Teraz jest 18 kwietnia 2024, o 15:42 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak "oszukać" @ ? ;)

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Jak "oszukać" @ ? ;)

Postprzez micelka » 8 marca 2006, o 23:48

Mam pytanie- czy można w jakiś niehormonalny sposób wpłynąć na przesunięcie terminu @ ? Chodzi o to, żeby nie wypadła w dniu ślubu. Może jakieś zioła albo inne tabletki, ale nie jakieś paskudztwo, które by jakoś negatywnie wpłynęło na moje cykle?Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrowionka
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez abeba » 9 marca 2006, o 00:13

chyba nie można i nie warto!
szczerze mówiąc to po prostu przed slubem z nerwów możesz mieć i skrócony i wydłużony cykl i nie wiadomo jak będzie. Ja sobie wyliczałam, a potem przed slubem miałam cykle kolejno 24, 33 i 28 dni. Ostatecznie slub byl 28dc, czyli tuż przed, ale cykl byl tak pokopany, ze nie dało sie wyznaczyć szczytu i skoku, a jeszcze w ostatnich dniach sluz byl taki lepszy (teraz juz wiem, że tak sie potrafi dziac przed @ bo slabnie progesteron). Ech, dotąd mi żal, może jakbyśmy dobrze zaczęli to by było lepiej...
wracając do Ciebie, to jesli masz zamiar stosować npr po slubie to nie eksperymentuj bo w kolejnym cyklu rózne wyliczanki (Doring itp.) mogą zawieść.
abeba
Domownik
 
Posty: 1076
Dołączył(a): 3 grudnia 2005, o 18:39

Postprzez monikar » 9 marca 2006, o 16:32

jeśli chodzi o świadome i zaplanowane przesuwanie terminu miesiączki to tylko przy pomocy farmakologicznej. Ale na pewno stres i wzmożony wysiłek mogą przesunąć termin@ ale oczywiście nie muszą.
monikar
Bywalec
 
Posty: 168
Dołączył(a): 4 października 2004, o 14:54
Lokalizacja: Kraków

oszukać @

Postprzez grak » 11 marca 2006, o 23:39

A mi kiedyś koleżanka farmaceutka poradziła jeść cytrynę-sporo, i to dało efekt 2,3 dni.
grak
Przygodny gość
 
Posty: 61
Dołączył(a): 14 lutego 2006, o 11:59

Re: oszukać @

Postprzez micelka » 13 marca 2006, o 01:16

grak napisał(a):A mi kiedyś koleżanka farmaceutka poradziła jeść cytrynę-sporo, i to dało efekt 2,3 dni.


Do przodu czy do tyłu? ;)
micelka
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 242
Dołączył(a): 9 czerwca 2005, o 12:42

Postprzez pysia74 » 13 marca 2006, o 04:57

Ja o metodzie "na wit.C" słyszałam raz w życiu, już dobrych parę lat temu, ale potraktowałam to jak coś w stylu "opowieści mchu i paproci". Stosowała ją podobno znajoma znajomej mojej koleżanki. Trzeba było przez kilka kolejnych dni przed spodziewaną @ połykać po 1 blistrze wit.C, tzn. wszystkie tabl. z blistru/dobę :shock: Ponoć miało to pozwolić na opóźnienie pojawienia się @ max do kilku dni. Osobiście nie stosowałam, raczej się nie skuszę, innym też nie polecam...
Miałam swego czasu podobny problem jak Micelka, dzień ślubu miał być 1 dniem nowego cyklu. Mi pomógł: stres (choć subiektywnie nie taki znowu największy, to jednak organizm zareagował) + suplementacja Mg w diecie + modlitwa w tej intencji. No i udało się wygospodarować jeszcze 3 "poślubne" dni fazy lutealnej :wink:
pozdr.
pysia74
Bywalec
 
Posty: 107
Dołączył(a): 19 marca 2005, o 05:23

Postprzez Lena » 9 listopada 2009, o 16:57

duze ilosc witaminy c a własciwie lepiej rutinoskorbinu powoduje skurczenie naczyn krwionosnych i to powoduje przesuniecie terminu miesiaczki tzn.nastapi ona kilka dni pozniej
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez Olenkita » 9 listopada 2009, o 21:07

Ale czy to nie jest szkodliwe , tak sie faszerowac?
Olenkita
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 237
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 14:11

Postprzez Lena » 25 listopada 2009, o 11:23

jeśli jest to jednorazowa sprawa to pewnie nie zaszkodzi ,jak komus az tak bardzo zalezy
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez Lena » 25 listopada 2009, o 11:23

jeśli jest to jednorazowa sprawa to pewnie nie zaszkodzi ,jak komus az tak bardzo zalezy
Lena
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25 września 2009, o 15:33

Postprzez anna_k-p » 10 lutego 2011, o 21:38

ja dowiedziałam się o npr na naukach przedmałżeńskich. zaczęłam więc obserwować cykl i okazało się że w pierwszym cyklu miałam krwawienie śródcykliczne co wydłużyło cały cykl. trwał on 50 dni a @ wypadła właśnie w dniu ślubu. miałam zapas tamponów i dałam radę. wesele było świetne
życzę więc powodzenia
anna_k-p
Przygodny gość
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 stycznia 2011, o 23:59
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron