Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 15:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

śluz a temperatura- co wazniejsze?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

śluz a temperatura- co wazniejsze?

Postprzez Betsabe » 5 maja 2006, o 11:56

Zauwazylam u siebie, ze w niektorych cyklach zdarza mi sie, ze mam bardzo plodny sluz (ciagnacy sie nawet na kilkanascie cm), a temperatura podnosi mi sie kilka dni pozniej, kiedy to juz mam lepki, kremowy sluz. :?

Kiedy wiec "teoretycznie" dochodzi do owulacji. :?:
Logicznie myslac - owulacja powinna nastapic w tych dniach, gdy mam duzo plodnego sluzu, no ale dlaczego temperatura podnosi sie, kiedy mam juz lepki sluz.

Dlaczego te dwa objawy nie sa u mnie zsynchronizowane.?


PS. Pytam o to, bo czasem denerwuje mnie moj cykl :twisted: .
Np mam od 2-3 dni kremowy, lepki sluz, taki przez ktory wydaje sie, ze plemnik by sie nie przebił :wink: , a musze czekac na temperature :roll:, ktora nie chce sie podniesc. :roll:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez zielona » 5 maja 2006, o 12:09

Zdarza się czasem tak, jak u Ciebie, że objawy nie są zsynchronizowane.

I chyba nie można powiedzieć, który objaw jest ważniejszy. Skoro stosujemy metodę objawowo-termiczną, bierzmy pod uwagę obie te rzeczy.

Niemniej jednak dopiero potwierdzony wzrost temperatury pozwala Ci z całą pewnością stwierdzić, że owulacja już się odbyła. Więc pomimo wcześniejszego szczytu śluzu, radzę czekać na trzy wyższe tempki.

Owulacja może nastąpić w dzień szczytu śluzu (tak jest chyba najczęściej - statystycznie), ale może też nastąpić 1-2 dni przed i po szczycie.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez NB » 5 maja 2006, o 16:29

Czekamy na ostatni wskaźnik.
A więc czasem na temperaturę , czasem na śluz a czasem na szyjkę ;-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron