Teraz jest 4 maja 2024, o 12:15 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wasze wykresy ;)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wasze wykresy ;)

Postprzez olazola » 21 lipca 2006, o 12:56

Jestem ciekawa, jak wygladaja Wasze wykresiki? Czy przywiazujecie duza wage do wygladu estetycznego waszych wykresow, czy skrupulatnie wszystko notujecie, uzywacie kolorow, dopieszczacie je co jakis czas, a moze nanosicie tylko zdawkowe informacje, nie przywiazujecie wagi do wygladu, nie przeszkadzaja Wam skreslenia.
Ja prowadze dwa rownolegle zapiski, jeden to na papierze - bo co zapisane to nie zginie, dugi w internecie. Ten na papierze to musi byc idealny, bez skreslen, pelne notatki ze wszystkiego co nadaje sie do interpretacji, przeanalizowany od poczatku do konca i od konca do poczatku, okres plodnosci zaznaczony na czerwono (pewnie jak bede sie starala o dzidzie to bedzie na zielono :wink: ) no i caly czas bym cos tam poprawiala, kolorowala itp. To juz chyba taka mala schiza, jak ja to mowie :wink:
olazola
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 23:15

Postprzez Amazonka » 21 lipca 2006, o 13:01

Na jakiej stronie w internecie zamieszczasz obserwacje? Polskiej?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kasiama » 21 lipca 2006, o 13:05

Prowadzę karty wyłącznie na papierze. Lubię, jak nie ma skresleń - ale jak mi się zdarzy źle zaznaczyć temperaturę i muszę coś pokreślić, to trudno. Jeszcze nigdy z tego powodu nie przepisałam karty na nowo :) .
Był kiedyś czas, gdzy mój mąż zajmowała się zapiskami - ale to była porażka... estetycznie, oczywiście. Wolę już sama pisać. Kolorów z zasadzie nie używam, sporadycznie zdarzy mi się zasnaczać @ na czerwono - ale tylko, gdy mam taki długopis pod ręką.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Betsabe » 21 lipca 2006, o 13:05

Ja prowadze swoj wykresik tylko w internecie, na 3 stronkach: polskiej, angielskiej i niemieckiej.
To tez chyba jakas schiza :wink:
Oczywiscie duzo tam moich uwag, analiz, dodatkowych informacji.

No i jeszcze raz powtorze, ze FF zazwyczaj dobrze analizuje moje zwariowane cykle, podczas gdy niemiecki i polski program "glupieje" i wg tych programow nie mam owulacji (czyli skoku), a dzieje sie to dlatego, ze u mnie czesto przed skokiem sa pojedyncze wyzsze tempki, a po skoku czasem tempka spada na poziom nizszy. No i FF potrafi zauwazyc ten moj skok i to sie zgadza, bo @ przychodzi, tak jak wyliczyl FF ( no i ja :wink: ), a nie polecam niemieckiego programu (www.wunschkinder.net)i polskiego (nmpr.bfe.pl) dla dziewczyn z "nieksiazkowymi" cyklami.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez olazola » 21 lipca 2006, o 13:13

ja prowadze zapiski w FF, ten polski ma jeszcze jedna wade, nie uwzglednia bardzo niskich temperatur, chyba zaczyna sie od 36,2. A jesli ktos ma problemy natury jezykowej to moze zajrzec do instrukcji FF http://www.mamo-tato.pl/article_show.ph ... =1&ss_id=3
olazola
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 23:15

Postprzez Frejda » 21 lipca 2006, o 13:26

Hej! Korzystam z ff, ale również prowadze zapiski w karcie obserwacji. Kolorów nie używam, tylko miesiączkę zaznaczam na czerwono. Raczej bez skreśleń, bo uzupełniam go pod koniec dnia.
Estetyka musi być zachowana, chodziaż narzeczony i tak krzyczy, że on tam nic nie widzi. :evil:

Frejda
Frejda
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 5 lipca 2006, o 11:02

Postprzez olazola » 21 lipca 2006, o 13:29

ooo przepraszam, polski program ma jednak nizsze tempki, ale dalabym sobie reke uciac, ze jeszcze 3 mc temu tego nie bylo i z tego powodu zrezygnowalam z prowadzenia tam notetek.
olazola
Przygodny gość
 
Posty: 17
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 23:15

Postprzez Betsabe » 21 lipca 2006, o 14:02

No ale chyba w polskim programie nie mozna miec dluzszego cyklu niz 40 dni :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Frejda » 21 lipca 2006, o 14:14

Betsabe napisał(a):No ale chyba w polskim programie nie mozna miec dluzszego cyklu niz 40 dni :?


Właśnie!
Nie rozumiem, dlaczego nikt tego jeszcze nie zmienił.
Ja się na to złapałam za pierwszym razem, gdy zaczęłam wpisywać do niego wyniki, obserwacje.
Byłam pewna, że będzie mi sie wykres wydłużał, a tu klapa :)
Zostałam na lodzie :)

frejda
Frejda
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 5 lipca 2006, o 11:02

Postprzez Betsabe » 21 lipca 2006, o 14:17

Frejda hahaha. :D

No wlasnie, dlatego wyzej napisalam, ze nie polecam tego programu dla kobiet z "niepodrecznikowymi" cyklami (do ktorych sama niestety naleze :( )
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez groch » 21 lipca 2006, o 14:48

Moje wykresiki to porażka... Skreśleń raczej nie ma bo uzupełniam wieczorem albo nawet następnego dnia ale zbytnio się do nich nie przykładam... Mysle, że gdybym pokazała je na forum to dostałabym niezłe lanie. Nie znoszę mierzyć tempki więc mam parę przed skokiem i parę po. Zawsze się zastanawiam w następnym cyklu, jak w poprzednim udało mi się wyznaczyć skok... Fakt, że cykle mam raczej regularne, objawy czytelne no i coraz bardziej skłaniam się w stronę dzidziusia więc nie będzie tragedii jakby co - ale podziwiam wszystkie panie, które umieją tak dbać o swoje wykresiki... Właśnie ostatnio stwierdziłam że mój npr to taki na pół gwizdka - choc jak na razie i tak skuteczny :-) Może dlatego że podświadomie zostawiam większy margines bezpieczeństwa niż ksiażkowy...
groch
Przygodny gość
 
Posty: 86
Dołączył(a): 29 września 2004, o 13:26


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron