Teraz jest 4 maja 2024, o 17:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Gdzie znalezc program do zapisywania obserwacji przy NPR?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Gdzie znalezc program do zapisywania obserwacji przy NPR?

Postprzez Gosiaczek » 18 stycznia 2006, o 14:43

Dziewczyny prosze o pomoc ...jakis czas temu widzialam tu jakis link do prowadzenia obserwacji i zapisu temperatur (program w jezyku polskim) ale teraz nijak go nie moge znalezc :oops: Dotychczas pisalam w zeszycie ale chyba czas sie unowoczesnic :wink:
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez Kasiulaaa » 18 stycznia 2006, o 16:11

Ja osobiście polecam program CtLife http://ctlife.com.pl/ Niestety jest płatny, ale moim zdaniem warto w niego zainwestować. Ja innego programu po polsku nie znam :)
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez Gosiaczek » 19 stycznia 2006, o 20:16

Dzieki Kasiulaaa :) ...ja pamietam,ze to juz kiedys bylo na Forum - musze jeszcze pogrzebac :wink:
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez Anita_T » 20 stycznia 2006, o 11:04

Hej, chyba chodzi Ci o program

http://www.nmpr.bfe.pl/

Pozdrawiam,
Anita
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez Gosiaczek » 20 stycznia 2006, o 14:17

Dokladnie o to !!! :) Serdeczne dzieki ! :)
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez kuleczka » 20 stycznia 2006, o 15:18

Dziewczyny, a moze wiecie co zrobić, zeby tam skala była od 36.00??
kuleczka
Bywalec
 
Posty: 104
Dołączył(a): 31 sierpnia 2005, o 14:12

Postprzez Anita_T » 20 stycznia 2006, o 15:33

Hmm, może napisz na adres e-mail, który tam jest, bo w programie tego zmienić się nie da, z tego co widzę.
Anita_T
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 234
Dołączył(a): 28 maja 2004, o 08:30
Lokalizacja: podlasie

Postprzez admin » 21 stycznia 2006, o 14:21

admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 04:40

Witam!

Interesowały mnie testery płodności i algorytmy ich działania. Teraz przejrzałem sobie strony programów do zapisywania i pomagania w stosowaniu NPR. Zastanawia mnie czemu producenci nie chwalą się zastosowanymi algorytmami do obliczania dni płodnych? Jeden program ma wymienione metody wg. których dokonuje obliczeń - dobre i to.

Zastanawiam się, czy tak wiele trudności przysparzało by napisanie programu uczącego się w oparciu o sieci neuronowe? Program mógłby uczyć się pod konkretną kobietę jak i korzystać z olbrzymiej bazy danych autentycznych przebiegów innych cyklów dostępnych przez serwer centralny (program klient wysyłałby anonimowo dane dot. cyklu do serwera centralnego).

Przeglądając forum zaobserwowałem, że niektóre czytelniczki mają mężów z zacięciem programistycznym. Może też niektóre panie same programują. Domyślam się, że nikt mi takiego programu nie napiszę na zawołanie ale interesuje mnie Wasza opinia na temat mojego pomysłu.

Pozdrawiam :-)
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Blackhole » 22 stycznia 2006, o 13:32

Myślę, iż pomysł z programem opartym o sieć neuronową jest interesujący.
Projekt ten wymagałbym oczywiście sporych nakładów pracy i zainteresowania się tematem NPR ludzi posiadających wiedzę o sieciach neuronowych. Jednak, gdyby się udało, to - wydaje mi się - byłaby to duża pomoc dla wszystkich stosujących NPR, gdyż zdolność uogólniania danych (na podstawie bazy danych już zapisanych cykli) sieci neuronowej sprawia, iż byłaby ona bardziej "obiektywna" niż "przeciętna" kobieta ;) Oczywiście jej prognozy byłby jedynie wskazówną.

Najlepiej, gdyby program był darmowy :)
Blackhole
Przygodny gość
 
Posty: 20
Dołączył(a): 26 sierpnia 2004, o 09:24
Lokalizacja: Mikołów

Postprzez Andrzej » 22 stycznia 2006, o 15:05

Pomysl ciekawy, ale chyba tylko jako eksperyment naukowy. Wydaje mi sie ze w praktyce statystycznie sprawdzone algorytmy sa o wiele lepszym rozwiazaniem (zreszta siec i tak musialaby byc uczona na podstawie ktoregos z nich). Sieci neuronowe maja sporo zalet, ale dla nietypowych przypadkow moga dawac losowe wyniki.

