Teraz jest 28 marca 2024, o 17:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Tabletki, a może jest inny sposób?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Postprzez NB » 25 stycznia 2004, o 14:04

Z tego co wiem, to przy niedrożności jajowodów stosuje się inne metody ich udrożnienia. Jako położna pierwszy raz słyszę o czymś takim jak stosowanie pigułek w celu udrożnienia jajowodów. No ale mogę tego nie wiedzieć. A może poradzić się innego lekarza?
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 25 stycznia 2004, o 14:08

A jeszcze musisz wiedzieć, że stosowanie pigułek hormonalnych w celach leczniczych nie jest czymś złym. Niektóre pary w takiej sytuacji zaprzestają współżycia na okres leczenia, lub proszą o środki hormonalne, które nie są antykoncepcyjnymi. Z drugiej strony skoro chcecie mieć dziecko, to przecież nie będziesz ich używała w celu niedopuszczenia do poczęcia, prawda? Takie jest moje zdanie.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

lek hormonalny Diana

Postprzez agusia » 4 lutego 2004, o 09:49

Ja mam podobny problem. nie jestem jeszcze mężatka, ale ponieważ miałam dolegliwości związane przy występowaniu miesiączki (omdlenia)
poszłam do ginekologa i on zalecił mi Dianę. Nadmieniam, ze na moje pytanie czy nie trzeba zrobic badań hormonalnych powiedział, ze nie. W moim przypadku według niego mam zbyt duży poziom hormonów męskich
i to może spowodować , ze w przyszłosci mogę mieć trudności z zajściem w ciążę. Zrobił mi USG i wszystko jest ok. dodatkowo dośc obficie brudzę na żółto bieliznę , a jeszcze niedawno miałam zapalenia pęcherza moczowego, teraz badanie moczy jest ok, ale silne brudzenie pozostaje.Cykle mam 30 - 35 dniowe, nie są obfite, ale przeważnie bolesne.
Nie rozumiem jak mozna dawać hormon bez badń no i raczej sie nie zdecyduję.
Ciekawa jestem czy są jakieś dziewczyny c bra ły ten hormon, wiadomo przecież , zę skutki uboczne pojawiają się. Pozdrawiam :? :?
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35

Postprzez kmm » 4 lutego 2004, o 21:56

Dziewczyny!!! Nie decydujcie się na hormony bez uprzednich badań laboratoryjnych!!!!!! Kiedy jeszcze byłam zbyt głupia, żeby to zrozumieć mój ginekolog przetestował na mnie całą baterię pigułek antykoncepcyjnych, a co za tym idzie leczył mnie rónież na grzybicę. Jak zmądrzałam, to zaczęłam stosować NPR i zmieniłam lekarza, który w pierwszej kolejności zrobił mi badanie wymazu. Oczywiście, żadnej grzybicy nie miałam, a mój poprzedni ginekolog był zbyt leniwy. Później tylko jeszcze raz poszłam do tego starego gina (ale chyba tylko po to, żeby do końca przekonac się jaki jest beznadziejny) z problemem bezpłodności i jak zwykle, na podstawie powierzchownych badań- usg - stwierdził PCO (gdzie potrzebna jest analiza hormonalna i inne badania); wypisał receptę i miał problem z głowy, a ja miałam się truć dalej.
Wydaje mi się, że tabletki Diane niewiele pomoga na udrożnienie jajowodów. Raczej spowodują - po ich odstawieniu - nad-produkcję jajeczek, co w efekcie przyniesie ciążę.
Serdecznie Was pozdrawiam,
kasiamm
moje cykle
kmm
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 14 września 2003, o 16:21

do Kasi

Postprzez agusia » 5 lutego 2004, o 09:33

Dzięki Kasiu. Oczywiście, ze nie będę brała żadnych hormonów bez badań. Byłam u drugiego ginekologa i dał mi na badania. Mam podejrzenie o PCO. nO narazie to jestem troszkę zagubiona w tych badaniach, a do tego chyba zrobię prywatnie, bo państwowo nie dają.

Pozdrawiam serdecznie :) :)
agusia
Bywalec
 
Posty: 192
Dołączył(a): 29 grudnia 2003, o 10:35


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron