Teraz jest 28 marca 2024, o 12:11 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

staranie po Nuva Ring- prośba o pomoc w interpretacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

staranie po Nuva Ring- prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez madijaczka » 5 maja 2011, o 09:28

Przez 2 miesiące używałam Nuva Ring, postanowiliśmy teraz starać się o dzidziusia. Jest to pierwszy cykl po krwawieniu z odstawienia i w ogóle moja pierwsza styczność z NPR więc jest mi trudno go odczytać. Mierzę temperaturę oralnie termometrem elektronicznym, sprawdzam również śluz i szyjkę. Według mnie śluz bardziej płodny pojawił się wtedy kiedy nie było skoku temperatury, natomiast wtedy kiedy jest ewidentny skok to nie ma płodnego śluzu, od wczoraj dopiero pojawił się kremowy śluz i wieczorem pojawił się brązowy upływ, który dzisiaj już zniknął :?
Jeszcze nie dostałam okresu i z tego co widzę za szybko nie przyjdzie, skoro skok temperatury był dopiero co..(mam nadzieję, że dobrze rozumuje, jak nie to proszę mnie poprawić). Bardzo proszę o pomoc w interpretacji (nie wiem czy dobrze wyznaczyłam pomocną linię niższych temperatur?)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
madijaczka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 kwietnia 2011, o 11:52

Re: staranie po Nuva Ring- prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez ella37 » 12 maja 2011, o 10:58

Według mnie linia niższych temperatur powinna byc na poziomie 36,4 - bo na tym poziomie kształtuje się najwyższa temp. z sześciu poprzedzających temperatury wyższe. Przedwzrostowa szóstka to 17-12 dc.
Trudno dokładnie określic poziom szczytu śluzu u Ciebie, bo go nie zaznaczyłaś w dniach 13-17, a więc wtedy, gdy jest najistotniejszy, zresztą po tabletkach może być zaburzony. Trzy zaznaczenia szyjki to tez malo...
ella37
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 10:42

Re: staranie po Nuva Ring- prośba o pomoc w interpretacji

Postprzez Amazonka » 27 maja 2011, o 12:02

Nie wystarczy zwrócić się do eksperta, którego masz pod ręką, po lewej stronie od wykresu?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron