Teraz jest 28 marca 2024, o 23:22 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR po tabletkach a brak owulacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez agnieszka_l » 9 maja 2011, o 22:31

Witam,
Od roku biorę Yasminelle. Chciałabym przejść na NPR. Rozumiem, że przynajmniej 3 pierwsze potabletkowe cykle wykluczają współżycie w I i II fazie cyklu ze względu na nieczytelny śluz, więc współżyć mogłabym dopiero po owulacji potwierdzonej skokiem temperatury. Problem polega na tym, że jeszcze przed rozpoczęciem brania tabletek bardzo często nie miałam w ogóle owulacji (próbowałam wtedy stosować NPR, ale wykresy wychodziły mi bez sensu, zaniepokoiło mnie to, więc zrobiłam badania hormonalne, które potwierdziły za niski poziom hormonu luteinizującego). Wygląda więc na to, że jako świeżo upieczona żona będę czekać w abstynencji w kilku pierwszych cyklach na skok temperatury, który może w ogóle nie nadejść z powodu braku owulacji, i tak aż do następnej miesiączki. I to może trwać miesiącami, a ja, niedoczekawszy się III fazy, będę się bała w takiej sytuacji współżycia przynajmniej przez pierwsze pół roku ze względu na zdrowie dziecka... Bardzo proszę o poradę, co w takiej sytuacji zrobić.
agnieszka_l
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez ella37 » 12 maja 2011, o 10:37

Przeciez nie wiesz jakie będziesz miała cykle po tabletkach, a jak nie spróbujesz, to sie nie dowiesz. Wyjścia są dwa: albo dalej brnąć w tabletki, albo rozpocząć obserwację. Jeśli po kilku- kilkunastu dniach zauważysz czytelne objawy i skok, to korzystasz spokojnie z 3 fazy, jak brak owaulacji będzie się przedłuzał (nadal niski poziom luteiny) możesz zacząc leczenie, jeśli oczywiście planujesz macierzyństwo :) pozdrawiam!
ella37
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 10:42

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez zuzaWLKP » 12 maja 2011, o 11:45

Myślę, że tak jak napisała ella musisz zacząć obserwować, bo skoro chcesz zacząć stosować npr to nie ma się co spieszyć. Ja też kiedyś brałam tabletki, a że byłam ulotkową pacjentką i miałam same negatywne skutki uboczne siłą rzeczy dość szybko przestawiłam się na npr. Jestem zwolenniczką sprawdzonej mojej metody czyli komputera cyklu CycloTestu 2Plus.
Bo bawienie się samemu kartka + długopis jest hmmm nie dla mnie :)

Pozdrawiam w ten upalny dzień.
zuzaWLKP
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:32

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez agnieszka_l » 14 maja 2011, o 14:20

No dobrze - "mogę zacząć leczenie, jeśli planuję macierzyństwo". A my przez najbliższy rok-półtora nie planujemy dziecka. W takim razie co - jeśli nie pojawią się owulacje, to mam żyć w absolutnej abstynencji? (Bo nie będę w stanie stwierdzić owulacji i bezpiecznie podjąć współżycia).
agnieszka_l
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 9 maja 2011, o 22:13

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez kami79 » 14 maja 2011, o 22:30

NPR zaklada okresy wstrzemiezliwosci. Dla kazdej z nas sa one trudne. Ale cos za cos- wspolzyjesz "zdrowo" i w zgodzie z natura, nie ingerujesz w akt malzenski zadnymi sztucznymi sposobami, masz spokoj sumienia- o ile stosujesz NPR zgodnie z jego przeznaczeniem.
Mysle ze nie powinnas martwic sie na zapas. Odstaw tabletki, obserwuj i zapisuj wszystko. Musisz byc nastawiona na to ze przez kilka tygodni lub dluzej bedziesz musiala poczekac na jasna sytuacje- ale niestety tabletki mocno ingeruja w cykl kobiety i potrzeba czasu zanim wszystko wroci do normy. Nie wszystkie kobiety maja nieczytelne cykle po odstawieniu tabletek. Niektore niemal od razu maja normalny cykl z owulacja, sluzem i skokiem temperatury
kami79
Domownik
 
Posty: 486
Dołączył(a): 20 kwietnia 2009, o 15:36
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez nehaali » 18 grudnia 2013, o 07:29

more explanation please ...
nehaali
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 grudnia 2013, o 07:16

Re: NPR po tabletkach a brak owulacji

Postprzez maharet » 13 czerwca 2014, o 09:35

Mam podobny problem.Jestem pierwszy cykl po odstawieniu tabletek(Bralam tylko 1,5 miesiaca i przerwalam w polowie opakowania) i zaobserwowalam niewielka ilosc sluzu plodnego w 16dc, wczesniej i pozniej nic.
maharet
Bywalec
 
Posty: 147
Dołączył(a): 10 sierpnia 2007, o 16:49
Lokalizacja: Niemcy


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron