Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 19:20 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

po co 3 temperatury?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

po co 3 temperatury?

Postprzez Ewa M » 17 kwietnia 2006, o 22:05

Szukałam w wyszukiwarce, ale nie mogą znaleść, ani w necie. Książek tymczasowo nie mam.
A dręczy mnie to bardzo od jakiegoś czasu, tak zwana babska ciekawość. Dlaczego trzeba czekać te 3 wyższe tempki? Czy tylko dla pewności, że temperatura sie utrzyma i nie pojawi znów śluz płodny? Czy też w czasie tych 3 dni może być owulacja, czy jeszcze z innego powodu?
Bo na przykład czy mogę zamiast tego 3 dnia wieczorem poprzytulać sie z mężem 2 dnia (zakładając, że tego 3 dnia temperatura się utrzyma, tak jak zakłada sie, że obecny cykl nie będzie krótszy niż normalnie)? Oczywiście na własną odpowiedzialność, bo rozumiem, ze to troche igranie z ogniem. Chodzi mi o to, czy duze jest prawdopodobieństwo, że się zajdzie w ciąże?
To pytanie takie łamiące zasady npr, ale jestem ciekawa, więc może ktoś mi odpowie...
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38

Postprzez Betsabe » 18 kwietnia 2006, o 07:43

hmm, wydaje mi sie, ze chodzi o ewentualne drugie jajeczkowanie, ktore moze nastapic w ciagu 24 h od poprzedniego :?
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez HonoratA » 18 kwietnia 2006, o 08:44

Chodzi o to aby ustalić że jeżeli owulacja miała nastąpić - to nastapiła. Bez monitoringu cyklu nikt nie powie Ci z całą stanowczością że owulacja miała miejsce i kiedy! Jajeczkowanie mogło mieć miejsce przed skokiem, ale równiez i po skoku! W obrebie dni okołoskokowych. Stąd wzięły się 3 dni, jest to też czas na : zaobsrwowanie czy śluz wysycha, czy szyjka sie opóśicła i nie podniesie. Tak więc zbliżenia z mężem 2 dnia - to tak trochę igranie z ogniem, bo owu mogła mieć miejsce np. 10 godz. wcześniej, jajeczko jest jescze żywe i będzie dzidziuś! A i najważniejsze, 3 tempki świadczą o skoku a nie o zkłuceniu - np. któras tak miała że tempka jej się podnosła na dzień czy dwa w czasie I fazy, a skoku nie było.... bo tempka spadła wrócił płodny śluz...
HonoratA
Bywalec
 
Posty: 157
Dołączył(a): 10 maja 2005, o 14:42
Lokalizacja: Lubin

Postprzez fiamma75 » 18 kwietnia 2006, o 09:41

Jak jest ważne pilnowanie tych 3 temp. (4 temp.) świadczy przykład mojej koleżanki, której synek się począł 3 wieczoru wyższych temp., które nie osiagnęły 2 kresek od linii podst.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Ewa M » 18 kwietnia 2006, o 22:07

Wielkie dzięki!
Odpowiedziałyście na moje wszystkie pytania i już wszystko wiem :D !
Jesteście nieocenione!
Ewa M
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 30 listopada 2005, o 15:38


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron