Teraz jest 29 marca 2024, o 15:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Brak dni suchych

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Brak dni suchych

Postprzez mim_m » 23 kwietnia 2004, o 09:38

Obserwuję śluz od ponad pół roku i zauważam już wszystkie zmiany jego jakości i ilości, natomiast nie mogę zaobserwować "przepisowych" dni suchych. Zamiast nich są po prostu odczucia wilgoci itp. Czy to możliwe, czy ja po prostu niedowidzę;)? Czy ktoś miał podobne problemy?
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez Allunia » 13 maja 2004, o 19:42

cześć:-)
dni suche wcale nie są przepisowe, jeśli pisze się o nich w ksiażkach, to wcale nie znaczy że musisz je mieć! Ja też czasami nie mam dni całkiem suchych. Musisz nauczyć się rozpoznawać rodzaj śluzu, czyli płodny wtedy gdy zaczyna być rozciągliwy i przejrzysty. Moze naucz się też badać szyjkę, to jest bardzo pomocne. Ja między miesiaczką a owulacją mam cały czas wydzielinę, ale ona jest kremowa i przyczepna, dopiero jak zaczyna nabierać tych dwóch cech, to wiem że są dni płodne i bliża się owulacja. Dzień lub dwa przed jajeczkowaniem śluz wraca do swojej pierwszej postaci i zanika po paru dniach albo zostaje go trochę do końca cyklu.
Allunia
Przygodny gość
 
Posty: 60
Dołączył(a): 24 lutego 2004, o 07:57
Lokalizacja: dolnośląskie

Dziękuję

Postprzez mim_m » 14 maja 2004, o 07:37

Dzięki, Allunia. U mnie jest dokładnie jak u Ciebie. Umiem rozróżniać rodzaje śluzu, ale zastanawiałam się: może mi się zdaje, że nie mam dni suchych? Jak widzę, jest to możliwe:)
mim_m
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 13 kwietnia 2004, o 14:28

Postprzez Lena » 9 listopada 2009, o 16:33

ja mam tak- po okresie kilka dni wilgoc i lepki sluz ,nastepnie płodny-odczucie mokrości, rozciągliwy, sliski śluz po ktorym nastepuje odczucie wilgoci ,sluz lepki a ok 2dni przed okresem ilośc sluzu znowu sie zwieksza i staje sie on bardziej rozciągliwy
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez anna_k-p » 10 lutego 2011, o 21:55

odnośnie dni suchych to ja mam podobnie. one u mnie w ogóle nie występują. jest to uciążliwe ponieważ codziennie muszę stosować wkładki bo sporo śluzu (niepłodnego) się ze mnie wydziela. na maukach dowiedziałam się że 5 lub 10% kobiet nie ma dni suchych tylko stałą wydzielinę okresu niepłodnego.
anna_k-p
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 stycznia 2011, o 23:59
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Re: Brak dni suchych

Postprzez SleepingSun » 4 sierpnia 2011, o 18:26

Również nie mam dni suchych. Było to dla mnie strasznym problemem, ponieważ nie potrafiłam odróżnić śluzu płodnego od niepłodnego (zawsze miałam mieszankę jednego i drugiego), nie mówiąc już o rozpoznaniu dnia szczytu. Pomógł mi zestaw 2OS http://apt.republika.pl/Sluz_plodny.html ,który określa pH śluzu. Najwyższe pH - to dzień szczytu, z którego wyznaczeniem nie mam już żadnych problemów :)
SleepingSun
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 4 sierpnia 2011, o 00:17

Re: Brak dni suchych

Postprzez NB » 9 lutego 2012, o 13:36

Proszę spróbować obserwować śluz przed skorzystaniem z toalety oraz po nim. Przed prysznicem i po prysznicu. Trzeba tego śluzu poszukać w taki sposób.Papier powinien być biały, gładki, przesuwać należy od krocza ku tyłowi, zwracając uwagę na odczucie (śliskość).
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron