Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 17:13 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pomózcie matki-polki!!!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Pomózcie matki-polki!!!

Postprzez essex » 6 lipca 2006, o 13:39

Walczmy ze złem.
Firmy reklamowe zawsze lubiły szokować, ale brutalna ofensywa prowadzona przez koncerny produkujące preparaty antykoncepcyjne przybiera rozmiary, których nie sposób wytłumaczyć konwencją gatunku. W reklamach w internecie i pismach dla kobiet do promocji tych produktów wykorzystywane są niemowlęta i małe dzieci. W ostatnich numerach "Wysokich Obcasów", dodatku do "Gazety Wyborczej", reklamują w ten sposób swe produkty: Shering Polska oraz Janssen-Cilag Polska - gałąź korporacji Johnson&Johnson. Eksperci, których prosiliśmy o komentarz w tej sprawie, nie mają wątpliwości: używanie dzieci w reklamie antykoncepcji jest niedopuszczalne. Urząd Rzecznika Praw Dziecka rozważa możliwość wystąpienia do głównego inspektora farmaceutycznego o zbadanie legalności tego typu akcji promocyjnych.


Wyślijmy protesty!!!!
http://forum.fronda.pl/forum.php?akcja=pokaz&id=577247

Firma Schering AG
ul. Migdałowa 4
02-796 Warszawa
tel. (0-22) 645-13-00
fax (0-22) 645-13-01

e-mail: cezary.pruszko@schering.de
monika.litwin@schering.de



Protest

W związku z bulwersującą działalnością firmy Schering AG, w sposób skandaliczny reklamującej środki antykoncepcyjne, ostatnio wykorzystując do tego celu nawet dzieci, ogłaszam bojkot Państwa firmy.
Ani lekarze, ani pacjenci nie mogą korzystać z usług firmy, która kontynuuje swą niechlubną przeszłość. Jak powszechnie wiadomo, firma Schering współorganizowała zaplecze „naukowe” i farmakologiczne dla dr Josepha Mengele, a pracownicy tej firmy brali czynny udział w sterylizacji więźniów w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Nic w tym dziwnego, że „osiągnięcia” na polu produkcji środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych przez Scheringa (pierwszy taki środek wypuszczony na rynek w 1961) mają swoje korzenie w haniebnych eksperymentach na ludziach w obozach koncentracyjnych.
Niestety jak można obserwować, obecna działalność Państwa firmy potwierdza, że te tradycje nadal jej przyświecają. Produkcja środków antykoncepcyjnych i wczesnoporonnych i zaangażowanie firmy Schering w politykę antyludnościową na całym świecie to wyraz propagowania cywilizacji śmierci. Manipulacja dziećmi, do której dopuściła się firma Schering, a także wielokrotne kierowanie reklam środków antykoncepcyjnych do nastolatek to czyny wyjątkowo odrażające.
Niniejszym bojkotem firmy Schering wyrażam protest wobec wprowadzania w błąd kobiet, narażania ich na poważne konsekwencje zdrowotne, łącznie z utratą życia, powodowania negatywnych skutków społecznych i przyczyniania się do rozpadu więzi małżeńskich i rodzinnych w wyniku uzależnienia od antykoncepcji i hedonistycznego podchodzenia do ludzkiej płciowości oraz deptania zasada moralnych dotyczących przekazywania życia.

Imię i Nazwisko
miasto


Do wiadomości:
Rzecznik Praw Dziecka,
e-mail: rzecznik@brpd.gov.pl

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia
e-mail: federacjazycie@prolife.com.pl

Nasz Dziennik: redakcja@naszdziennik.pl
Ostatnio edytowano 6 lipca 2006, o 16:46 przez essex, łącznie edytowano 1 raz
essex
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, o 15:27

Postprzez fiamma75 » 6 lipca 2006, o 15:32

Obraża mnie nazywanie mnie matką-polką :!:

Co do meritum, wykorzystanie dzieci w reklamach środków anty nie jest najszczęśliwszym pomysłem, ale tekst protestu jest poniżej wszelkiej krytyki i jest przejawem ciemnogrodu.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Myszka01 » 6 lipca 2006, o 16:20

Wykorzystanie sloganu " matki-polki" funcjonującego w innym systemie politycznym, jak również płynące z tego uprzedmiotowienie kobiety, która ma tylko rodzić dzieci, jest nie fair. :!:
Co do wykorzystania dzieci w reklamach anty: ci, którzy tworzą reklamy wiedzą, co może zainteresować pontencjalnego klienta, czym go można skusić i jak można zmaksymalizować zysk.
Pojedyńcze (choćby uzasadnione) protesty nic nie dadzą.
Tekst tego protestu jest poniżej krytyki. :!: - brzmi jak nie zrealizowany plan 5-letni (takie skojarzenie :roll: )
Myszka01
Przygodny gość
 
Posty: 12
Dołączył(a): 5 lipca 2006, o 15:13
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kajanna » 6 lipca 2006, o 16:27

Podpisuję się pod Fiammą.
List jest naprawdę absurdalny. Nie rozumiem, dlaczego kogoś bulwersuje zdjęcie dzieci na reklamie środków anty. A na reklamach niezdrowej coca-coli są okej? Reklama to reklama i tyle. Przecież w tym wypadku jest kierowana do dorosłych osób. Ta z Wysokich Obcasów, z Iloną Felicjańską i dwójką jej synów, co w niej jest szokującego?
Niektórym nie mieści się w głowie, że można mieć już zaplanowaną liczbę dzieci i więcej nie planować? Nie rozumiem, co jest w tym takiego oburzającego? Przepraszam, a osoby stosujące NPR i mające już np. dwójkę dzieci - czy one nie starają sie uniknąć poczęcia?
Absolutnie nie zamierzam tu być orędowniczką pigułek, wiem, że mogą być szkodliwe dla zdrowia, ale takie listy tylko narażają zwolenników NPR na śmieszność. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że ten list wpisuje sie w ramy wojny ideologicznej, ale jeżeli chcemy, jak ktoś to ujął w innym wątku "walczyć z ciemnogrodem" czyli zwalczać negatywne postawy wobec NPR to chyba nie tak :roll:
kajanna
Domownik
 
Posty: 348
Dołączył(a): 19 sierpnia 2005, o 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez essex » 6 lipca 2006, o 16:30

Moje Drogie,nie kłóćmy się o tytuł wątku(juz nie ma jak znienić :o

To jest szok i wstrząs dla mnie ,ze można promować cywilizację śmierci wykorzystując dzieciątka!Jak można:! Swiat staje na głowie- zeby dzieciątko reklamowało środek do tego,by nie miec dzieci!

A co to jest ciemnogród?Wszyscy mówią tak brzydko jak ktoś chce,zeby chronic swiętosci zycia,kultury zycia,sprzeciwiać sie zabijaniu dzieci poczętych,środkom wczesnoporonnym,antykoncepcji.

To juz uczciwie niech ktos powie :odrzucam etyke katolicka w takich a takich kwestiach.Przeciez wolno,bo jestesmy wolni.

Ale takie słowa,taka terminologia,,ciemnogrod'' to jest niemerytoryczne,to emocjonalne określenie.
Jak z nim dyskutowac?Zawsze trzeba konkretne agrumenty,punkt po punkcie podawać.

OJJJJ,rozpisałam sie, ale jak mozna srodek przeciw dzietnosci reklamowac z uzyciem dzieci??????/
essex
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, o 15:27

Postprzez essex » 6 lipca 2006, o 16:36

Oj wybaczcie,ja juz starsza pani jestem.Szescioro dzieci urodziłam- zdrowych ,mądrych.Nie rozumiem jak mozna reklamować srodki chemiczne,zeby nie miec dzieci za pomoca dzieci?
Przeciez dzieci to największy skarb i szcęscie,dar od Boga.

