Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 17:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

termometr z zestawu

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

termometr z zestawu

Postprzez raija » 9 lutego 2006, o 00:43

Co oznacza nazwa "termometr owulacyjny"? Czym on sie rozni od zwyklego rteciowego? No i czy ten, ktory jest sprzedawany w zestawie domowego kursu NPR jest godny zaufania?
raija
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 lutego 2006, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Tomek » 9 lutego 2006, o 00:55

W zestawie firmowanym przez LMM znajduje się: Termometr lekarski owulacyjny firmy AS Polonia. Termometr ten to termometr rtęciowy ze specjalną rozszerzoną podziałką, która umożliwia łatwiejszy odczyt. Ma zakres od 35,6 do 38,4 stopnia Celcjusza, a najmniejsza jednostka (podziałka) wynosi 0,1 stopnia Celcjusza. Czy jest godny zaufania ... osobiście myślę, że tak, ale lepiej niech się jeszcze ktoś wypowie ;-)

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez fiamma75 » 9 lutego 2006, o 11:11

Jest bardzo wygodny - szeroka skala i krótki czas pomiaru.Trzeba tylko uważać, bo jest delikatniejszy od zwykłego rtęciowca i łatwiej przerwać podziałkę. Z tego, co zauważyłam a miałam 2 (tzn. mam jeszcze jeden, ale nie używam obecnie :lol: ), to w porównaniu do zwykłego temp. była obniżona o 3-4 kreski, tak że moje niższe temp. były w zakresie od 36,0 :!: . U znajomej było podobnie.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Iwonka » 9 lutego 2006, o 18:28

Ja też używam ASa i potwierdzam, że jest delikatniejszy niż zwykły rtęciowy termometr, ale można nauczyć się odpowiednio z nim obchodzić. Nie zauważyłam natomiast różnic w wysokości pomiarów (jak używałam zwykłego to miałam w fazie przedowulacyjnej ok. 36,6, a w poowulacyjnej ok. 37 i teraz mam takie same wyniki), to zależy od wyskalowania termometru, widocznie ja mam szczęście i trafiam na podobnie wyskalowane. Jesli chodzi o porównanie używanych przeze mnie w ciągu 16-tu lat termometrów rtęciowych (ok. 6) i elektronicznych (2), to duże lepsze do interpretacji wykresy miałam po termometrach rtęciowych. Półtora roku temu przez dwa cykle mierzyłam jednocześnie i takim, i takim - i pozostałam przy ASie.
Tak sądzę, że każda kobieta powinna spróbować różnych termometrów i wybrać sama to, co jej bardziej odpowiada.
Iwonka
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 2 kwietnia 2004, o 12:54

Postprzez little.mary » 11 lutego 2006, o 11:47

Ja używam termometru z zestawu i jest on jak dla mnie wygodniejszy i lepszy niż zwykły z apteki. Dużo daje ta dokładniesza skala - nie trzeba zezować czy to jest 36,55 czy jeszcze 36,5.
Faktycznie też mam niskie temperatury na poczatku cyklu, ale jakoś dopiero zauważyłam to w zimie, wcześniej - w lecie i jesieni były ciut wyższe. Jak na razie termometr się sprawdził.
little.mary
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 stycznia 2006, o 17:04

Postprzez Gosiaczek » 13 lutego 2006, o 13:30

Potwierdzam wlasnym doswiadczeniem,ze termometr z zestawu jast fajny :) ale faktycznie pokazuje w stosunku do mojego starego termometru okolo 0,2 stopnia nizsza temperature. Tak wiec przy przejsciu warto to sprawdzic i skorygowac.
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron