Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 07:49 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

alternatywna forma bliskości

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

alternatywna forma bliskości

Postprzez Bogumiła » 7 czerwca 2006, o 23:45

Od dłuższego czasu czytam to forum, ale do tej pory nie dostałam odpowiedzi bna jedno z nurtujących mnie problemów, a kwestia jest na tyle krępująca, ze boje się o niej mówić naszemu spowiednikowi. Jesteśmy świezo po ślubie, ja zachowałam czystość, lecz on miał już przede mna partnerki i zaznał miłości oralnej. Teraz mnie na nia namawia. Mam więc pytania co do tej kwestii- jak dokładnie zapatruje się na to KK? W sumie nie miałabym nic przeciwko, ale wazne jest dla mnie nauczanie Kościoła. Poza tym wydaje mi się, ze ta forma okazywania sobie miłości może być alternatywa dla współzycia w czasie dni płodnych. Co z kwestią nasienia- wiem, ze niektórym może się to wydac wulgarne- hmm- co z nim uczynić? Czy jeśli, za przeproszeniem, wypluję to nie będzie to w jakimś sensie marnotrastwo? A jesli tak- to co z pieszczotami narządów kobiety? Co byście doradzali?
Bardzo prosze admina o nie usuwanie tego tematu a jeśli zostanie on usunięty jako zniegodny z nauką KK czy nie na miejscu to prosze o prywatne wiadomości.
Bogumiła
Przygodny gość
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 czerwca 2006, o 23:29

Postprzez Betsabe » 8 czerwca 2006, o 07:54

Bogumilo, ta forma okazywania milosci moze byc tylko uzupelnieniem normalnego wspolzycia.
Czyli na finale nasienie musi znalezc sie w pochwie. :roll:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez abeba » 8 czerwca 2006, o 08:34

Właśnie jako alternatywa dla współzycia w fazie płodnej jest jak najbardziej zakazane! (gdyby było dozwolone to inne "alterntywne formy" to generalnie nei byłoby problemu 8) ale niestety, nei da sie tego obejść)
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez agulla » 9 czerwca 2006, o 23:42

wyjaśnienie było dyskusji nie będzie
sorki takie prawa forum
zamykam wątek niestety
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron