Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 13:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Pytanie o leki

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Pytanie o leki

Postprzez sonia » 22 stycznia 2006, o 23:14

Dziękuję Tomku za odpowiedź. Wyraziłam się nieprecyzyjnie. Chodziło mi o to, że mąż mój bierze leki psychotropowe, a moje pytanie- czy gdybym zaszła w ciążę podczas brania leków przez męża, to czy one mogą mieć wpływ na kształtujące się dziecko.
sonia
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sierpnia 2005, o 01:55
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Postprzez Tomek » 23 stycznia 2006, o 01:53

Witaj Soniu!

Nie potrafię odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości. Mogę odnieść się tylko do kwestii wpływu leków na męża. Leki zwykle pozytywnie wpływają na funkcjonowanie chorej osoby, objawy choroby wycofują się. Lecznicze działanie leków zwykle uaktywnia się po 2 tygodniach od rozpoczęcia kuracji.

Leczenie farmakologiczne ma niestety także swoje wady. Dość częste są nieporządane objawy uboczne, przejawiają się one w różny sposób, a do najczęstszych należą: bezsenność/senność, uczucie suchości, potliwość, biegunka/nudności, nerwowość, potliwość, zaburzenia czucia, uczucie zmęczenia, zaburzenia czynności seksualnych, itd. Objawy te różnią się w zależności od konkretnego preparatu i konkretnego pacjenta. Zwykle nie jest też tak, że występują wszystkie na raz, a jedynie wybrane z nich w różnym natężeniu. Kolejnym 'minusem' farmakoterapi jest dość duży odsetek nawrotów po zaprzestaniu przyjmowania leków. Dlatego też o ile psychiatra zalecił należy również rozpocząć psychoterapię, która daje szansę na pełniejsze remisje (wyzdrowienie).

Leki mają swoje 'minusy' ale stosuje się je, ponieważ ich 'plus' w postaci ustąpienia symptomów choroby/zaburzeń psychicznych jest ważniejszy. Po wszelkie szczegółowe informację proszę udać się do lekarza-specjalisty. Wątpie, aby na grupie 'roiło się' od psychiatrów. Do psychiatry można udać się bez skierowania od lekarza pierwszego kontaktu.

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron