamma75 napisał(a):Ja tak samo (zresztą też stosuje Rotzera).
PS. Zresztą sama tak robiłam.

Czyli stosowałaś wersję dla odważnych...?

Dziękuję i pozdrawiam.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Edwarda » 15 listopada 2006, o 16:25

justi85 napisał(a):
Edward napisał(a): Jak widać dzięki tej interpretacji zyskujesz więcej dni niepłodnych....

Ale to była podobno wersja dla odważnych...


Bez obaw, to była interpretacja dla odważnych. (bo przedstawiłam dwie)Uzależniona m.in. od tego KTÓRY dzień (13 czy 15) uznamy za ostatni ze śluzem o najlepszej jakości. A to możesz wiedzieć tylko Ty :!: Czyli jedna moja interpretacja była jeśli uznamy 13 dc. za szczyt a druga jeśli będzie to dzień 15 :!:
Poza tym zmieniłaś swój post i wcześniej nie było tak oczywiste czy szczytem jest 13 czy 15 dzień :wink: Dlatego się dopytywałam później o ten śluz. Teraz wykres wygląda bardzo ładnie. I szczyt śluzu rzeczywiście był 13 dnia.

A skoro poparły mnie fiamma i sagitta, to wersja "dla odważnych" jest jak najbardziej pewna i naukowa
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez fiamma75 » 15 listopada 2006, o 16:41

Nie stosowałam wersji dla odważnych (bo odważna nie jestem :D ) tylko określałam szczyt śluzu wg Rotzera czyli jako ostatni dzień śluzu najlepszej jakości w danym cyklu (bo w każdym trzeba rozpatrywać śluz indywidualnie). Bywało, że następnego dnia po szczyciu miałam śluz o pewnych cechach płodności, ale ewidentnie - już na pierwszy rzut oka = gorszej jakości np. mętny, urywający się, mniej ciągnący, gęstszy, itp.
Czasami ten śluz w innym cyklu będzie śluzem najlepszej jakości, bo nie pojawi się śluz bj. zawsze trzeba rozpatrywac indywidualnie i to jest najważniejsze :!:

Amazonce chodzi pewnie o INER www.iner.pl
Warto tam zajrzeć.
A to cytat z tej strony:
Dzień szczytu objawu śluzu to ostatni dzień występowania śluzu relatywnie najlepszej jakości w danym cyklu.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Amazonka » 15 listopada 2006, o 22:07

He he.
Inet = internet

Różnie bywa z dostępnością książki Rotzera. W niektórych księgarniach jest, ale lepiej kupić wysyłkowo.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez justi85 » 7 grudnia 2006, o 15:35

Witam ponownie :)

3 cykl jest dla mnie jeszcze bardziej skomplikowany niz ten poprzedni. Czy może mi ktoś pomóc go zinterpretować. Bardzo będę wdzęczna.

Temperatura mierzona termometrem elektornicznym o 6:00.
Najkrótszy cykl - 23 dni. Najdłuższy - 36 dni.
Pierwszy dzień wzrostu temperatury - 15 dc.


1 dc - @
2 dc - @
3 dc - @
4 dc - @
5 dc - @
6 dc - plamienie
7 dc - 36,2 / plamienie / szyjka otwiera się, opuszcza się, mięknie
8 dc - 36,1 / sucho / śluz lepki, mętny / szyjka otwiera się, opuszcza się, mięknie
9 dc - 36,0 / sucho / śluz lepki, mętny / szyjka otwiera się, opuszczona, twarda
10 dc - 36,2 / sucho / śluz rozciągliwy na 2cm, mętny, zbity / szyjka otwiera się, uniesiona, mięknie
11 dc - 36,1 / sucho / śluz rozciągliwy (ale mniej niż 10dc), mętny i więcej go / szyjka otwiera się, opuszcza się, mięknie
12 dc - 36,0 / wilgotno / śluz rozciągliwy na 2cm, mętny, zbity / szyjka otwiera się, uniesiona, mięknie
13 dc - 36,1 / mokro / śluz rozciągliwy na 2cm, pół na pół przeźroczysty / szyjka otwiera się, uniesiona (ale niżej niż 12dc), mięknie
14 dc - 36,2 / mokro / śluz jak białko jaja, rozciągliwy na 2cm / szyjka otwiera się, uniesiona (jak w 13dc), mięknie
15 dc - 36,15 / mokro, ślisko / śluz jak białko jaja, rozciągliwy na 2cm, wodnisty / szyjka otwarta, uniesiona, mięknie
16 dc - 36,15 / mokro / śluz jak białko jaja (najlepsza jakość śluzu w całym cyklu) / szyjka otwarta, uniesiona, miękka
17 dc - 36,1 / mokro / śluz jak białko jaja (już bardziej mętny) / szyjka otwarta, uniesiona, miękka
18 dc - 36,4 (mierzona o 7:00) / mokro / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyka się, opuszcza się, twardnieje
19 dc - 36,3 (mierzona o 7:00) / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny, zbity / szyjka zamyka się, opuszcza się, twardnieje
20 dc - 36,2 / wilgotno / śluz grudkowaty, kremowy, wodnisty / szyjka zamknięta, opuszcza się, twardnieje
21 dc - 36,3 / sucho / śluz rozciągliwy, mętny, bardziej zbity/ szyjka zamknięta, opuszczona, twardnieje
22 dc - 36,3 / sucho / śluz grudkowaty, kremowy / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
23 dc - 36,4 / sucho / śluz lekko lepki, kremowy / szyjka zamknięta, opuszczona (ale nie aż tak bardzo jak w 22dc), bardzo twarda
24 dc - 36,5 / wilgotno / śluz lepki, kremowy / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
25 dc - 36,5 / lekko wilgotno / śluz grudkowaty, kremowy / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
26 dc - 36,35 / sucho / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
27 dc - 36,5 / sucho / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
28 dc - 36,4 / sucho / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
29 dc - 36,5 / sucho / śluz grudkowaty, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
30 dc - 36,5 / wilgotno / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
31 dc - 36,5 / sucho / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszczona, twarda

W tym cyklu najbardziej nie rozumiem temperatury. Czy przy takich moich wykresach nie jest konieczne, żebym stosowała jej korekty? Bez korekty 18 i 19dc wykres jest bez sensu chyba...

Czy ktoś może mi pomóc? :roll:
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Edwarda » 12 grudnia 2006, o 15:29

Witaj ponownie justi.
Nie bardzo rozumiem co chcesz korygować Ładny skok :wink: Masz bardzo ładny wykres. Temperatury z 18 i 19 dnia są po szczycie śluzu, są wyższe od sześciu je poprzedzających. Co prawda ta z 20 nie sięga linii podstawowej więc ją pomijamy, czekamy jeszcze jeden dzień - następna nie spełnia warunku "wyższa o 0,2", więc czekamy jeszcze jeden dzień i od 22 dnia wieczorem jest niepłodność poowulacyjna.
Najważniejsze, żeby tempki w fazie "wyższej" były "ogólnie wyższe" i tak jest u Ciebie.
Przynajmniej ja bym tak zinterpretowała.
A jak Ty zinterpretowałaś ten cykl?
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez Gosiao » 13 grudnia 2006, o 00:00

oj widze że już trochę czekasz na odpowiedź. Powinnam sobie z tym poradzić, tylko musze to sobie narysować (wtedy jest łatwiej) jest już późno napisze ci jutro
Gosiao
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 19 listopada 2006, o 15:06

Postprzez justi85 » 13 grudnia 2006, o 11:28

A jak Ty zinterpretowałaś ten cykl?

Ja w tym cyklu sprawdzilam, o ile różnią się temperatury w ciągu godziny. Wyszło, że o 0,1 stopnia. Więc gdybym zrobila korekte w 18 i 19 dc to te temperatury nie bylyby takie wcale wyzsze, bo tylko ta z 18dc bylaby wyzsza od reszty o 0,1 stopień, a późniesze - z 19 i 20 bylyby na poziomie niższych temperatur. Więc lekki skok 21dc uznałabym za skok w wersji troche bardziej odważnej (bo wczesniej tez byla taka temp). A dopiero skok 23dc jest pewnym skokiem, bo temp jest wyższa od wczesniejszych (po korekcie).

Przesadziłam, nie? :D

Jeszcze nie kupiłam sobie książki, więc trzeba mi jeszcze wybaczyć lekką niewiedzę. :wink:

W tym cyklu mierzę już dwoma termometrami elektoronicznymi (z 1 i 2 miejscami po przecinku), bo chce zobaczyc różnice.

pozdrawiam i dziękuję bardzo.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Edwarda » 13 grudnia 2006, o 12:11

justi85 napisał(a):Przesadziłam, nie? :D



Nie. :wink: Ja bym to nazwała asekuracją i dochodzeniem do wprawy 8) To zrozumiałe, że na początku przyjmuje się najbezpieczniejszą wersję :P Ale dojdziesz do wprawy zobaczysz.

Z drugiej strony dla mnie ważniejsze jest stosowanie JEDNEJ reguły (w moim przypadku Rotzer). I tu na przykład nie stosujemy korekty :!: A jedynie zaznaczamy na wykresie ewentualne późniejsze lub wcześniejsze pomiary.
Edwarda
Domownik
 
Posty: 335
Dołączył(a): 18 stycznia 2006, o 16:50

Postprzez justi85 » 16 grudnia 2006, o 16:15

Gosiao, jeśli masz czas to przeanalizować to chętnie chciałabym się zapoznać z Twoją interpretacją...

Edward napisał(a):Co prawda ta z 20 nie sięga linii podstawowej więc ją pomijamy

Czyli takie jednorazowe odchyły po prostu pomija się? Czy to też jest pewne ryzyko?
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez fiamma75 » 16 grudnia 2006, o 17:30

Jedniodniowe spadki się pomija bez żadnego ryzyka :)
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez justi85 » 28 grudnia 2006, o 14:01

Czy jednodniowy spadek temperatury (w fazie wyższych temperatur) do poziomu temperatur niższych (jak u mnie 20dc) byłby zagrożeniem dla dziecka, gdybym np. w takim cyklu zaszła w ciążę? Czy spadek mógłby spowodować poronienie?

p.s. Dzięki w ogóle za wszystkie odpowiedzi.
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Betsabe » 5 stycznia 2007, o 20:58

justi85 napisał(a):Czy jednodniowy spadek temperatury (w fazie wyższych temperatur) do poziomu temperatur niższych (jak u mnie 20dc) byłby zagrożeniem dla dziecka, gdybym np. w takim cyklu zaszła w ciążę?


Czytalam, ze taki jedniodniowy spadek w fazie lutealnej niekiedy zdarza sie w cyklach ciazowych i oznacza zagniezdzenie.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez justi85 » 25 stycznia 2007, o 15:15

Witam znów!

Może męczę moimi wykresami, ale prosze o pomoc w interpretacji dla upewnienia. Ja chcę się tego dobrze nauczyć :roll: . Ten cykl był szczególny. W tym czasie miałam w życiu niemiłe silne przeżycia emocjonalne, szczególnie od 7dc do około 19dc. I pewnie dlatego tak bardzo się on wydłużył.

Temperatura mierzona termometrem elektornicznym o 6:00.
Najkrótszy cykl - 23 dni. Najdłuższy - 36 dni.
Pierwszy dzień wzrostu temperatury - 15 dc.


1 dc - @
2 dc - @
3 dc - @
4 dc - @
5 dc - @
6 dc - 36,20 / plamienie / szyjka otwiera się, unosi się, mięknie
7 dc - 36,13 / sucho
8 dc - 36,24 / wilgotno / śluz biały, wodnisty / szyjka otwiera się, unosi się, mięknie
9 dc - 36,41 / wilgotno / śluz lepki, grudkowaty, biały / szyjka otwiera się, unosi się, mięknie
10 dc - 36,29 / wilgotno / śluz lepki, biały / szyjka zamknięta, unosi się, mięknie
11 dc - 36,07 / wilgotno / śluz lekko rozciągliwy, mętny / szyjka otwiera się, unosi się, miękka
12 dc - 36,29
13 dc - 36,21
14 dc - mokro / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka otwiera się, unosi się, twardawa
15 dc - 36,10 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka otwiera się, unosi się, mięknie
16 dc - 36,15 / mokro / śluz jak białko jaja / szyjka otwiera się, unosi się, mięknie
17 dc - 35,92 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyka się, unosi się, twardawa
18 dc - 36,08 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka otwarta, uniesiona, miękka
19 dc - 36,01 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyka się, opuszcza się, twardawa
20 dc - 36,10 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
21 dc - 35,87 / sucho / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
22 dc - 36,10 / śluz jak białko jaja / szyjka otwiera się, unosi się, twarda
23 dc - 36,27 / śluz jak białko jaja / szyjka otwarta, uniesiona, mięknie
24 dc - 36,48 / wilgotno / śluz jak białko jaja / szyjka zamknięta, opuszczona, twarda
25 dc - 36,18 / mokro / śluz jak białko jaja / szyjka otwiera się, unosi się, twarda
26 dc - 36,15 / mokro / śluz jak białko jaja (najlepsza jakość w cyklu!!) / szyjka otwarta, opuszcza się, twardnieje
27 dc - 36,40 / wilgotno / śluz jak białko jaja / szyjka zamyka się, opuszcza się, twardnieje
28 dc - 36,26 / wilgotno / śluz jak białko jaja / szyjka zamyka się, opuszcza się, twardnieje
29 dc - 36,46 / wilgotno / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyknięta, opuszcza się, twardnieje
30 dc - 36,50 / sucho / śluz lepki, kremowy/ szyjka zamknięta, opuszcza się, twardnieje
31 dc - 36,41 / sucho / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyknięta, opuszcza się, twarda
32 dc - 36,38 / sucho / śluz rozciągliwy, mętny / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
33 dc - 36,60 / sucho / śluz mniej rozciągliwy, mętny / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
34 dc - 36,68 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
35 dc - 36,78 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
36 dc - 36,90 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
37 dc - 36,74 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
38 dc - 36,96 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
39 dc - 36,66 / sucho / śluz lepki, ciągliwy / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
40 dc - 36,71 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda
41 dc - 36,60 / sucho / śluz lepki / szyjka zamyknięta, opuszczona, twarda


A czytałam gdzieś o tym, że pod koniec cyklu może występować też śluz płodny. Dobrze pamiętam? Widzę u siebie, że śluz pod koniec cyklu właśnie robi się troche bardziej rozciągliwy.

Dziękuję. :roll:
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron