Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 13:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Początkująca i temperatura

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Początkująca i temperatura

Postprzez JagodaNowak » 1 maja 2006, o 10:15

Witajcie,
jestem osobą początkującą i to bardzo, bo dopiero od paru dni zaczynam mierzyć temperaturę. Mam problem i pytanie, temperaturę mierzę rano około 7, natomiast ostatnie 2 dni mierzyłam przed 7, ale mam maluszka, który się budził około 5 i 6 rano, nie wstawałam do niego, bo mam go w zasiegu ręki, ale siadałam na łóżko i tuliłam dziecko, a potem mierzyłam temperaturę, czy jest to "dozwolone"?, bo z tego co przeczytałam to trzeba od razu mierzyć, bez wstawania. Nie wiem już jak mierzyć, zeby było dobrze... prosze o poradę.
JagodaNowak
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez KP » 1 maja 2006, o 12:12

Jeśli nie wstawałaś, to mogłaś moim zdaniem spokojnie odczekać do tej siódmej. Pomiary o innej porze nie są adekwatne. Jeśli to było wcześniej, to mógł się np. nie wychwycić wzrost temperatury (bo wcześniej temperatura jest niższa).
KP
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 279
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 21:14

Postprzez JagodaNowak » 1 maja 2006, o 21:07

Dziękuję KP, czyli nawet jak nie wstanę i nie zasnę ponownie to moge poczekac do swojej godziny??? To jest jakieś wyjście, bardzo dziękuję KP i pozdrawiam.
JagodaNowak
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 10:00
Lokalizacja: Poznań

Postprzez zielona » 5 maja 2006, o 12:15

Wg mnie musisz to po prostu sprawdzić na sobie. Zapisz gdzieś sobie, co się działo przed mierzeniem i będziesz widziała, jak się zachowuje Twoja tempka.

Wiem, że ja bym sobie nie mogła pozwolić na coś takiego, bo mój organizm jest bardzo wrażliwy na tym punkcie, ale moja przyjaciólka może mierzyć o której jej się żywnie podoba i ma śliczne, czytelne wykresy.
Tak więc jest to indywidualne.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez JagodaNowak » 5 maja 2006, o 14:12

Bardzo dziękuję za podpowiedź, dopiero zaczynam i mam nadzieje, ze się wszystkiego nauczymy. Mój synek ostatnio już śpi dłużej, więc tylko budze sie na mierzenie i śpię dalej. Ale na początku byłam spanikowana :shock:
Jeszcze raz bardzo dziękuję.
JagodaNowak
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 maja 2006, o 10:00
Lokalizacja: Poznań


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron