Teraz jest 8 maja 2024, o 01:50 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC CO O TYM SADZI???

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób praktykujących naturalne planowanie rodziny (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB, agulla

CZY KTOS MOZE MI POWIEDZIEC CO O TYM SADZI???

Postprzez tusia221 » 5 lipca 2005, o 09:16

witam
Ostatnio edytowano 5 kwietnia 2006, o 10:23 przez tusia221, łącznie edytowano 3 razy
tusia221
Bywalec
 
Posty: 167
Dołączył(a): 29 czerwca 2005, o 20:28

Postprzez Ewa2 » 5 lipca 2005, o 09:49

Myślę, że tę sprawę musisz (musicie) rozstrzygnąć we własnym sumieniu. Zasady są ogólne, dla wszystkich, a jest wiele sytuacji szczególnych, i po to mamy sumienie, aby sie nim kierować w takim przypadku (+ spowiednik).
Jest bardzo prawdopodobe, że różne osoby, powołując się na konkretne cytaty, dadzą Ci zupełnie różne rady. Dlatego musisz sama...
Pozdrawiam
Ewa2
Przygodny gość
 
Posty: 42
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 13:30

Postprzez biedronka » 7 lipca 2005, o 11:55

Zgadzam się z Ewą. Trzeba zajrzec w głąb swego sumienia. Ono najprawdopodobniej już Ci mówi jak postąpić.
Niie wiem z jakich powodów macie zabronione wspołżycie.Ale musicie uważać. Nie w każdym przypadku pieszczoty są dozwolone. Podczas pieszczot dochodzi u kobiety do skurczów macicy. Nie zawsze można drażnić piersi. Czasem można w ten sposób wsześniej wywołać poród.
Jesteśmy z mężem w tej samej sytuacji i też przez wzgląd na dobro dziecko nie możemyy wspołżyć. Nie jest to łatwe. Nie pomaga świadomość,że nie można. Pragnienie bliskości pozostaje dalej silne. Wiemy, że dłługa droga przed nami. Do końca ciąży 10 tygodni (oby tak było), a potem 6 tyg. połogu. To nie nejlepsza perspektywa. podejmujemy to wyrzeczenie każdego dnia i ofiarujemy je w intencji naszego dziecka i dobrego przebiegu ciąży.
Życzę zdrówka i spokoju.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez admin » 7 lipca 2005, o 18:12

Lekarz może wydać takie zalecenie gdy istnieje zagrożenie poronieniem lub porodem przedwczesnym , także czasami w istniejącym zakażeniu pochwy, oraz przy łożysku przodującym i niewydolności szyjki macicy. To zalecenie wynika z konieczności unikania skurczy macicy i w niektórych przypadkach także drażnienia szyjki. Współżycie "ma" kilka mechanizmów pobudzjących macicę do skurczu. Jednym z nich jest reakcja macicy na podniecenie seksualne. Orgazm to między innymi fala skurczów macicy. Z tego co po krótce napisałem jeśli powodem zakazu współżycia było wyeliminowani skurczy macicy to powinno się wyeliminować w możliwy sposób także stymulacje seksualną innego rodzaju. "Uprawianie pettingu" nie spełnia warunku unikania skurczy na drodze odstąpienia od stymulacji seksualnej.
Tyle z punktu widzenia medycyny, co do moralnej oceny chyba sprawa jest jasna. Nie jest to wyłącznie kwestia sumienia. Uruchamianie reaktywności seksualnej bez założenia ukończenia jej pełnym aktem małżeńskim jest nieporządkiem w sferze czystości.
Jest też zasada niepodejmowania działania z sumieniem wątpliwym - zatem jeśli w sumieniu wyczuwamy jakąś wątpliwość co do określonego postępowania, nie powinniśmy go rozpoczynać.
Dziękuję biedronce za podzielenie sie swoimi przeżyciami
Pozdrawiam
admin
admin
Administrator forum
 
Posty: 558
Dołączył(a): 7 lipca 2003, o 21:21


Powrót do Inne problemy związane z praktykowaniem NPR

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości

cron