Wiele się nie dorobiliśmy,ale jak patrze na moje dzieci jak rosną,jak się uczą,jak stają sie dobrymi ludzmi ,jak się mną i męzem opiekują,to mnie zal ściska,ze ludziom się wmawia,ze dzieci to cos niedobrego.

Co za ludzie teraz,chcą okraśc młode małzeństwa z tego szczęscia.????
Moze ja juz nie z tej epoki jestem :D
essex
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, o 15:27

Postprzez novva » 6 lipca 2006, o 22:55

essex napisał(a):Oj wybaczcie,ja juz starsza pani jestem.Szescioro dzieci urodziłam- zdrowych ,mądrych.Nie rozumiem jak mozna reklamować srodki chemiczne,zeby nie miec dzieci za pomoca dzieci?
Przeciez dzieci to największy skarb i szcęscie,dar od Boga.

Wiele się nie dorobiliśmy,ale jak patrze na moje dzieci jak rosną,jak się uczą,jak stają sie dobrymi ludzmi ,jak się mną i męzem opiekują,to mnie zal ściska,ze ludziom się wmawia,ze dzieci to cos niedobrego.

Co za ludzie teraz,chcą okraśc młode małzeństwa z tego szczęscia.????
Moze ja juz nie z tej epoki jestem :D

Fajnie, że się wreszcie przyznałaś do stanu rodzinnego! :) A ja zgadzam się z przedmówczyniami, że teskt protestu jest absurdalny. Zresztą jakby nie było, stosując npr i tak bojkotujemy koncerny farmaceutyczne, i to skuteczniej niż przez wysyłanie listów :)
novva
 

Postprzez Dona » 7 lipca 2006, o 00:51

no cóz..
mnie ta reklama zamieszczona w czasopismie dla rodziców z lekka "zirytowała"..że tak łagodnie określe ....
pisałam juz nawet na ten temat na forum, juz nie tyle to, ze były tam dzieci, co zamieszczony tekst- "ze ma dwoch synów, uwielbia im pokazywac swiat, w jej zyciu jest miejsce na prace i czas dla dzieci i ze potrzebuje bezpieczenstwa'...przed czym, przed dziecmi własnie???..... nie no..... :shock:
Naprawde nie na miejscu to jest.....
moze ja juz mam naprawde przesiąkniety mózg ideologicznym NPR-em, ze takie reklamy działaja na mnie jak czerwona płachta na byka....

ale taki bojkot wydaje mi sie troche "naciagany"..


Tak sobie tez pomyslałam, ze NPR jako metoda równiez , a moze przede wszystkim.. odkładania jak i całkowitego unikania poczęcia.. tez reklamuje sie zawsze ...rodziną...
popatrzcie na baner u góry, albo okładki ksiazek o NPR....

no ale zaraz nie zaczynajcie prosze uswiadamiac mnie, ze jednak NPR to nie antykoncepcja .. to wszyscy wiemy,
tak mi sie tylko skojarzyło....


No cóz.. Ci co tworza te reklamy dobrze wiedza, jaki sposób zareklamowania produktu "chwyci" klienta.. I po to siegaja...
Ale czy to jest do konca moralne... nie wiem...
tak jak gołe biusty, nagie torsy i seks w reklamie.....
tez nas to oburza..
Ale chcac z tym walczyc, to
byłby bojkot za bojkotem..
Dona
Domownik
 
Posty: 353
Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Niania » 7 lipca 2006, o 01:10

Mnie ta reklama też się nie podoba.
Jest bezsensowna. Nie rozumiem jej przesłania, chyba że jest takie iż stosując reklamowaną antykoncepcję będzie sie mieć dzieci :lol:
Niania
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 241
Dołączył(a): 2 stycznia 2005, o 17:57

Postprzez NB » 7 lipca 2006, o 08:28

Zgadzam się , że jest bez sensu. Długo zastanawiałam się nad nią. Nie ma tam kompletnie logiki. A szczególnie to , że ta pani chce się czuć bezpieczna. Pamietam jakiś wywiad z nią kiedy przyznała się , ze drugie dziecko poczęło się w trakcie karmienia piersią. Bo ona myślała, że same karmienie sprawi, że w ciążę nie zajdzie.
Ciekawa jestem jak jej dzieci o tym myślą. Często rozmawiam ze swoją 5 letnią córką na różne życiowe tematy i z tych rozmów wynika, że ona się boi ludzi, którzy nie chcą mieć dzieci.
Ludziom się w głowach poprzewracało, choćby ta sprawa Alicjii Tysiąc - urodziła trzecie dziecko i trąbi na cały świat jaka to ona nieszczęśliwa bo aborcji nie mogła dokonać. Co czuje takie dziecko?

A ten protest może i komuś się nie podoba (treść) ale to co jest tam napisane to przecież prawda. Schering ma na sumieniu życie ludzkie w wielu pokoleniach. Może ktoś lepszy tekst zredaguje , skoro ten jest do bani?
Ostatnio edytowano 7 lipca 2006, o 08:31 przez NB, łącznie edytowano 1 raz
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fiamma75 » 7 lipca 2006, o 08:30

Rozumiem, że ta reklama może się nie podobać i każdy ma prawo do protestu. No ale taki protest musi mieć ręce i nogi, a nie być dowodem ciemnogrodu - a ten tekst jest, niestety. Przecież można było to zupełnie inaczej napisać i miałoby to ręce i nogi a tak... to chyba jedynie wyznawcy RM moga się pod tym podpisywać.

Poza tym, jeślic chemy walczyć z tym, że nas, stosujących NPR, uważa się za ciemnogród, sami nie możemy kierować się mitami i nieprawdą w stosunku do antykoncepcji.
Hmm, "uzależnienie od antykoncepcji"... A czy my nie jesteśmy uzależnienie od termometru, badania śluzu, itd.? A rozpad pożycia małżeńśkiego na skutek stosowania NPR to nie istnieje?
A poza tym bądźmy sprawiedliwi - większość publikacji o NPR reklamuje się zdjęciami rodziny (z dziećmi), a szczerze mówiąc, 90% NPR to "jak nie zajść w ciążę" . Jakos nikt rabanu nie czyni :wink:

Poza tym najlepszy bojkot to nie kupowanie środków tej firmy. w tym to chyba jesteśmy dobre :D
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez essex » 11 lipca 2006, o 19:51

SUKCES :D :D :D :D :D :D :D :D :D

DZIĘKI WSPANIAŁYM INTERNAUTOM AKCJA ODNIOSŁA SUKCES.
:!:

Dzis uczestnicy akcji zostali poiformowani:
,,W związku z licznie wpływającymi do Biura Rzecznika Praw Dziecka, protestami dotyczącymi udziału dzieci w reklamie środków antykoncepcyjnych, pragnę poinformować,
iż Rzecznik Praw Dziecka podjął stosowne kroki w celu wycofania udziału dzieci w/w reklamie.
W związku z powyższym firma JANSSEN-CILAG podjęła decyzje o zaprzestaniu prezentowania podczas kampanii wizerunku dzieci. ''
Biuro rzecznika Praw Dziecka,Śniadecka 10,Warszawa
Mirosław Kaczmarek,Dyrektor Zespołu Badań i Analiz
essex
Bywalec
 
Posty: 116
Dołączył(a): 23 kwietnia 2006, o 15:27

Postprzez Reucia » 11 lipca 2006, o 21:00

faktycznie essex!
przed chwilą odebrałam maila ma papierze firmaowym Rzecznika Praw Dziecka. o rany, ale czuję się wyróżniona :D :D :D
zawsze byłam bardzo sceptycznie nastawiona do tego typu akcji, ale one faktycznie odnoszą niekiedy sukces.....
Reucia
Przygodny gość
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 lipca 2006, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

cron