Teraz jest 3 maja 2024, o 03:18 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

kaszel, ból gardła a NMPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

kaszel, ból gardła a NMPR

Postprzez agab » 16 listopada 2005, o 22:18

Chciałąm zapytać czy zwykły kaszel, nieczęsty, taki kilka razy w ciągu dnia i lekki ból gardła bez gorączki mogą prowadzić do wzrostu temperatury ?

Dziś rano obudziłam się z lekkim bólem gardła a temp. miałam ąz 36,95 ! nigdy nie miałam takiej wysokiej.
Czy zażywanie laktovaginalu też może wpływać na wzrost temperatury :roll: :?:

Pozdrawiam :)
agab
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 września 2005, o 08:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez kasiama » 16 listopada 2005, o 22:25

Lactovaginal na pewno nie wpływa. Czy w ciągu dnia (a zwłaszcza wieczorem) temperatura jest normalna, nie podwyższona?

Jeśli nie, to temperatura z rana tym bardziej nie powinna być wyższa.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez agab » 16 listopada 2005, o 22:36

Temperaturę wieczorem mam normalną ! nawet nie jestem przeziębiona, tylko jakoś tak kaszlnę sobie od czasu do czasu + lekki ból gardła.

Czyli temperatura ranna powinna być ok. Po prostu zdziwiłam się że aż taka wysoka!

p.s dla pewności zmierzę sobie teraz temp. ale nie czuję, że mam gorączkę. :wink:
agab
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 września 2005, o 08:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez NB » 17 listopada 2005, o 10:46

Temperatura w trakcie przeziębienia może się podwyższyć i jeśli masz jakiekolwiek watpliwości zaznacz to jako zakłócenie wpisując to, że miałaś kaszel i gardło bolało. Temperature tą potem skreślasz i nie bierzesz pod uwagę w ustalaniu szóstki przedwzrostowej.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agab » 18 listopada 2005, o 02:05

ok, dzięki, gorączki nie miałam :) chyba wszystko w normie.
Pozdrawiam:)
agab
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 września 2005, o 08:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez agulla » 20 listopada 2005, o 01:35

agab :) a w którym dniu cyklu ta wyższa temperaturka ?
bo jeśli to już faza niepłodności poowulacyjnej to w zasadzie niczym nie trzeba się przejmować a jeśli to początek cyklu czy środek, to najlepiej odnotować w karcie dodatkowe zjawiska ;) a potem zobaczysz jak się ona ma do ogólnej sytuacji i czy nie lepiej ją uznać za zakłócąną jak pisze Nikoleta
pozdraawiam agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez agab » 20 listopada 2005, o 11:55

Dzięki agulla :) to już raczej była III faza więc spoko, zresztą kilka kolejnych temp.jest dosyć wysokich także tamta raczej nie była zaburzona.

Za to wczoraj zasnęłam na godzine :!: z term.i temp.wzrosła do 37,5 :!: ale myślę, że to dlatego że było już po 7.30. Zresztą dziś z kolei zaspałam i mierzyłam po 7.30 i też 37,5 ! nigdy tak wysokich nie miałam ale tłumaczę to sobie tym, że mierzyłam po 7.30- mam nadzieję, że jest ok :roll:
A pocieszające jest to, że wkrótce okres, więc tak bardzo tymi temp.się nie przejmuję.
agab
Przygodny gość
 
Posty: 47
Dołączył(a): 11 września 2005, o 08:43
Lokalizacja: Wawa

Postprzez Amazonka » 28 listopada 2006, o 15:58

Byłam przeziębiona w III fazie, oczywiście bez gorączki, i nie miałam typowego spadku temperatury przed @, a wręcz wzrost > 37 st. Czuję, że kaszel będzie mnie długo męczył. Piję zatem syrop prawoślazowy i domyślam się, że śluz po I fazie może wystąpić wcześniej?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości

cron