Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 08:00 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mity II

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez genowefa » 30 października 2007, o 11:51

Amazonka napisał(a):Zdarzyło Ci się jeszcze z kimś o tym rozmawiać?


rozmawiałam ale tylko ze znajomymi którzy myślą podobnie... po takim tekście ( powiedzianym bardzo głosno!) poczułam się jak jakaś erotomanka co to sobie codziennie palcówe strzela!!! :shock: :shock: :shock:
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez Amazonka » 30 października 2007, o 22:42

Trzeba było głośno powiedzieć o wczesnoporonnym działaniu innych środków, heh.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez genowefa » 31 października 2007, o 15:42

Amazonka napisał(a):Trzeba było głośno powiedzieć o wczesnoporonnym działaniu innych środków, heh.


kochana szczerze wątpię żeby to kogokolwiek ruszyło:roll: :roll:
jestem przerażona co się teraz dzieje na świecie... na mnie patrzyli jak na głupa bo miałam/mam nadal/ męża w wieku 21 lat, a dziewczynę po rozwodzie ( 24lata) która miała romans ze staruchem( który ją utrzymywał) żonatym wszyscy wspierali i z ciekawością słuchali coraz to nowych nowinek nt tego romansu
mnie juz nic nie zdziwi chyba :?
genowefa
Domownik
 
Posty: 742
Dołączył(a): 1 października 2007, o 13:52

Postprzez Amazonka » 31 października 2007, o 15:57

Heh, wszystko postawione na głowie. Jedne treści są przyjmowane tak łatwo, a inne z równą łatwością odrzucane.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzyga » 31 października 2007, o 23:06

zależy co komu wygodnie... masakra.
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziewczyna_włóczykija » 28 marca 2009, o 06:33

nie mogę spać więc sobie to forum przeglądam i przeglądam :)

mam 20 lat i w erze Giertycha byłam w szkole więc wszystkim bardzo mocno się interesowałam. wprowadzanie osobnych lekcji o planowaniu rodziny - bez sensu jak dla mnie, kto przed maturą myśli o jakimkolwiek planowaniu rodziny? z perspektywy ucznia liceum to tylko bezsensowne marnowanie czasu, które można by poświęcić na coś lepszego.

na biologii i tak całkiem nieźle uczą o fazach cyklu - chłopców też :), pamiętam jeszcze jak mój kolega z tego odpowiadał. nie jest to co prawda uczenie NPRu, ale to i tak daje pewną świadomość własnego ciała albo ciała przyszłej partnerki.

jeśli już bym coś zmieniła, to po prostu wstawiła taki punkt do programu w szkole - metody rozpoznawania fazy cyklu u kobiety, o znaczeniu hormonów i wpływ na nastroje, emocje itp., chłopakom też by to pomogło lepiej zrozumieć ogólnie płeć piękną

jakieś zadania domową? hm... ja bym nie chciała dzielić się z nauczycielką taką osobistą sprawą jak mój cykl albo temperatura w pochwie tego a tego dnia, to jednak delikatna sprawa, szczególnie jak się ma bardzo nieregularne miesiączki

za to martwi mnie że nie znalazłam w internecie pod hasłem npr szczegółowego opisu tej metody - chciałabym zacząć tak zwyczajnie dla lepszego zrozumienia siebie, ale czy do tego muszę wydawać pieniądze na książkę albo na kurs? i tak pewnie na tym kursie ludzie by się na mnie dziwnie gapili że ja sama a nie z mężem...

można się gdzieś tego nauczyć za darmo? dlaczego te lady-compy są takie drogie? trochę mnie to dziwi... Kościół tak popiera tę metodę a tak mało robi praktycznie żeby ją popularyzować. czy o nprze za darmo dowiem się tylko od koleżanek z neokatechumenatu?
dziewczyna_włóczykija
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 marca 2009, o 04:48

Postprzez Amazonka » 28 marca 2009, o 10:43

Szczegółowe opisy są na stronach każdej organizacji popularyzującej metodę, tutaj też jest cały kurs. Więcej dowiesz się bezpłatnie u instruktora. Nie musisz kupować podręcznika, choć on jest jak znalazł.
LC są drogie z powodu badań, nakładów na reklamę, które muszą się zwrócić producentowi.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zielona » 28 marca 2009, o 12:16

dziewczyna_włóczykija napisał(a):można się gdzieś tego nauczyć za darmo? dlaczego te lady-compy są takie drogie? trochę mnie to dziwi... Kościół tak popiera tę metodę a tak mało robi praktycznie żeby ją popularyzować. czy o nprze za darmo dowiem się tylko od koleżanek z neokatechumenatu?


No nie powiem, ciekawy masz pogląd :)
Większość ludzi chyba jednak sądzi, że Kościół nachalnie wszytskim wciska te metody :D

Ale fajnie, że pytasz, że chcesz się dowiedzieć. Kto pyta, nie błądzi, szukajcie a znajdziecie, pukającemu otworzą.

Na początek powinny wystarczyć informacje zawarte w internecie. Jak już będziesz planowała ślub, warto conajmniej kupić książkę, a może lepiej wybrać się na kurs.
A na razie do poczytania:

Prosty kurs metody objawowo termicznej wg Kippley'ów

Pozdrawiam i powodzenia!
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez NB » 31 marca 2009, o 08:42

Kościół NPRu nie popiera, żeby to było jasne, ale DOZWALA stosowanie metod okresowej wstrzemięźliwości w określonych sytuacjach.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez dziewczyna_włóczykija » 3 kwietnia 2009, o 13:17

dzięki, Wasze odpowiedzi dały mi trochę do myślenia :)
dziewczyna_włóczykija
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 marca 2009, o 04:48

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron