Teraz jest 21 maja 2024, o 02:44 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

sucho czy lepki??

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

sucho czy lepki??

Postprzez Aniolek-az » 23 września 2006, o 15:07

to znow ja :)

juz opisuje moj dylemat:

widze ze przez pare dni po okresie badajac szyjke mam na palcach tylko uczucie lepkosci ( bb male) ale nie widze /czuje zadnego sluzu absolutnie.wiec nie ma co sie urywac nawet.jest tylko samo lekkie odczucie lepkosci (moze spowod wilgotnoscia stala w pochwie?).
czy wiec mam na karcie zapisac sucho?? ja bym tak zapisala bo sluzu nie ma ( uczucie nie jest sluzem).sluz lepki to taki kt sie urywa po rozciagnieciu na ok 1 cm.

jak Wy robicie??

pozdrawki
Aniolek-az
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:03

Postprzez abeba » 23 września 2006, o 16:21

na znanych mi kartach objaw sluzu ma dwie rubryki: wygląd i odczucie.
Wtedy wpisujesz brak bo nic nie widzisz i lepko - bo to czujesz.
Nie wiem z czego korzystasz
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

sluz oraz dylematy moralne

Postprzez Aniolek-az » 23 września 2006, o 17:36

hej

na mojej karcie mam rubryki : obserwacje zewn i wewn ( szyjka mac ).Mam tez obok adnotacje Obser sluzu:odczucie, konsystencja,zabarwienie itp ale to nie przyporzadkowane do zadnej rubryki tylko tak z boku odnotowane.

moje pyt dot obserw wewn gdyz to odczucie lepkosci mam po probie sciagniecia sluzu z szyjki.


przy okazji
poszukuje adr mail do kogos , kt moglby mi wyjasnic pewna kwestie moralna dot NPR a nie chce o tym na forum.
gdzie moge napisac??

pozdrawki
Aniolek-az
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:03

Postprzez abeba » 23 września 2006, o 19:03

no widzisz, sami odrózniają kilka aspektów. Zaznacz w rubryce obs. wewnętrznych symbol że lepko, a symbolu sluzu ne stawiaj. I pożegnaj sie z myślą ,że Twój organizm da sie zawsze opisać za pomocą 3-4 symboli z podręcznika :lol:
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez Hanka » 23 września 2006, o 21:27

Dla mnie neiważne jest jak opisze śluz danego dnia tylko to czy go zakwalifikuje jako płodny lub niepłodny. Dla mnie śluz rozciągliwy albo wodnity jest płodny, biały, gęsty i lepki niepłodny.
Hanka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 22 września 2006, o 12:30
Lokalizacja: Śląsk


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości

cron