Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 14:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Do tych, co w nocy wstają...

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Do tych, co w nocy wstają...

Postprzez Betsabe » 5 czerwca 2006, o 09:49

Juz wczesniej wspominalam, ze mam 3letniego malucha, ktory od czasu do czasu budzi mnie w nocy i prosi, aby przyniesc mu cos do picia lub pojsc z nim do lazienki. Tak wiec wstaje w nocy. Potem zas ponownie sie klade i zawsze mierze temperature o tej samej porze. Wykresy mam czytelne.
Mimo to mam zawsze lekki niepokoj, jesli chodzi o temperatury z tych dni, kiedy w nocy wstawalam :?

Jak Wy postepujecie w takich sytuacjach? Chodzi mi o ten czas "strategiczny" :wink:
Bierzecie pod uwage te temperatury, czy tez nie wliczacie ich do np przedwzrostowej 6 lub do 3 (4) wyzszych :?:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez fiamma75 » 5 czerwca 2006, o 10:40

Napiszę Ci, jak robiłam, gdy nie staraliśmy się o dziecko (i zależało nam, żeby się nie pojawiło). Starałam się nie wstawać, gdy było mniej niż godzina do pomiaru - wcześniejsze wstawanie nie zaburzało mi w ogóle wykresu - zaznaczałam tylko w zeszycie, że wstawałam.
Wydaje mi się, że jeśli masz czytelny wykres, to nie musisz się przejmować.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez kt_ryba » 5 czerwca 2006, o 16:57

Nie masz się czym przejmować Betsabe. Jeśli Twoje wykresy są czytelne, tzn, że takie wstawanie nie zakłóca znacząco Twojej temperatury.
kt_ryba
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 67
Dołączył(a): 4 maja 2006, o 11:39
Lokalizacja: Konin

Re: Do tych, co w nocy wstają...

Postprzez mateola » 5 czerwca 2006, o 17:35

Ja czasem wstaję w nocy - do wc, do kuchni napić się wody, policzyć dzieci. Czasem bezpośrednio przed mierzeniem - kilka razy w celu sprawdzenia, czy po powrocie temp. będzie taka sama. I jest. Uznałam, że dla mnie nie ma to znaczenia.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez NB » 7 czerwca 2006, o 15:53

Mnie to też nie zaburza wykresu temperatury. Wstaję często w nocy , czasem tez późno kłąde się spać.Bez znaczenia.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron