Teraz jest 28 marca 2024, o 21:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

współżycie przy decyzji o odstawieniu pigułek

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez NB » 7 lutego 2005, o 14:03

To juz zależy wyłacznie od Was.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Kotek » 11 lutego 2005, o 21:11

Ja bym brala tabletki do samego konca, ale stosowanie metody NPR jest ryzykowne.
Kotek
Przygodny gość
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 października 2004, o 21:46

Postprzez kasik » 9 marca 2005, o 20:14

Kotek, jak sie czlowiek dobrze nauczy to nie ma wiekszego ryzyka:)Zaraz po odstawiniu pigulek moga byc smieszne wykresy, ale to tylko kwestia czasu:)

Kasik:)
kasik
 

Postprzez Antonia » 23 marca 2005, o 22:21

Kotek; dlaczego twierdzisz, że stosowanie NPR jest ryzykowne?
Owszem na początku po hormonach organizm do siebie dochodzi i trochę "wariuje". Jeśli napewno nie chce się dziecka to można ten czas przeczekać, obserwując dokładnie organizm. Przecież człowiek to nie zwierze i jeśli chce umie panować nad swoim popędem seksualnym.
Co do ryzyka przy stosowaniu NPR - podobne występuje przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej. Wystarczy wejść na forum antykoncepcja lub forum zdrowie kobiety, aby się o tym przekonać. Ciągle panikujące kobiety "może jestem w ciąży? Biorę Logest i jeszcze dodatkowo korzystamy z prezerwatywy, ale wczoraj zapomniałam połknąć tabletkę, czy to oznacza, że nie jestem zabezpieczona?", "miałam biegunkę, biorę Cilest, czy mogę być w ciąży?". A inne ryzyko ze strony hormonów: depresje, spadek libido, suchość pochwy, zakrzepica etc... Nie przeczytałam tego z ulotek, ale na forum, gdzie piszą setki kobiet.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Postprzez Amazonka » 23 sierpnia 2006, o 14:34

Hmm, Antonia, użytkowniczki tego forum też mają watpliwości w interpretacjach i czasem panikują. :-) No i muszą długo czekać i znosić dąsy drugiej strony w domu.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Antonia » 25 sierpnia 2006, o 17:13

Doskonale zdaje sobie z tego sprawe. Chodzi tylko o to by byc świadomym, że nie ma idealnych metod i ze każda ma zalety i wady- niestety. Wkurza mnie tylko gloryfikowanie antykoncepcji hormonalnej; tabletki cud, łykasz i nie musisz się niczym martwić. Bzdura.
Antonia
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 250
Dołączył(a): 14 października 2004, o 21:58

Re: współżycie przy decyzji o odstawieniu pigułek

Postprzez espree » 26 sierpnia 2006, o 20:29

Karina napisał(a):Od półtora roku biorę pigułki (Logest), teraz jestem zdecydowana, by je odstawić i nigdy więcej do nich nie wracać. Zostało mi jeszcze 6 tabletek do końca opakowania, potem zaczynamy z mężem uczyć się NPR. Moje pytanie brzmi: czy do końca opakowania możemy współżyć, czy też powinniśmy zachować wstrzemięźliwość już wcześniej? Bardzo proszę o odpowiedź... :?


Karina,
do końca opakowania jesteś zabezpieczona.

Potem już gorzej, tym bardziej, że z pierwszej fazy przez pierwsze 3 miesiące nie powinno się korzystać (bo duże ryzyko).
Pozostaje 3cia faza.
espree
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lipca 2006, o 20:34

Postprzez Amazonka » 9 września 2006, o 22:39

Mam pytanie do doświadczonych łykaczek tabletek. Które tabletki są przewskazane u młodych dziewczyn z nieregularnymi cyklami? Czy to przeciwskazanie jest prawdziwe?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Betsabe » 10 września 2006, o 09:29

Amazonka, Twoje pytanie chyba nie na to forum. :roll:
Betsabe
Domownik
 
Posty: 1164
Dołączył(a): 3 lutego 2006, o 11:09

Postprzez Amazonka » 10 września 2006, o 11:38

Tu jest wiele osób mających doświadczenia z tabletkami, więc może będą w stanie mi odpowiedzieć. Daj im szansę.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez espree » 10 września 2006, o 12:27

Amazonka napisał(a):Mam pytanie do doświadczonych łykaczek tabletek. Które tabletki są przewskazane u młodych dziewczyn z nieregularnymi cyklami? Czy to przeciwskazanie jest prawdziwe?


Ja nie słyszałam o takich przeciwskazaniach.
Główna zasada jest taka (albo raczej: powinna być), że tabletki dobiera się indywidualnie (a nie każdej pacjentce to asmo :? )
Młodym dziewczynom zazwyczaj daje się tabletki o najmniejszej ilości hormonów, ale żeby były na to jakieś konkretne wskazania to nie słyszałam
espree
Przygodny gość
 
Posty: 29
Dołączył(a): 15 lipca 2006, o 20:34

Postprzez NB » 11 września 2006, o 13:20

Amazonka napisał(a): Mam pytanie do doświadczonych łykaczek tabletek. Które tabletki są przewskazane u młodych dziewczyn z nieregularnymi cyklami? Czy to przeciwskazanie jest prawdziwe?


Do 21. roku życia nie powinno się przyjmować żadnych tabletek hormonalnych, ponieważ do tego wieku cykle mają prawo być nieregularne.
Wyjątek stanowią poważne schorzenia.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron