Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 17:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Kiedy zacząć obserwacje?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Kiedy zacząć obserwacje?

Postprzez Kasiulaaa » 5 listopada 2005, o 19:11

Tak jak w temacie. Zastanawiam się kiedy zacząć obserwacje? jestem już narzeczoną, i w sumie za jakieś półtora roku będzie ślub :D i czas się do tego przygotować. Pytam gdyż słyszałam już różne wersje - od 3 miesięcy do dwóch lat... i jeszcze jedno pytanie tak przy okazji, czy mierzyć temperaturę od pierwszego dnia okresu? czy można od dnia kiedy już nie będzie plamień?
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...

Postprzez 2kreski » 5 listopada 2005, o 19:38

Ja zaczęłam obserwację, kiedy jeszcze nie znałam swojego przyszłego Męża, czyli mniej więcej jakieś półtora roku przed ślubem.
Ponoć lepiej mierzyć od początku cyklu (zwłaszcza jeśli ma się krótkie). Ja to robiłam przeważnie czwartego/piatego dnia, kiedy już nie było to takie skomplikowane. To zależało też od tego ile trwała @
2kreski
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 10 lipca 2005, o 11:53
Lokalizacja: okolice Warszawy

Postprzez kasiama » 5 listopada 2005, o 19:40

Im dłużej będziesz się obserwować przed ślubem, tym łatwiej będzie ci po. Nie wiem, jak yto dokładnie jest wg innych metod, ale np. wg Rotzera (my sami ją stosujemy) część z reguł służących wyznaczniu niepłodności przedowulacyjnej jest zarezerwowana tylko dla kobiet mających min 12 cykli obserwowanych. Dlatego, że potrzebne jest właśnie doświadczenie w obserwacji, no i zapiski z tych przynajmniej 12 cykli. Więc za wcześnie to na pewno nie jest.

Jeśli możesz - zacznij juz teraz, gorąco do tego zachęcam :D . Na początku mierz temperaturę prze cały cykl (chyba, że będziesz mierzyć w pochwie - no to od zaraz po ustaniu krwawienia), jak nabędziesz wprawy, to będzie wystarczało ok 10 dni w cyklu, czasem nawet mniej.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Kasiulaaa » 5 listopada 2005, o 22:57

Dzięki serdeczne, w takim razie zaczynam swój obserować pierwszy cykl juz niebawem... :) fajnie, że jest to forum ;)
Kasiulaaa
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 5 listopada 2005, o 18:36
Lokalizacja: ...


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron