Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 20:41 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

reguła temperaturowa

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez Betsabe » 1 czerwca 2006, o 12:29

Hehehe Bratka, super ta III faza :wink:

Ale tak naprawde obstawiam, ze ta III faza zaczela sie ok 25-26 dc, wtedy gdy mialas skok na 36.8
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez novva » 1 czerwca 2006, o 12:29

No to chyba trzeba pogratulować? Bo zdaje się, że to dla Ciebie ulga? Fajnie :)
Aha, i chyba zgodziłabym się do pewnego stopnia z Betsabe. Jak patrzę na swoje wykresy, to 36.6-36.7 to dla mnie żaden skok, tylko poziom niższy. Ale u Ciebie może być przecież inaczej.
novva
 

Postprzez Betsabe » 1 czerwca 2006, o 12:35

Hmmm, a moze Bratka masz znow jakis taki cykl bezowulacyjny, gdzie trudno o wyznaczenie konkretnego skoku, a tempka ma tendecje schodkowa :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 1 czerwca 2006, o 14:05

Nie dołujcie mnie, proszę!

czy gdybyscie widziały temperatury do np. 25 dc to też byście uznały że jestem przed owulacją?

Mam jeszcze w takim razie pytanko o betę HCG. Czy jeżeli kochaliśmy sie w weekend, to we wtorkowym badaniu byłaby podwyższona?( oile doszłoby do zapłodnienia)
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Betsabe » 1 czerwca 2006, o 14:19

Bratka,
trzeba pamietac, ze do implantacji ( „zagnieżdżenia” ) zapłodnionej komórki jajowej potrzeba troche czasu - odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, natomiast 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml).
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 1 czerwca 2006, o 14:25

DZIĘKI. czyli nadal: wiem, że nic nie wiem... :( .

Tylko jakim cudem tak ładnie wzrosła mi tempka 11 dc ?? Przeciez nie będę co miesiąc czekać na kolejny wzrost? Bo raz na rok się doczekam...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Betsabe » 1 czerwca 2006, o 14:33

Bratka, a jaka dzis tempka?

Na Twoim miejscu bym doliczyla te ok 14 dni (faze lutealną) do tego dnia, gdy mialas ten 2 skok na 36.8 i czekala na okres.

Na razie tylko tyle mozesz zrobic. :?

Tempke bym wciaz mierzyla, moze niedlugo zacznie spadac, co by znaczylo, ze okres sie zbliza.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 1 czerwca 2006, o 14:48

Przyjmijmy że jednak ten okres dostanę. W następnym cyklu czeka mnie to samo!!!
Coraz bardziej dostrzegam, że wbrew temu co się mówi, to npr jednak nie jest dla każdej kobiety. :(
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez mateola » 1 czerwca 2006, o 15:36

Bratka napisał(a):Przyjmijmy że jednak ten okres dostanę. W następnym cyklu czeka mnie to samo!!!
Coraz bardziej dostrzegam, że wbrew temu co się mówi, to npr jednak nie jest dla każdej kobiety. :(


Ja bym powiedziała, że nie jest na każdą okazję.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez Bratka » 1 czerwca 2006, o 15:39

mateola napisał(a):
Bratka napisał(a):Przyjmijmy że jednak ten okres dostanę. W następnym cyklu czeka mnie to samo!!!
Coraz bardziej dostrzegam, że wbrew temu co się mówi, to npr jednak nie jest dla każdej kobiety. :(


Ja bym powiedziała, że nie jest na każdą okazję.


Nie rozumiem
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez mateola » 1 czerwca 2006, o 15:46

Nie rozumiem

Np. na okazję cyklu bezowulacyjnego, jeśli korzystamy tylko z fazy III.
Albo po porodzie, gdy nie ma jeszcze cykli, a boimy się metody Billingsa.
mateola
Bywalec
 
Posty: 174
Dołączył(a): 12 kwietnia 2006, o 09:19

Postprzez novva » 10 czerwca 2006, o 00:11

Bratka napisał(a):Przyjmijmy że jednak ten okres dostanę. W następnym cyklu czeka mnie to samo!!!
Coraz bardziej dostrzegam, że wbrew temu co się mówi, to npr jednak nie jest dla każdej kobiety. :(

Bratka, no i co u Ciebie?
novva
 

Postprzez Bratka » 16 czerwca 2006, o 08:22

novva
Nie jestem w ciąży, ale w sumie to niewiele z tego wynika... Skoro temperatura może skakać więcej niż raz w cyklu, to i tak w koncu wpadniemy...
I potem usłysze że popełniłam błąd, bo przecież widać że po tym pierwszym wzroście przyszedł kolejny...- widać ale dopiero jak się skończy cykl... Tylko że fazy wyznacza sie na bieżąco...
Ale do wpadki będziemy stosowac npr- przynajmniej tak mi sie teraz wydaje. Choć ten cykl sporo powie- bo na razie jest "sucho", tempka nie wzrasta, więc czekamy. Ale jak wyraźny śluz się nie pojawi, a tempka wzrośnie to nie wiem...
Całym sercem byłam przekonana do npr, a teraz sie okazuje że piękna to w tym jest tylko teoria... Dłuży sie czas bez seksu, boję się że nie wyznaczę 100% fazy III, co będzie oznaczało albo seks z ryzykiem dzidzi albo :( ...
Badanie szyjki raczej odpada- chciałam, ale przy próbie włożenia palca pojawia się taki kłujący ból... Może za jakiś czas...
Dzięki za zainteresowanie :)
Pozdrawiam
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Betsabe » 18 czerwca 2006, o 15:37

Bratka, ale dał sie zinterpretowac ten Twoj poprzedni cykl?
To znaczy czy skok byl duzo pozniej? I tym samym cykl sie wydluzyl?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 19 czerwca 2006, o 21:12

Betsabe, okres dostałam w 34 dc... nie rozumiem, nie analizuję, cóż zdarza się. Dobrze że nie wpadliśmy.. Życie toczy sie dalej.
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Betsabe » 20 czerwca 2006, o 07:54

Cofnelam sie na do strony, gdzie byly Twoje temperatury i wynika, ze skok musial nastapic ok 22 dc (tam brakuje dwoch pomiarow) z 36.6 na 36.7 - tak wiec mozna by bylo "jakos" zaanalizowac twoj cykl
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 22 czerwca 2006, o 11:11

Betsabe napisał(a):Cofnelam sie na do strony, gdzie byly Twoje temperatury i wynika, ze skok musial nastapic ok 22 dc (tam brakuje dwoch pomiarow) z 36.6 na 36.7 - tak wiec mozna by bylo "jakos" zaanalizowac twoj cykl


"jakoś" to strasznie mało. Bo naciąganie praktyki pod teorię jest kiepskim sposobem- wg mnie- na stosowanie NPR w celu zdecydowanego odłożenia poczęcia. Ale dzięki za próbę "interpretacji" :)

W tym cyklu tez jest jakoś dziwnie- śluz był- nawet jestem pewna że prawidłowo okreśłiłabym szczyt- a tempka się obraziła i nie rośnie. I w ogóle strasznie "brzydki" jest jej wykres. Naprawdę, takich zawirowań to nie miałam... Tak jak po samej teperaturze określiłam III fazę ostatnio, to teraz na samym śluzie to sie boję... a czas ucieka...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez Betsabe » 22 czerwca 2006, o 11:25

Bratka, moze i ten cykl bedzie dlugi, wiec chyba wypadaloby poczekac, az tempka skoczy...
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Bratka » 22 czerwca 2006, o 11:42

Pewnie że poczekam!! :lol: Po raz drugi nie zamierzam przechodzić przez takie nerwy...
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Poprzednia strona

Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron