Teraz jest 4 maja 2024, o 12:30 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Podejście lekarzy

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez kukułka » 16 października 2006, o 08:56

juka napisał(a):
kukułka napisał(a):myślę dokładnie tak samo. daltego chodże do zwykłych lekarzy. Wg mnie gin nie musi być chrześcijaninem, natomiast gdybym wybierała sie, dajmy na to , do psychologa, to jak najbardziej chrześcijańskiego.


polecam się :wink: . ale to nie jest takie proste, kukułko: w psychoterapii raczej chodzi o to żeby pomóc klientowi odkryć własną drogę do poprawy swojego stanu. czasem ta droga rozmija się bardziej lub mniej z moim światopoglądem, ale nie powinnam się posługiwać taką argumentacją.

Wiem, wiem, Juko, ja tylko tka napisałam jako przykład. Nie chodiz ot o, by argumentować swiatropoglądem, tylko o to, by nie podpowiadac rozwiazan niechrzescijańskich, ktore niejednemu psychologowi mogłyby przyjsc do głowy
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 16 października 2006, o 13:21

Wracając do pytania Hanki to uważam, że NPR to kwestia wiedzy .Wiedzy, której wielu lekarzom brak.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 16 października 2006, o 13:23

Jeśli zdarzają się lekarze, którzy nie potrafią odczytać tak prostych wykresów, lecz proszą o daty @, to tylko wiedza jest problemem.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Hanka » 16 października 2006, o 21:13

To dlaczego brakuje im podstawowej wiedzy?
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez juka » 16 października 2006, o 21:22

:roll: pytanie chyba do twórców programów nauczania na medycynie...
juka
Domownik
 
Posty: 679
Dołączył(a): 25 marca 2006, o 11:24

Postprzez NB » 17 października 2006, o 11:45

Lekarze głównie skupiają się na patololgii i wyszukiwaniu chorób anie na fizjologii i promocji zdrowia. Choć są lekarze wyjątkowi, którym się chce i jedno i drugie.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kasik » 17 października 2006, o 21:12

Betsabe napisał(a):
kasik napisał(a):moja ginka na to ze stosuje npr mieszane z gumkami, spytala sie tylko czy jak bedzie dziecko to bedzie tragedia? bo ona nie lubi sytuacji , kiedy trzeba sie z dzieckiem rozstawac.


:shock: a co dokladnie miala na mysli, tak mowiac???


w niemczech jest dozwolona aborcja. ale ona jest przeciwna i bardzo nastawiona na 100% zabezpieczenia, szczegolnie jak dziecko nie byloby az tak bardzo chciane. A ze my studenci, wiec sie martwila o nas. Babka w porzadku. Powiedziala, ze jak jestesmy pewni co robimy i nie korzystamy z paru metod naturalnych bez podstaw merytorycznych (powiedzialam jej potem ze my Rötzera ) to ona nie chce mnie do niczego innego namawiac.
kasik
 

Postprzez novva » 17 października 2006, o 22:17

kasik napisał(a):w niemczech jest dozwolona aborcja. ale ona jest przeciwna i bardzo nastawiona na 100% zabezpieczenia, szczegolnie jak dziecko nie byloby az tak bardzo chciane. A ze my studenci, wiec sie martwila o nas. Babka w porzadku. Powiedziala, ze jak jestesmy pewni co robimy i nie korzystamy z paru metod naturalnych bez podstaw merytorycznych (powiedzialam jej potem ze my Rötzera ) to ona nie chce mnie do niczego innego namawiac.

No to rzeczywiście, w porządku kobieta, rzeczowa.
Ja miałam różne niefajne doświadczenia z wyśmiewającymi mnie lekarzami. Teraz chodzę do wspaniałego pana doktora, do którego naprawdę mam zaufanie. Ważny jest też dla mnie taki komfort, że mogę pokazać wykresy, które zostaną skomentowane, a nie wyśmiane.
novva
 

Postprzez Kręciołek » 18 października 2006, o 08:49

Dziewczyny jak macie sprawdzonych lekarzy to może napiszcie o nich, może ktoś kto bezskutecznie szuka skorzysta.
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hanka » 18 października 2006, o 10:58

Dokładnie dajcie namiary, może znacie kogoś ze Śląska?
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez novva » 18 października 2006, o 11:21

Miałam założyć nowy wątek poświęcony lekarzom, ale stwierdziłąm własnie, że namiary na polecanych ginekologów można znaleźć w dziale "Szlachetne zdrowie" - jest tam co najmniej kilka wątków na ten temat. Poza tym jest jeszcze lista lekarzy polecanych przez LMM w ramach tzw. Wirtualnej Przychodni (choć i do niektórych z nich czasami są zastrzeżenia).
novva
 

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości

cron