Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 21:52 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Postprzez sonia » 15 grudnia 2005, o 17:32

Czy leki brane przez męża mogą wpłynąć na przebieg ciąży? Chodzi o leki psychotropowe Seronil i uspokajające Tranxene.
sonia
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sierpnia 2005, o 01:55
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Re: Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?

Postprzez Tomek » 22 stycznia 2006, o 05:00

Witaj soniu!

sonia napisał(a):Czy leki brane przez męża mogą wpłynąć na przebieg ciąży? Chodzi o leki psychotropowe Seronil i uspokajające Tranxene.


Od razu zaznaczam, że nie jestem specjalistą. Leki, które podałaś nie powinny być przyjmowane przez kobietę w ciąży. Natomiast nie jestem pewien w jaki sposób mają one wpływać na ciążę gdy zażywa je Twój mąż? Jeśli obawiasz się, że mogę one przedostać się przez kontakt seksualny to osobiście uważam, że nie ma takiego niebezpieczeństwa; chociaż ostatecznej odpowiedzi udzielić może Ci jedynie lekarz-specjalista. Co do wpływu 'psychicznego' - jeśli psychiatra przepisał mężowi te leki to zazwyczaj wpływają one pozytywnie na jego psychikę a tym samym polepszają atmosferę w rodzinie.

Pozdrawiam i odsyłam do lekarza
Tomek
Tomek
Bywalec
 
Posty: 119
Dołączył(a): 22 stycznia 2006, o 02:21
Lokalizacja: Dolny Śląsk


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron