Teraz jest 4 maja 2024, o 11:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

problem z wyznaczeniem linii podstawowej

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

problem z wyznaczeniem linii podstawowej

Postprzez Betsabe » 23 września 2006, o 20:24

Zauwazylam w swoich wykresach ( a mam ich juz kilkanascie), ze wystepuje u mnie pewna "prawidlowosc" - jesli mozna tak to nazwac :roll: , ktora utrudnia mi wyznaczenie linii nizszej, a tym samej wyzszej...

Zazwyczaj mam czytelne wskazniki.

Po szczycie sluzu - dzien lub dwa pozniej nastepuje skok i mam tempki wyzsze na poziomie 36.7 -37. Problem jest zas taki, ze wsrod 6 niskich tempek poprzedzajacych ten skok mam taka jedna, ktora wlasnie jest za wysoka np. 36.7 posrod pozostalych 5 niskich na poziomie 36.3-36.5.
No i gdyby ją zignorowac, to moge ustalic swoje poziomy bez problemu, ale wlasnie nie wiem, dlaczego mam ją zignorowac, jesli byla zmierzona bez zadnych zakłocen. Natomiast jesli bym linie nizsza ustalila na poziomie tej dziwnie wysokiej tempki 36.7, to potem nijak nie moge doczekac sie 3 wyzszej o 0.2 stopnie, bo wlasnie po owulacji moje tempki sa na podobnym poziomie...


Czy zdarzaja sie u Was podobne sytuacje, czy tylko ja mam takie problemy?

A moze ktoras z Was wie, co moze byc tego przyczyna? Jakies nieprawidlowosci hormonalne?

I co proponujecie mi robic w takim wypadku? Ignorowac ta dziwnie wysoka tempke wsrod tych 6 nizszych, mimo, ze nie bylo zakłocen??? :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Hanka » 23 września 2006, o 21:38

Też mam czasem jedną wyższą tempke. Ja się tym nie przejmuuje. Może przecież wystąpić coś co zaburza temperaturę, a my tego nie zauważamy. Czy to mogą być jakieś problemy hormonalne - nie sądzę. Ja bym tą wyższą tempkę ignorowała.
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Betsabe » 24 września 2006, o 10:39

No wlasnie FF zazwyczaj ignoruje mi ta wyzsza tempke i po skonczonym cyklu moge stwierdzic, ze program mial racje. Bo od dnia kiedy wyznaczyl owulacje mija ok 12-14 dni i przychodzi @. Natomiast niemieckie programy i nasz polski w ogole nie wyznaczaja mi owulacji, bo sie gubia... :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Hanka » 24 września 2006, o 11:25

No ale owulacje chyba masz? Przecież nie jesteśmy maszynami żeby mieć idealne temperatury. Wzrost tempki o 0,1 stopnia może być wywołany wieloma rzeczami. Jeżlei od kilkunastu cykli tak masz moim zdaniem jest ok.
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości

cron