Teraz jest 2 maja 2024, o 00:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kłopot ze śluzem

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

kłopot ze śluzem

Postprzez Bratka » 22 marca 2006, o 13:45

Proszę o pomoc

Czy jest możliwe ze nie w każdym cyklu mam śluz płodny?
Otóż patrzac na moje obserwacje śluzu, widzę że w większości mam zapisane odczucia (mokro/sucho, ślisko itp.)
Prowadzę dokładne obserwacje 7 miesiąc (wcześniej 3 lata w sposób informacyjny) a nadal nie w każdym cyklu widze zmianę śluzu. Np. obecnie- śluz był- czułam wyraźnie "mokro", jednak jedyne co go charakteryzowało to wodnistość- trudnogo było znaleźć na papierze...
...minęło "mokro", jest kolejny dzień wyższej temperatury, a ja w zeszycie nie mam ani jednego dnia, który mogłabym zaznaczyć jako szczyt. Nie jest to pierwsza taka sytuacja- teraz bedą dni "suche" aż do kolejnego cyklu...

Czy opierając sie tylko na odczuciach moge wyznaczyć jakoś dzień szczytu (Dodam że wykresy temperatury są wzorcowe i pokrywają sie jakoś z tym opisem sucho/mokro, ale czy to może być poważne kryterium?)
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04

Postprzez kasiama » 22 marca 2006, o 13:55

Ależ śluz, który jest tak płynny, że aż wodnisty i na dodatek daje jesze wyraźnie odczucie "mokro" jest śluzem najlepszej jakości!
Ten najlepszy śluz nie musi wyglądać na białko jaja, czasem jest właśnie taki płynny, szklisty, wodnisty - nieraz tak, że trudno go zauważyć, ale wyraźnie daje odczucie "naoliwienia", śliskości.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bratka » 22 marca 2006, o 14:36

:lol: Wielkie dzięki za odpowiedź
Bratka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 262
Dołączył(a): 3 marca 2005, o 16:04


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości

cron