Teraz jest 3 maja 2024, o 01:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

stres a temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez kasik » 21 lipca 2006, o 17:08

jak odroznic sluz od uplawow nie wiem, bo ich nigdy nie mialam.

co do tepki, wlasnie teraz mam taki cykl. owu mi sie przesunela o jakis tydzien, bo przez owu mialam wlasnie tydzien stresu. jak sie uspokoilo troche owu nagle byla. u mnie stres zawsze owu przesuwa wiec to norma u mnie. nie ma sie co martwic :)
kasik
 

Re: stres a temperatura

Postprzez micelka » 22 lipca 2006, o 00:41

katiusza napisał(a):od kilku dni żyje w dużym napięciu spowodowanymi napięciem w pracy, temperatury są wyższe a wykres nieregularny np. po dwóch trzech dniach wyższych temperatur jest dzień spadku. Ze śluzu też mi ciężko rozpoznać dni płodne gdyż regularnie jeżdże rowerem na długie dystanse co powoduje często u mnie upławy. Mam pytanie 1) czy ktoś miał doświadczenie z cyklem przebiegającym z stresie, 2) jak odróżnić prawdziwy śluz od upławów


1.Na spadek tempki po wzroście pomaga niektórym Castagnus, magnez.
2. U mnie większy stres powoduje skrócenie cyklu o ok. 2 dni.
3. Upławy chyba charakteryzują się inną barwą- podobno mogą być różowawe, żółte. Może to, co obserwujesz ma też jakiś inny niż zwykle zapach?
Wydaje mi się, że jazda rowerem sama w sobie nie powoduje pojawienia się upławów, one są chyba efektem jakiegoś stanu zapalnego. Myślę, że najlepiej udać się z tym do lekarza,być może to jakaś zwykła infekcja albo grzybica i jakieś leki załatwią sprawę.
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez Amazonka » 17 sierpnia 2006, o 08:54

U mnie stres z reguły powoduje obniżenie temperatury, przedłużenie II fazy i całego cyklu. Takie są wyniki początku obserwacji dokładnej oraz samej długości cyklu od 14. rż.
Wielokilometrowa jazda na rowerze codziennie nie wpływa na temp.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 29 grudnia 2006, o 14:10

Co właściwie jest przyczyną cykli bezowulacyjnych? Czy może nią być stres?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez justi85 » 29 grudnia 2006, o 14:42

Co właściwie jest przyczyną cykli bezowulacyjnych? Czy może nią być stres?

Przyczynami są m.in: zaburzenia hormonalne, silne napięcia emocjonalne. A silny stres jest chyba silnym napięciem emocjonalnym...
justi85
Przygodny gość
 
Posty: 56
Dołączył(a): 15 września 2006, o 13:11

Postprzez Amazonka » 29 grudnia 2006, o 14:51

W sumie cykl bezowulacyjny to ekstremalna wersja przesunięcia/opóźnienia owulacji. Jeśli stres jest zbyt duży, to do niej może wcale nie dojść?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron