Teraz jest 7 maja 2024, o 13:58 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Temp. na początku cyklu???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

Temp. na początku cyklu???

Postprzez Baba Jaga » 23 sierpnia 2005, o 14:17

Czy to możliwe i prawidłowe, że pierwszego dnia cyklu miałam temp. 36,4 drugiego 36,2 a trzeciego 36,8.? Pod koniec poprzedniego cyklu miałam ok. 36,9. Mam wrażenie że jak patrzę na wykresy książkowe to są one mniej zmienne na początku cyklu. Ja dopiero zaczęłam pomiary, więc proszę o poradę.
Baba Jaga
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sierpnia 2005, o 21:31

Postprzez sagitta » 23 sierpnia 2005, o 14:43

Ja tez mam zdecydowanie bardziej "górkowate" wykresy temperatury niz książkowe (i zawsze miałam), ważne jest, żebys mogła zaobserwować skok temperatury. A tak poza tym to zastanow sie czy stosujesz sie do wszystkich zasad, tzn. mierzenie o tej samej porze, zaraz po obudzeniu (mozesz sobie np. nastawic budzik na 5-ta , zmierzyc i spowrotem spac), termometr strząśnięty i w zasięgu ręki, tak żebyś nie musiała się wychylać spod kołdry, zaznaczanie połówek np. 36,65 a nie tylko 36,6 i 36,7. Poza tym 3 godziny snu przed pomiarem minimum. Aha, no i ponoc mierzenie w ustach jest mniej miarodajne niż pozostałe dwa sposoby (ale nie wiem, bo nie probowalam)
Ostatnio się dowiedziałam (na tym forum zresztą:)), że skoki bez zaznaczenia dwóch faz są objawem braku owulacji, ale jak sobie przypomnę swoje początkowe próby pomiarów to stawiam na jakiś błąd w mierzeniu albo po prostu cechę typową. Ja np. zauważyłam, że jak jest mi chłodnawo w nocy (otwarte okno np.) to ma to wpływ na temperature poranną.
pozdrawiam i powodzenia
sagitta
Domownik
 
Posty: 339
Dołączył(a): 22 sierpnia 2005, o 17:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Baba Jaga » 23 sierpnia 2005, o 15:15

Mierze temp. termometrem MT 1622 od paru dni i czasami mierzę ja dwa razy żeby sprawdzić czy termometr jest dobry no i chyba jest bo temp. mierzona drugi raz jest na ogół taka sama jak za pierwszym razem. Więc jak to jest. Czy na temp. może mieć wpływ, że po tym jak budzik zadzwonił poleżałam sobie ok 15 min?? Tak jak wcześniej dopiero zaczęłam pomiary, ale juz zaczynam się obawiać czy moje wykresy beda czytelne.
Baba Jaga
Przygodny gość
 
Posty: 31
Dołączył(a): 8 sierpnia 2005, o 21:31

Postprzez annie » 23 sierpnia 2005, o 15:38

U mnie na początku mierzenia(tzn na początku cyklu,tak gdziś od 6-7 dnia-mam długie cykle,więc podczas miesiączki nie mierzę) też często temperatury skaczą. Ja się tym nie przejmuję specjalnie-przecież -poprawcie jeśli się mylę-i tak liczy się wartość sześcu temperatur przed wzrostem. Więc te pierwsze "skakane" nie mają wpływu na interpretację.
I jeszcze jedno: na samym początku npr-owania -gdzieś tak ok. 2 pierwszym obserwowanych cykli-też miałam dziwaczne temperatury. Teraz sobie myślę,że może to dlatego, że za bardzo się ekscytowałam przed każdym pomiarem. :wink: A więc spokojnie, obserwuj się dalej, na razie nie ma powodu do obaw,że cykle będą nieczytelne.
A co do leżenia po budziku, to nie mam pojęcia.Ja staram się mierzyć od razu, głownie po to, by znów móc spać :wink: Może kiedyś popróbuj mierzyć zaraz po obudzeniu a potem po kwadransie leżenia to zobaczysz?
annie
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 200
Dołączył(a): 18 marca 2005, o 23:31

Postprzez admin » 27 sierpnia 2005, o 23:50

Baba Jaga napisał(a):Mierze temp. termometrem MT 1622 od paru dni i czasami mierzę ja dwa razy żeby sprawdzić czy termometr jest dobry no i chyba jest bo temp. mierzona drugi raz jest na ogół taka sama jak za pierwszym razem.


Proszę dla sprawdzenia odłożyć na przykład na jeden cykl MT 1622 i pomierzyć zwykłym lekarskim rtęciowym.
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron