Teraz jest 26 kwietnia 2024, o 03:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

temperatury po bromergonie

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

temperatury po bromergonie

Postprzez kmm » 19 marca 2004, o 19:55

Miesiąc temu lekarz stwierdził u mnie podwyższony poziom prolaktyny i zalecił mi Bromergon w dawce 0,5 tabletki na noc. Stosuję się do tych wskazówek od dwóch tygodni i zastanawiam się czy Bromergon może przyspieszyć owulację? Zażywam go pierwszy raz i muszę przyznać, że nigdy nie obserwowałam u siebie tak wcześnie owulacji (najwcześniejszy dzień to 15dc). Co więcej mam niższą temperaturę niż zwykle. Nie wiem co mam myśleć. Śluz jakby niepłodny, szyjka twarda. Czy już po jajeczkowaniu czy nie???
kasiamm
moje cykle
kmm
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 września 2003, o 16:21

Postprzez tdmochowski » 24 marca 2004, o 22:12

Podwyższony poziom Prolaktyny (PRL) zazwyczaj hamuje owulację. Podanie leku normalizującego poziom PRL powinno również ustabilizować cykl. Dawka zastosowana jest bardzo mała. Nie wiem czy przeanalizowano możliwe czynniki podwyższające poziom PRL, nie wiem czy wcześniejj cykle były prawidowe z adekwatnymi fazami i owulacją Odpowiedzi na te pytania mogłyby pomóc.
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez tdmochowski » 24 marca 2004, o 22:19

Nie jest istotny bezwzględny poziom temperatury, który może się zmieniać w każdym cyklu. Istotne jest czy owulacja jest reprezentowana przez odpowiedni wzrost temperatury. Nadal bardzo mnie ciekawią powody zastosowania Bromergonu. Nie chcę podważać niczyjej decyzji, ale pokazane cykle są wydaje sie prawidłowe. Jak już wspomniałem poziom prolaktyny może podnosić chociażby zażywanie leków stosowanych w chorobie wrzodowej, także stres, nieprzespana nocx, aktywność seksualna itp. Earunkiem uznania poziomu prl za podwyższiny jest wykonanie badania w określony sposób, a najpewniej wykonanie tzw testu z metoklopramidem. Zbt wiele niewiadomych by radzić bez błędów
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kmm » 25 marca 2004, o 17:20

Robiłam na zlecenie ginekologa badanie krwi na poziom prolaktyny. Oto mój wynik w 19 dc: 20,0 ng/ml (norma wskazana przez laboratorium to 3,0 - 20,0). Nie miałam skierowania na badanie z obciążeniem. To było moje pierwsze badanie PRL.
W poprzednich cyklach owulacja występowała w przedziale dni 15 - 21 dc. Długość cykli 28-33. Z reguły obserwowałam wyraźny skok temperatury.
Zaraz po owulacji, aż do miesiączki bardzo bolały mnie piersi i były bardzo obrzmiałe, o czym wspomniałam lekarzowi. Niekiedy około 4 dc obserwowałam wyciek z piersi w czasie ucisku (kolor - woda)
Nie zażywam żadnych leków, prócz Folika. Mam stresującą pracę i w najbliższej przyszłości raczej tego nie zmienię. W nocy śpię dobrze. Ostatnio, od 3-5 dni przed miesiączką mam plamienia. Dziś też zaobserowowałam plamienie, pomimo iż jest to dopiero 19 dc (9 DPO).

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam,
kasiamm
moje cykle
kmm
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 września 2003, o 16:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron