Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 13:31 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Stres a długość cyklu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Stres a długość cyklu

Postprzez sonia » 21 czerwca 2006, o 23:31

Mam problem dotyczący długości cyklu. I stąd moje pytanie. Czy stres może aż tak bardzo wpływać na opóźnienie owulacji. Często w trakcie cyklu bardzo się denerwuję co jest związane z chorobą męża (afektywna - dwubiegunowa). Momentami jest mi bardzo ciężko. Mam 28 lat.Choruję też na kręgosłup. Obecnie biorę silne zastrzyki. Jestem w 67 dniu cyklu. Podejść do owulacji było może z 7 i nic. Śluz robi się bardzo rozciągliwy, śliski nawet występuje charakterystyczne kłucie z jednej strony a skoku temperatury nie ma. Brałam już Castagnus i na razie nic. Średnio co 2 cykl jest taki długi , najdłuższy 91 dni. Mój mąż znosi to bardzo ciążko, ciągle mu tłumaczę, że teraz napewno już bedzie owulacja a tu nic. Mamy jedno dziecko, ze względu na poważną chorobę męża , jego pobyty w szpitalach na razie nie planujemy 2 dziecka. Jednak za każdym razem mam wrażenie, że w moim przypadku to właśnie silny i częsty stres powoduje to opóźnianie cyklu.
Czy jest to możliwe?
sonia
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sierpnia 2005, o 01:55
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Postprzez kasik » 21 czerwca 2006, o 23:43

ja zwasze jak mam stres to mi sie przedluza. ostatnio jak babcia moja chorowala i zmarla mialam cykl niecale 50 dni :(
kasik
 

Postprzez abeba » 22 czerwca 2006, o 07:41

a czy tak było też przed slubem/ poznaniem męża? Bo może po prostu tak masz?
U mnie osobiście zawsze wydłużał sie cykl na poczatku roku akademickiego, jakby przystosowawczo do powrotu do intensywniejszego zycia po wakacjach. Za to przy kończeniu pracy mgr wydłużył sie tylko o 2 dni. No ale to pikuś w porównaniu z tym co Ty przeżywasz..
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron