Teraz jest 3 maja 2024, o 00:37 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Różnice Kippley a Rotzer???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Różnice Kippley a Rotzer???

Postprzez Baba Jaga » 7 września 2005, o 10:12

Jakie są różnice w tych dwóch podejściach do NPR? Czy sa jakieś istotne różnice jeśli chodzi o dokonywanie obserwacji i interpretacje wyników?? Co jest lepsze? Jaką książkę najlepiej kupić?
Baba Jaga
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sierpnia 2005, o 21:31

Postprzez Sasanka » 7 września 2005, o 10:24

Ja stosuję Rotzera i jestem zadowolona. Jego książka jest dużo tańsza, a wszystko wyjaśnione niezwykle prosto, więc polecam. Rotzer wymyslił metodę objawowo-termiczną i dłużej się nią zajmuje niż Kippleyowie, a ja lubię oryginały :)
Sasanka
 

Postprzez kasiama » 7 września 2005, o 10:54

Trochę było tu: http://www.lmm.pl/forum/viewtopic.php?t=558&highlight=
Myślę że tak naprawdę dobrze jest wybrać spośród metod objawowo - termicznych tę, której nauczyciele są gdzieś blisko ciebie. Bo pewnie na początku będziesz potrzebowała ich pomocy w interpretacji. Oprócz Rotzrera (mojej metody), Kippleyów (propagowanej przez LMM) jest jeszcze metoda angielska (czyli podwójnego sprawdzania). Metody te nie mogą różnić się od siebie bardzo, bo biologia ta sama, ale np. niektóre tolerują "korekcję" temperatury zmierzonej o złej porze, inne (na pewno Rotzer) nie. Z tym wiąże się większy lub mniejszy Pearl Index. No i takich szczegółów jest więcej.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości

cron