Teraz jest 2 maja 2024, o 19:38 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy doszło do zapłodnienia?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

czy doszło do zapłodnienia?

Postprzez perła » 4 października 2005, o 00:13

Witam. Jestem nowa na formum dlatego tez zaczne od przywitania!Witam Serdecznie Was wszystkich:)
A teraz mam małe pytanko. Jestem niedlugo po slublie raptem 2 miesiace ale obserwacje NPR stosuje od pół roku. Obecnie jestem w 26 dniu cyklu i bardzo , bardzo bola mnie piersi i nie wiem czy aby nie jestem w ciazy? choc zdaje sobie sprawe z tego ze ból piersi nie wysepuje zaraz po zapłodnieniu - tak mysle.
Bardzo bym sie z mezem cieszyla jesli okazało by sie ze bedzie dzidzius, ale narazie czekamy. Ja jestem niecierpliwa i chcialam sie Was poradzic. Z mojego zapisu wynika ze 15 dnia cyklu mialam szczyt (36.55 , sluz bardzo rozciagliwy w duzej ilosci). dnia 10 i 11 cyklu doszło do zblizenia:). obecnie mam faze wyzszych temperatur utrzymujacych sie na pozimie 36,7 - 36,9.
Jak myslicie czy te małe plamniczki przetrwały we mnie do dnia szczytu?
podkreslam ze dopiero od slubu współżyjemy a wiem ze wtedy faza przedowulacyjna moze byc krótsza. (?)
Bede wdzieczna za odpowiedz, bo ja zaczynam sie cieszyc ale...nie chce sie rozczarowac:) Choc wiem ze czas jeszcze mamy:)
Pozdrawiam serdecznie

:D
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez fresita » 4 października 2005, o 07:49

witaj perło,jezeli Cie to pocieszy,to nasze plemniczki przezyly 9 dni :D i mamy sliczna corunie :) ale poczekaj jeszcze, mozesz zrobic w dniu planowanej miesiaczki test ciazowy.u mnie tempka skoczyla i utrzymywala sie na poziomie 37,1-37,2 ale kazda kobieta to indywidualny przypadek :D
pozdrawiam Cie serdecznie,daj znac jak sie sprawa rozwinela :wink:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez anusia » 4 października 2005, o 11:51

fresita czy na 100% to bylo 9 dni (czy dobrze byl okreslony termin owulacji u ciebie?)
to pocieszajace ze tak wyszlo u ciebie jak sie staraliscie o dziecko
tylko takie informacje zalamuja mnie jesli odkladam starania o dzidzi :(
bo wtedy wlasciwie mozna sobie odpuscic 1 faze :evil:
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39

Postprzez fresita » 4 października 2005, o 12:05

anusia,mysmy sie wtedy nie starali tak sumiennie o dzidzie :wink:
wspolzycie bylo 6 dnia cyklu,ktory byl zupelnie dniem suchym,szyja zamknieta,twarda,opuszczona.
7 dnia zaczal sie dzien z plodnym sluzem,szyjka sie otworzyla.temeratura mi skoczyla 15 dnia cyklu,dzien szczytu sluzu byl 14 dnia.pani gin powiedziala,ze raczej owu miala miejsce 15 dnia,a niektore wybitne egzemplarze plemnikow moga nawet przezyc 14 dni,oczywiscie jest to bardzo rzadkie,ale wystepuje. my teraz tez wiemy,ze ze wspolzyciem musimy przeczekac pierwsza i druga faze,zeby amelka nie miala rodzenstwa,ktore planujemy na razie odlozyc :P
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez perła » 4 października 2005, o 12:16

to w takim razie myslisz ze jest duze prawdopodobienstwo ze bedziemy miec dziudzie?Ja bym była taka szczesliwa:) ciezko jest mi czekac do nia miesiaczki.. ale chyba nie mam wyboru- bo moze te piersi to tak przed okresem wlasnie mnie bola..
nic pozostało czekanie
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez fresita » 4 października 2005, o 12:56

perło,ja nie mialam zadnych ciazowych objawow,brzuch mnie bolal tak jak zawsze,piersi tez byly nabrzmiale i obolale,tylko ta tempka cos byla za wysoka jak na moje poprzednie cykle.nawet okolo 28 dnia spadla mi do 36.8(teraz wiem,ze tak sie dzieje jak dzidzia sie implantuje)i znowu sie podniosla do 37.2.zrobilam dwa razy test,dwie kreseczki wyszly po kilku chwilkach. a co ile masz cykle?
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez perła » 4 października 2005, o 13:44

Cykle mam 31-32 dniowe. Wiec juz za jakies 5 dni powinno byc. temperatury nie mam powyzej 37 wiec tez dlatego mysle ze te piersi to tak przed okresem.jak myslisz?
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez fresita » 4 października 2005, o 13:49

temperatury nie musisz miec powyzej 37, u kazdej kobiety jest inaczej :lol:
ale jak jestes niecierpliwa,to zrob jutro rano test(rano jest najwieksze stezenie gonadotropiny) ,a drugi zrob w dniu planowanej miesiaczki :) daj znac jak i co
pozdrawiam i zycze 2 kreseczek :wink:
fresita
Domownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 9 października 2004, o 22:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 5 października 2005, o 14:12

Współzycie w 10 i 11 dniu ? I co zadnego śluzu nie było ? Bo chyba był skoro 15 określasz jako szczyt? Ale chyba wiesz, że dzień szczytu to ostatni dzień ze śluzem bardziej płodnym, a nie dzień gdzie jest go najwięcej? Moim zdaniem prawdopodobieństwo poczęcia jest tutaj duże, no ale poczekaj spokojnie co będzie dalej...
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez perła » 5 października 2005, o 20:38

był sluz biały lepki wewnątrz, ja go potraktowałam jako ten bezpieczny:)szyjka była zamknieta i twarda. 12 dnia juz była bardziej miekka. 13 dnia był nadl biały, lepki w wiekszej ilosci na 2+.14 dnia temperatura 36.3 i slisko i nadal lepki,nieprzejrzysty. 14dc - 36.4 slisko i tak samo (lepki,nieprzejrzysty i na 2+ w ilosci). 15 dc. stwierdziłam teraz ze był szyt bo przez wiekszosc dnia mialam sluz rozcziagliwy,przejrzysty, 3+ w ilosci szyjka otwarta i miekka, tempka 36.55. kolejnego dnia tez nazwalam ze przejrzysty bo mialam slisko ale juz byl bardziej mleczno-biały a temperatura była:
15dc - 36.55
16 dc - 36,5
17 dc - 36.5
18 dc - 36.55 (tu juz słucho ale pojawił sie ból piersi, w srodku sluz jeszcze w malej ilosci był biały)
19 dc - 36.8 i tak sie utzymuje mniej wiecej (36.8 - 36.9) do teraz. Jestem w 28 dniu cyklu a trwa 31-32.
Napisałam wszystko co zaobserwowalam, bo zaczynam sie denerwowac:) A jak Nikoletta stwierrdzila ze prawdopodobienstwo poczecia jest duze - to zaczynam sie cieszyc:)
Jak sądzicie:) jak obstawiacie:) bedziemy miec dzidzię??:)
Pozdrawiam
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez perła » 6 października 2005, o 12:27

dziewczyny powiedzcie jak sadzicie?czy jestem w ciazy? dzis jak rano wstalam to poczulam ze mam sluz podczas porannej toalety.Zastanawai mnie dlaczego?przeciez jestem przed okresem, a jest dosc slisko. Martwie sie teraz bo chyba wolalabym aby dzidzia przyszla kiedys indziej.W zeszla niedziele poparzylam reke dosc powaznie, dostalam zastrzyk przeciw teżcowi i nie wiem czy to nie zaszkodzi.Zaczynam coraz bedziej myslec i bac sie.. chyba nie wytrzymam i zrobie test ale nie wiem czy nie jest za wczesnie.
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez kasiama » 6 października 2005, o 12:47

Perło, przecież żadna z nas nie ma daru jasnowidzenia, więc nie powiemy ci czy rzeczywiście jesteś w ciąży. Z testem domowym lepiej poczekaj do terminu miesiączki, albo zrób test z krwi na betę.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez perła » 6 października 2005, o 14:52

przepraszam, ale denerwuje sie troche...pozdrawiam serdecznie
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez NB » 10 października 2005, o 09:35

Daj znac co i jak. A na przyszłość: KAŻDY ŚLUZ (NAWET TEN MNIEJ PŁODNY) JAKI POJAWI SIĘ PO MIESIĄCZCE ROZPOCZYNA OKRES PŁODNOSCI.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez perła » 17 października 2005, o 23:51

Dostałam normalnie okres w 31 dni cyklu..był jak zwykle skapy ale napewno oznaczał iz nie jestem w ciazy:( szkoda, bo juz naprawde powaznie myslalam:)
Teraz mam złe mysli czy aby ze mna jest wszystko ok, bo kiedys przeszlam powazna operacje i mialam problemy z jajnikami i boje sie... mam nadzieje ze jeszcze bedziemy miec dziedzie:) i to niedlugo:)
Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie
PAPA
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez Kinia » 18 października 2005, o 20:07

Perełko!!!
Spokojnie!!!z tego co piszesz, to jeszcze nie zaczęliście się poważnie starać o dzidzię...a Ty już się boisz. Jak zaczniecie regularne starania i po roku nie będzie efektu, to wtedy się możecie martwić!!! Głowa do góry!!!!
Poza tym wszystko wskazuje na to, że masz ładne cykle owulacyjne...naprawdę nie zamartwiaj się na zapas, bo to tylko utrudni przywitanie dzidzi :lol:

Serdecznie pozdrawiam i pomodlę się :)
Kinia
Domownik
 
Posty: 354
Dołączył(a): 12 lipca 2004, o 20:32
Lokalizacja: Łomianki

Postprzez perła » 19 października 2005, o 19:49

Kinia dziekuje Ci bardzo!Mam tez nadzieje ze wszystko jest ok i ze kiedys bede mogla sie cieszyc ze jestesmy w ciazy z mezem:)
pozdrawiam serdecznie!
perła
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 3 października 2005, o 23:59

Postprzez Amazonka » 8 kwietnia 2007, o 14:53

Fresita, a może owulacja wystąpiła przed skokiem? Przecież tak bywa i są poczęcia 8 dni przed skokiem.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Betsabe » 8 kwietnia 2007, o 19:45

Amazonka napisał(a):Przecież tak bywa i są poczęcia 8 dni przed skokiem.
:roll:

Jesli to prawda, to regulę Doringa mozna sobie na smietnik wyrzucic.
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości

cron