Teraz jest 3 maja 2024, o 15:57 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Nauczyciele npr

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Nauczyciele npr

Postprzez anusia » 13 września 2005, o 16:01

Na forum odzywaly sie glosy od nauczycieli lmm i ineru :wink: czasowo nie wiem, czy uda mi sie umowic z kims z lmm (ursynow) na kurs, moglabym pojsc na kurs do ineru, tylko tam nie jest podane, ze nauczycielami sa malzenstwa (wydaje mi sie ze to pojedyncze osoby) jak w lmm - czy ucza tez malzenstwa (zalezy mi na tym)?. Jak to jest czym roznia sie chociaz w przyblizeniu te 2 szkoly npr? :)
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39

Postprzez kasiama » 13 września 2005, o 16:33

Generalnie, fazę niepłodności poowulacyjnej LMM wyznacza wg reguł opracowanych przez Rotzeraz, więc tu różnic nie ma. Pojawiają się przy wyznaczaniu fazy niepłodności przedowulacyjnej: np u Rotzera kobiety rozróżnia się na początkujące i doświadczone (wydaje mi się, że tego rozróżnienia w LMM nie ma - jak się mylę, to niech mnie ktoś poprawi); u Rotzera koniec niepłodności przedpowulacyjnej wyznacza się m.in. na podstawie objawu "w" (i to tylko kobiety doświadczone), w LMM - o ile zdążyłam się zorientować - jako ostatni dzień bez śluzu. Te drobne różnice prowadzą jednak do (też niewielkich) różnic w skuteczności. No i metodologia trochę inna - ale to już szczegół.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez annie » 13 września 2005, o 21:01

A jakie są te różnice i na "korzyść" której metody?? Co do kobiet doświadczonych w metodzie Kippleyów, to np. w rozdziale "Swobodne stosowanie NPR:różne przykłady" w kliku miejscach pojawia się pojęcie doświadczenia, szczególnie w kontekście wyboru metody wyliczania dni niepłodności przedowulacyjnej. Czy u Rotzera doświadczenie jest potrzebne jeszcze do czegoś??
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez kasiama » 13 września 2005, o 23:38

Annie, nie jestem ekspertem od metody Kippleyów - pisałam to, co zauważyłam w czasie mojej bytności na tym forum. Przeczytaj mój post dokładnie, a znajdziesz przynajmniej jedną różniecę, o której napisałam.
Jeśli wahasz się, którą metodę wybrać - poczytaj o regułach tej i tej i przede wszystkim o PI. To od was zależy, jak bardzo ważna jest dla was możliwie najwyższa skuteczność i jak ważna jest "liberalność" metody - a raczej co ważniejsze.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amazonka » 8 kwietnia 2007, o 14:55

Jaki to luksus móc przebierać w nauczycielach i kursach różnych metod...
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez strzyga » 2 października 2007, o 08:46

czyli lmm uczą której metody w końcu? nigdy nie mogę tego zapamiętać... :?
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bright » 2 października 2007, o 10:24

LMM - Kipleyowie (widać po samym podręczniku)
INER - Roetzer

Według mnie Roetzer podaje PI=0.2 i jest bardziej w zwykłym czasie restrykcyjny. Nie mam książki pod ręką, ale tam jak przeciąga się I fazę to PI bardzo szybko rośnie... bo niestety więcej liberalizmu, czyli więcej seksu, to większe ryzyko.
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez strzyga » 2 października 2007, o 19:11

Dziękuję bardzo :)

Chciałam się za jakimś kursem rozejrzeć, bo mam za dużo czasu wolnego jak na razie, a nie lubię marnować, tylko raczej Roetzera, bo z jego książką zaczynałam.
/ale mi po polsku wyszło. Jeszcze trochę zanim się przestawię/
strzyga
Domownik
 
Posty: 635
Dołączył(a): 28 grudnia 2004, o 20:02
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron