Teraz jest 4 maja 2024, o 13:04 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy początek cyklu?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Kiedy początek cyklu?

Postprzez Haniek » 17 września 2006, o 23:02

Witam! przeczytałam własnie w poradni lmm kiedy jest poczatek cyklu. na poczatku myślałam też , że jesli jest juz palmienie to zaczyna sie nowy cykl. i tak prowadziłam zapiski. ale będąc jakis czas temu u lekarza - specjalisty od NPR, dowiedziałam się że jednak pierwszy dzień krwawienia jest początkiem cyklu i żeby tych plamień ( 1, 2 czasami - rzadko 3 dni przed @) nie tarktowac jako początek. między plamieniami a krwawieniem nie zdażają się odstępy, a temperatura spada przeważnie dopiero w dniu krwawienia. więc juz sama nie wiem czy powrócic do wcześniejszych zapisów (czyli zapisywac plamienia jako 1 dzien @) czy kontynuować obecny system. dodam że jesli licze faze lutealna z plamieniami to trwa ona średnio 13-15 dni, a jak je odejme no to wychodzi 10-12 dni. Na razie nie stosuje żadnej metody tylko prowadzę same obserwacje (ślub dopiero w przyszłym roku :P ) ale mając juz pokaźny zbiór cykli i przy moich nieregularnościach :roll: to ilość dni przeznaczonych na poślubne przyjemności :oops: jeszcze bardziej się skróci.Prosze o radę. pozdrawiam
Haniek
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 października 2004, o 23:57

Postprzez Betsabe » 18 września 2006, o 18:50

Poczatek cyklu to dzien, kiedy pojawi sie krwawienie, a nie plamienie.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez asikp » 19 września 2006, o 11:09

Betsabe napisał(a):Poczatek cyklu to dzien, kiedy pojawi sie krwawienie, a nie plamienie.


Popieram. U mnie plamienia wystepują 3-4 dni przed@ i nigdy nie zaliczam ich do poczatku nowego cyklu. PIERWSZYM DNIEM CYLKU JEST KRWAWIENIE :!: :!:
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez Kręciołek » 19 września 2006, o 11:59

asikp napisał(a):
Betsabe napisał(a):Poczatek cyklu to dzien, kiedy pojawi sie krwawienie, a nie plamienie.


Popieram. U mnie plamienia wystepują 3-4 dni przed@ i nigdy nie zaliczam ich do poczatku nowego cyklu. PIERWSZYM DNIEM CYLKU JEST KRWAWIENIE :!: :!:


Asik, skoro tak to może powinnaś zażywać progesteron?
Kręciołek
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 sierpnia 2004, o 10:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 19 września 2006, o 12:30

Własnie tom mój pierwszy cylk na luteinie. Powiem szczerze że tych plamień miałam dosyć 3-4 dni przed @ i 2-3 dni po +5dni samego krwawienia. Mam nadzieje że sie to troszeczjkę ustabilizuje - właśnie czekam na @ dziś 30dc - 13 dniowa faza lutealna - narazie plamień nie ma więc może podziałało :!: :!:
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez antkowa » 19 września 2006, o 12:54

Nooo Asik...może może, oby oby. A jak długi zwykle miewasz cykl, czy jest inaczej niż zwykle? Sama miewam plamienia, raz krótsze raz dłuższe, ale zawsze. Gdybym w moim 27dc na 27dniowe cykle nie widziała plamienia to byłby to dla mnie jakiś znak. Może może dzidziuś :).
antkowa
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 18:18

Postprzez asikp » 19 września 2006, o 13:11

niestety nie!! i to duże niestety. Owszem myslałam o tym ale teścik ujemny jak zwylke (w tym miesiącu miałam nie robić go wczesniej niż w 35 dnu cyklu - jezeli taki by był - jednak zatrucie pokarmowe wprowadziło mnie w bład - tak więc - 28dc machnęłam i wyszła 1 krecha)
mam nadzieję że niedługo będę się cieszyć . Na razie CZEKAM na @.

pozdrawiam
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości

cron