Teraz jest 28 kwietnia 2024, o 00:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

przesunięcie wskażników

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

przesunięcie wskażników

Postprzez Agfa » 6 lutego 2005, o 21:25

Jestem teraz w 6-tym cyklu NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej / brałam tabl. 3 lata/.Jak długo może trwać przesunięcie wskażników - szczty objawu śluzu występuje 5 lub 6-tego dnia temperatur wyższych i czy faza lutealna powinna być już wartością stałą czy jeszcze nie? wynosiła ona 12,12,11 i ostatnio 13 dni.Pozdrawiam gorąco- ogromnie się cieszę że odnalazłam Wasze strony, czytam z wielkim zainteresowaniem i radością że jesteście tak mocno zaangażowani w piękne przeżywanie mqłżeństwa.Ja troche się zagubiłam ,ale już widzę światełko ...
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez jrodzen » 7 lutego 2005, o 18:41

Stałość w pojęciu biologicznym nie jest tym co ujęcie matematyczne. Długość 12-16dni jest do przyjęcia, 11 jeszcze bym się nie czepiał. Co do przesunięcia szczytu objawu śluzu można zastosować preparaty z mikroelementami i jeszcze poczekać na normalizację. Znaczenie może mieć jeszcze podwyższone BMI ale na forum nie wypada pytać.
jrodzen
Przygodny gość
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 października 2003, o 18:39

Postprzez Agfa » 7 lutego 2005, o 19:09

Mój współczynnik BMI wynosi 20,31.Literatura podaje,ze faza lutealna wynosi od 10 do 16 dni i że u danej kobiety jest wartością stała. Dlaczego więc moje 11 dni budzą wątpliwości?Czy od 7 cyklu można stosować się już do reguł typowych czy nadal stosować zasadę 5-tego dnia podwyższonej temp.jako pierwszego dnia okresu niepłodnego /oprócz obserw. śluzu/
Agfa
Przygodny gość
 
Posty: 69
Dołączył(a): 1 lutego 2005, o 23:01
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron