Teraz jest 7 maja 2024, o 23:56 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR a choroba przewlekła

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

NPR a choroba przewlekła

Postprzez Ala26 » 19 lipca 2005, o 01:20

Choruję na stwardnienie rozsiane, co drugi dzień przyjmuję w zastrzyku interferon- lek hamujący postęp choroby. Po zastrzyku zawsze następuje podwyższenie temperatury. Zajście w ciążę podczas kuracji może być niebezpieczne dla dziecka. Czy wobec tego mogę stosować NPR?
:?: :?: :?:
Ala26
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lipca 2005, o 01:13

Postprzez kasiama » 19 lipca 2005, o 11:12

Mierzenie temperatury faktycznie może byż trudne, choć ja spróbowałabym - być może te wzrosty temperatury są w jakiś sposób przewidywalne (tzn o ile) i dałoby się interpretować taki wykres. Na pewno możesz obserwować śluz szyjkowy wraz z badaniem szyjki macicy. Przy wprawie, w ten sposób też da się wyznaczyć fazę niepłodności bezwzględnej.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

do kasi

Postprzez Ala26 » 19 lipca 2005, o 11:21

dziękuję za odpowiedź :D
Niestety nie da się przewidzieć o ile wzrasta temperatura. Jest różnie, dochodzi do 38.8, czasami nie jest podwyzszona, nie ma reguły.
Czy sama obserwacja śluzu na pewno wystarczy?
Jak dojść do tej wprawy nie ryzykując zdrowia poczętego dziecka?
Ala26
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lipca 2005, o 01:13

Postprzez Gość » 19 lipca 2005, o 11:25

Ala, a nie możesz badać szyjki? Lepiej na pewno, jeśli bierze się pod uwagę dwa objawy, a nie tylko sam śluz, szczególnie jeśli byłabyś typem "mokrym".
Gość
 

do Atki

Postprzez Ala26 » 19 lipca 2005, o 11:34

Pewnie, że mogę badać samą szyjkę. Tylko czy to na pewno wystarczy :| ? Tak bardzo nie chcę ryzykować zdrowiem dziecka...
Ala26
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lipca 2005, o 01:13

Postprzez kasiama » 19 lipca 2005, o 19:06

Szyjka + śluz, może być ten pobrany z szyjki.
Ponieważ zasadniczo niepłodność wyznaczona za pomocą szyjki (bez potwierdzenia w wyższych temperaturach - a u ciebie tego potwierdzenia nie będzie) jest niepłodnością względną, to szyjkę należy badać już do końca cyklu. Wyjątkiem jest, gdy na podstawie obserwacji kobieta potrafi stwierdzić tzw. szyjkę ciałka żółtego - występującą po owulacji, szczególnie twardą i szczególnie zamkniętą - bardziej niż ta z początku cyklu. Wtedy może założyć, że wyznaczona faza niepłodności jest bezwzględna i nie badać szyjki do końca cyklu, tylko do uzyskania przepisowych trzech obserwacji. Wiele kobiet potrafi taką szyjkę rozróżniać, ja właśnie tak najczęściej postępuję.
kasiama
Domownik
 
Posty: 832
Dołączył(a): 8 października 2004, o 06:33
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Gość » 19 lipca 2005, o 23:09

Alu, cały czas jest mowa o obu objawach, szyjce i śluzie. Czemu pytasz czy jeden wystarczy :?: Nie rozumiem.
Gość
 


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

cron