Co nie zmienia faktu ze mozna by kiedys sprobowac i zobaczyc co z tego wyjdzie ;)

Pozdrawiam.
Andrzej
Przygodny gość
 
Posty: 53
Dołączył(a): 5 września 2003, o 09:25

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 16:56

Dziękuje za komentarze. :D

Opracowane już statystyczne algorytmy bazują na obserwacji 'iluś tam' tysięcy cykli u różnych kobiet. Przy zastosowaniu proponowanego programu można by dokonywać wyliczeń statystycznych bazujących na stale rosnącej bazie danych. Wraz z upływem czasu ich ilość rosła by i mogła dojść do setek tysięcy zapisanych cykli od tysięcy kobiet. W bazie danej mogły by się znaleźć także dane nt. wieku, wykształcenia, zamożności, przebytych chorób, itp. (podawane dobrowolnie) dawało by to olbrzymie możliwości analizy i interpPoza tym takie program oprócz modułu opartego o sieci neuronowe mógłby podać także do porównania sugestie wyliczone na podstawie już sprawdzonych algorytmów interpretacji.

Może ktoś ma znajomego dr czy prof. informatyki na politechnice, który mógłby 'zlecić' takie zadanie swoim studentom? :-D ;-)

Pozdrawiam!
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez Gosiaczek » 23 stycznia 2006, o 20:52

Dzieki Adminie - nie znalam tego programu a wyglada naprawde dobrze i zakres temperatur i cala reszta wiec chyba sie skusze :)
Gosiaczek
Bywalec
 
Posty: 172
Dołączył(a): 20 grudnia 2004, o 13:56

Postprzez raija » 7 lutego 2006, o 22:37

Czy komus juz udalo sie ustalic jak zmienic skale (zeby bylo od 36 albo nawet mniej) w programie na www.nmpr.bfe.pl? Ja poki co dodaje codziennie 1 kreske, bo inaczej nie mialabym gdzie wpisac.
raija
Przygodny gość
 
Posty: 15
Dołączył(a): 1 lutego 2006, o 13:04
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez *Martka* » 10 marca 2006, o 14:09

Też zaczęłam się interesować programami do notowania cyklu, tym bardziej, że moja gin chciałaby moimi wykresami pokazywać wpływ leków na śluz i w ogóle płodność.
Program na http://elprogs.republika.pl/elkarta.html , który polecił/a Admin jest całkiem fajny, poza tym, że nie można edytować wcześniejszych kart i notatki, które wpisuje się do obserwacji, nie są później widoczne w druku.
Do http://www.nmpr.bfe.pl/ nie mogę się w ogóle zalogować, cały czas każe mi poprawiać dane, które są w porządku... Co jest nie tak? Na razie obejrzałam demo - wygląda nieźle.
Jak dla mnie oba te programy mają jednak zasadniczą wadę: Przy wpisywaniu objawu śluzu można wybrać tylko jedną opcję, np. lepki albo nieprzezroczysty albo rozciągliwy albo... A co, jeśli chciałabym zapisać, że jest jednocześnie przejrzysty i rozciągliwy?
Zastanawiałam się też nad zakupem CTlife, ale tam zdaje się też nie można wpisać kilku objawów na raz (tak wygląda na prezentacjach na stronie).
Co w takim razie wybrać? A może jest jakaś możliwość "udoskonalenia" tych programów?
*Martka*
Przygodny gość
 
Posty: 36
Dołączył(a): 5 października 2005, o 15:09
Lokalizacja: Warszawa - Natolin

Postprzez admin » 10 marca 2006, o 23:59

Na każdej z tych stron jest adres autora - piszcie do nich, Drogie Panie, zgłaszajcie uwagi - niech się starają, skoro zdecydowali sie udostępnić programy. Zresztą człowiek od elkarty na sugestie jest otwarty.
... po tym zwięzłym zrymowaniu
podążam oddać się spaniu

admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21

Postprzez Amazonka » 28 lipca 2006, o 13:52

Udało mi się skontaktować z autorem nmpr.bfe.pl, ale trzeba było uzbroić się w cierpliwość.
UWAGA: Problem z rejestracją mógł wynikać z tego, że Twoje nazwisko zaczynało się od polskiej litery z ogonkiem, tak jak u mnie. Usunęłam ogonek i zarejestrowałam się.
W tym programie nie można chyba zmieniać początku i końca skali temperatury; jest na stałe.


Kasiulaaa napisał(a):Ja osobiście polecam program CtLife

Mam pytanie do użytkowniczek tego programu. Jak Wam odpowiada? Czy długo go stosujecie?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 25 sierpnia 2006, o 13:52

Znacie Ovulation Calendar?
www.ovulation-calendar.com
Bezpłatna 45-dniowa wersja programu stworzonego przez kobietę.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez ewerner » 25 sierpnia 2006, o 14:58

Jest jeszcze http://28dni.pl/.
ewerner
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 264
Dołączył(a): 7 lutego 2006, o 19:11
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

cron