Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 20:02 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

interpretacja wykresu temperatury dla niezbyt doświadczonych

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

interpretacja wykresu temperatury dla niezbyt doświadczonych

Postprzez gaga » 6 czerwca 2006, o 15:19

Witam serdecznie. Od 3 miesięcy skrupulatnie obserwuję moje cykle zgodnie ze wskazówkami "Kursu Domowego NPR" ale mój obecny wykres nie jest już "książkowy" więc mam nadzieję, że ktoś bardziej doświadczony zechce mi pomóc. Otóż rozpoczęłam pomiar temperatury 5 dnia cyklu . Piątego i szóstego dnia temp. utrzymywała się na poziomie 36.6. Siudmego dnia 36.9 (Nie było żednych zakłuceń) i kolejnych 5 dni znowu mniej więcej na poziomie 36.6. Po szczycie śluzu temp utrzymuje się na poziomie 36.9. Jak mam więc poprowadzić linię poziomu niższego? Czy brać pod uwagę temperaturę z 7-go dnia cyklu jeśli to był wyjątek? Ale biorąc pod uwagę sześć niższych temp. przed dniem szczytu to się kwalifikuje ale bardzo zawyża mi poziom niższy. Jeśli ktoś zrozumiał o co mi chodzi i umiałby odpowiedzieć na moje pytanie to bardzo proszę.
gaga
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 14:55

Postprzez ewerner » 6 czerwca 2006, o 15:44

W zasadzie trudno cokolwiek powiedziec, kiedy nie widze przed oczyma dokladnych danych, bo tylko jesli mam temperature zapisana dzien po dniu moge dokonac interpretacji cyklu (zatem jesli chcesz, zebysmy Ci w tym pomogli, to napisz tutaj, albo na priv dokladnie wszystkie tempki jakie masza zapisane z tego cyklu, wraz z objawem sluzu).
Natomiast z tego co piszesz wynika, ze mamy do czynienia z zaburzeniem PTC. Ja pominelabym taka tempke w interpretacji (jako wyskok temperatury) i poprowadzila poziom nizszy przez pozostalych 5 temperatur szostki przedwzrostowej. To czasem sie zdarza, ale tylko w szczegolnych wypadkach, jesli inna (najlatwiejsza) interpretacja jest naprawde niemozliwa, mozna pominac taka temperature (potraktowac jako wyskok).
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gaga » 6 czerwca 2006, o 16:11

Moje cykle są dość krótkie 24-28 dni. A więc:
5 dzień cyklu: temp 36.60 brak obserwacji śluzu (krwawienie)
6 dzień: 36.55, biały, lepki
7 dzień: 36.90, rozciągliwy ale białawy
8 dzień: 36.60, rozciągliwy i przejrzysty
9 dzień: 36.50, rozciągliwy, przejrzysty. odczucie mokrości
10 dzień: 36.65, rozciągliwy i przejrzysty, mokro/ślisko
11 dzień: 36.60, rozciągliwy i przejrzysty, ból podbrzusza
12 dzień: 36.60, rozciągliwy, przejrzysty, ból podbrzusza
13 dzień: 36.90, rozciągliwy, białawy (szczyt śluzu)
14 dzień: 37.00, lepki, biały
15 dzień: 36.90, lepki, biały
16 dzień: 36.90, lepki i biały ale w śladowych ilościach
DZIĘKUJĘ EWERNER ZA ODPOWIEDŹ. JEŚLI TO POWIE CI COŚ WIĘCEJ TO BARDZO PROSZĘ ODEZWIJ SIĘ JESZCZE. POZDRAWIAM
gaga
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 14:55

Postprzez ewerner » 6 czerwca 2006, o 16:30

Interpretacje wyslalam na priv.
Poziom nizszy 36,65 a temperature z 7dc potraktowalam jako wyskok. :)
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gaga » 6 czerwca 2006, o 16:49

Jescze raz bardzo dziękuję. I ostatnie z moich pytań, może i głupie ale naprawdę nie wiem. Co to jest priv.?
gaga
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 14:55

Postprzez ewerner » 6 czerwca 2006, o 17:02

Na dole pod kazdym wpisem na forum masz taka ikonke Obrazek - jak w to klikniesz np. pod moim wpisem to otworzy Ci sie okienko do napisania wiadomosci. Taka wiadomosc dostane tylko ja, a nie pokaze sie na forum.
Jak Ty dostajesz wiadomosc od kogos na priv, to pojawia Ci sie na gorze napis, ze masz nowa wiadomosc :)
Np. u mnie jest teraz tak:
"FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Nie masz nowych wiadomości"
To "nie masz nowych wiadomosci" to moja prywatna skrzynka.

Apropos, nie martw sie, nie ma glupich pytan, sa tylko glupie albo niekompetentne odpowiedzi. :wink:
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez gaga » 6 czerwca 2006, o 17:21

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź (bardziej wyczerpującą niż się spodziewałam). Pozdrawiam
gaga
Przygodny gość
 
Posty: 40
Dołączył(a): 6 czerwca 2006, o 14:55


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron