Teraz jest 30 kwietnia 2024, o 22:08 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Wielokrotne pojawianie się śluzu płodnego.

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Wielokrotne pojawianie się śluzu płodnego.

Postprzez sonia » 28 sierpnia 2005, o 02:18

Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie?
Moje cykle trwają od 28 do 52 dni, śluż płodny prawie w każdym cyklu pojawia się wielokrotnie (np. kilka dni przejrzysty i zanika). Co może być tego powodem? W momencie gdy wystąpi śluz płodny pojawia się ból taki jak przy owulacji. Owulacja występuje często przy 4 lub 5 pojawieniu się śluzu płodnego , a więc czasem jest ona w 26, 28, 30, a nawet 35 czy 40 dniu cyklu. Potem naturalnie następuje wzrost temperatury.
Czym może być spowodowane takie wielokrotne pojawianie się i zanikanie śluzu. Zaznaczam, że nie przyjmuję żadnych leków. Mam 28 lat i 3,5 letnie dziecko. Pozdrawiam!
sonia
Przygodny gość
 
Posty: 32
Dołączył(a): 28 sierpnia 2005, o 01:55
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Postprzez misiacz » 28 sierpnia 2005, o 23:21

Czy miałaś badany poziom hormonów? Nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że takie problemy z wielokrotnym przygotowywaniem się do owulacji (o czym świadczy pojawianie się śluzu) mogą wynikać ze zbyt wysokiego poziomu prolaktyny.

Możesz spróbować sama naturalnie wyregulować cykle - dobry jest ziołowy lek o nazwie Castagnus, do kupienia bez recepty.
Żeby terapia była skuteczna, musisz brać przez 90 dni, dawkowanie jest na opakowaniu. Ten lek w żaden sposób nie wpływa na objawy (tempkę, śluz i szyjkę), pytałam o to ginki i sama potwierdziłam na sobie. On w naturalny sposób reguluje gospodarkę hormonalną organizmu.
Gdyby to nie rozwiązało problemu, najlepiej gdybyś skonsultowała się z dobrym lekarzem, który nie wywraca oczu na widok wykresów temperatury.

Pozdrawiam :D
misiacz
Domownik
 
Posty: 306
Dołączył(a): 30 września 2004, o 09:07

Postprzez mag_dre » 4 listopada 2005, o 00:56

Dość duże masz róznice w trwaniu cyklu, gdy ja miałam podobnie ( do 40) to się okazało, ze miałąm za dużo testosteronu. Dostałąm tabletki Diane 35 i Zarzywałam 3 mieś- aż spadł. Okres się uregulował- 28-30 dni. Było to 2 lata temu- przytyłam 3 kg, których nie mogę zrzucić do dzisiaj. ALe musze powiedzieć, ze równiez okres stal sie mniej bolesny.
mag_dre
Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 31 października 2005, o 14:11
Lokalizacja: Kraków


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron