Teraz jest 7 maja 2024, o 14:16 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

mierzenie temp. a odczucie ciepło/zimno

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

mierzenie temp. a odczucie ciepło/zimno

Postprzez Sasanka » 9 sierpnia 2005, o 09:25

Zastanawiam się czy to, że rano czasami mi zimno, a nieraz gorąco, ma wpływ na temperaturę. Jestem zmarzlakiem i często budzę się szczękając zębami, ale jak się dobrze opatulę, a słoneczko przyświeci, to mi gorąco. Wydaje mi się, że to zmienia obraz temperatury. Czy mam rację? Jeśli tak, to co z wykresem?
Sasanka
 

Postprzez fiamma75 » 9 sierpnia 2005, o 10:03

U mnie to działa w sytuacjach ekstremalnych tzn. strasznie zmarznę, bo śpię odkryta albo znowu sie przegrzeję, podejrzewam, że u mnie różnica wynosi wtedy ok. 1 kreski w tą lub tamtą stronę, tylko że wtedy się czuje, że to akurat z tego powodu.
fiamma75
Domownik
 
Posty: 2066
Dołączył(a): 5 maja 2005, o 20:01

Postprzez Sasanka » 10 sierpnia 2005, o 12:22

A jeśli taka różnica jednej, dwóch kresek wystąpi w którymś z trzech dni po szczycie śluzu, kiedy nawet pół kreski jest ważne (zwłaszcza w trzecim dniu wyższej temp., która musi być wtedy wyższa o 0,2) ? Co wtedy? Zawsze czekać na czwartą temp. ?
Sasanka
 

Postprzez anusia » 10 sierpnia 2005, o 15:52

tez sie zastanawialam nad tymi temperaturami..
zwlaszcza, ze ostatnio byla fala upalow i nie wierze, ze organizm na to nie reaguje, bo przeciez czlowiek zupelnie inaczej sie czuje :? :evil: nie zbadalam jeszcze jak to na mnie wplywa, bo ten cykl mialam kiepsko mierzony (klopolty i wymiany termometru)
podobnie z naglymi zmianami pogody, przeciez to wlasciwie prawie jak podroz, kiedy w Polsce przychodza nagle rozne fornty :roll: niestety to wzbudza troche mojej nieufnosci do npr, fakt ze jeszcze nie przetestowalam tego na sobie dokladnie, ale w sumie czynnikow zewnetrznych (temperatury) i wewnetrznych (stres) zaklocajacych jest sporo.. :cry:
anusia
Przygodny gość
 
Posty: 77
Dołączył(a): 4 stycznia 2005, o 10:39


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości

cron