Teraz jest 28 marca 2024, o 15:07 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez monikachod » 24 marca 2011, o 14:10

Witam,
Od momentu gdy narodzil sie nasz syn zaczelam sie zastanawac nad nasza wiara i nad tym jak bedzie wygladala pod wzgledem religii nasza wiara w rodzinie. Zawsze bylam wierzaca, ale jakos od momentu zaczecia wspolzycia stosowalam antykoncepcje, aby nie zajsc w ciaze. Rowniez po narodzinach syna znow zaczelam stosowac tabletki, jednak zaczelam miec wyrzuty sumienia i wciaz mysle jak moj syn bedzie patrzyl na swoich rodzicow ktorzy nie przyjmuja komunii a chodza z nim do kosciola. Zaczelam czytac o NPR a szczegolnie o metodzie rotzera. Chcialam zrezygnowac z tabletek jeszcze przed Wielkanoca. Jednak w moim miescie nie ma kursow tej metody, wiec tylko metoda internetowa i ksiazki mi pozostaja, i zeby rowniez jej sie nauczyc potrzeba kilku miesiecy. Pozatym po odstawieniu talbletek najlepiej nie zachodzic w ciaze przez ok. 6 miesiecy bo grozi to poronieniem lub wadami wrodzonymi u dziecka. Z tych wzgledow uwazam ze uzywanie prezerwatywy jest niezbedne przez najblizsze pare miesiecy po odstawieniu tabletek, ale uwazam to za usparawiedliwione, bo chce odejsc od grzechu, ale nie chce zajsc z tego powodu w ciaze i urodzic chore dziecko. Chce w tym czasie dobrze nauczyc sie obserwowac swoj organizm. Czy wiec uzywanie w tym czasie prezerwatywy jest wciaz grzechem? Co mam wiec zrobic?
A tak w ogole, czy ktos moze polecic dobre ksiazki o metodzie rotzera i kursy npr w Olsztynie.

Dziekuje.
monikachod
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 marca 2011, o 14:08

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Amazonka » 24 marca 2011, o 15:57

Aby odłożyć poczęcie, nie potrzebujesz żadnej anty, nawet prezerwatyw. Liczy się Twoja znajomość metody i postępowanie zgodnie z jej zasadami zamiast zakłócania obserwacji i nauki.
Najlepszy podręcznik do metody Rotzera
Kurs internetowy dla zapracowanych
Podręcznik do metody Kippleyów
Okres pod odstawieniu jest sytuacją szczególną szczegółowo opisaną w obu podręcznikach. Zaczynasz obserwacje od ostatniego krwawienia z odstawienia, które traktujesz jak początek pierwszego naturalnego cyklu. Początkująca nie ma niepłodności względnej, dopiero zbiera się doświadczenie i poznaje siebie, aby ją wyznaczyć. Dlatego czekasz na pewną niepłodność po owulacji, którą wyznaczasz wg zasad przeznaczonych dla Twojej sytuacji szczególnej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez ella37 » 29 marca 2011, o 11:41

Dokładnie tak. Bierzesz opakowanie do końca, zaczynasz mierzyc temp. U mnie owu. była już w 14 dniu po połknięciu ostatniej tabletki. Mierzysz temp., śluz może byc zaburzony, dlatego - jak pisze Amazonka, na początku nie przyjmuje się niepł. względnej. Niepłodność III fazy zaczyna się po 5 wyższych (u Kipleyów) lub 4 (roetzer). Kup termometr (ja mam ten z galistanem i duza podziałką - bardzo jestem z niego zadowolona) Możesz tez poduczyc sie przez internet rodzina-naturalnie.pl - tam masz roetzera. Powodzenia!!!
ella37
Przygodny gość
 
Posty: 30
Dołączył(a): 28 maja 2010, o 10:42

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Kazetka » 12 czerwca 2011, o 21:40

Witam dziewczyny!!
Jestem początkujaca NPR, 3 miesiace temu odstawiłam tabletki po 3ech latach brania. Pierwszy cykl trwał u mnie 28 dni, nie prowadziłam obserwacji :( ale dwa kolejne miały 36 dni i tu już obserwowałam temp i w ostatnim śluz. Temp mi wyraźnie skakała 26 dnia cyklu, więc po 3ech wyższych uznawałam III fazę. Dodatkowo śluz zmienił sie z płodnego na gorszy też w tym samym czasie. Narazie nie zaryzykowałam współżycia bo nie mam jeszcze pewności. Ale mam do was takie pytanie - czy jeśli kolejne cykle będą miały 36 dni to ten pierwszy 28 dniowy jest wiążący? Bo on bardzo skraca I fazę - teoretycznie od 7 dnia muszę uważać bo a nóż widelec któryś cykl będzie podobny i poczniemy fasolkę :( Tymczasem jeśli znowu będzie cykl 36 dniowy to tracimy conajmniej 7 dni niepłodnych. Dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi od bardziej doświadczonych koleżanek :)

Pozdrawiam was!!
Kazetka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 czerwca 2011, o 20:45

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Amazonka » 13 czerwca 2011, o 11:09

Jesteś początkująca, więc na razie nie masz niepłodności względnej.
Jakiej metody się uczysz? Każda metoda ustala dokładnie, kiedy można zacząć wyznaczanie względnej i jakie są sposoby.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Kazetka » 13 czerwca 2011, o 16:36

Korzystam z podręcznika "sztuka planowania rodziny" Roetzera. Piszą tam że jako początkujaca nie mogę przekraczać pierwszych 6 dni - akurat tyle u mnie trwa @... W takim razie w najbliższym czasie pozostaje tylko niepłodność poowulacyjna. Będę cierpliwa :)

Dziękuje za odpowiedź :)
Kazetka
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 czerwca 2011, o 20:45

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Amazonka » 19 czerwca 2011, o 14:42

Spokojnie, wszystko będzie dobrze, ja też miałam najpierw 6 dni względnej, chociaż znałam 12 długości naturalnych cykli i byłam w normalnej sytuacji rozrodczej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez zuzaWLKP » 20 czerwca 2011, o 13:33

Kurcze ja miałam bardzie regularne zaraz po hormonach niż teraz, nie wiem czemu tak. Mam kompik Cyclotest póki co jest wszystko ok, temperaturę dobrze pokazuje, sprawdzam jeszcze testami na LH, myślę, że jest więc ok. Nie wiem tylko czym to jest spowodowane, muszę się wybrać do ginekologa, bo nawet śluz jest jakiś dziwny ehhhh
zuzaWLKP
Przygodny gość
 
Posty: 11
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:32

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez romantyczna » 29 grudnia 2011, o 13:50

No to musisz się wybrać do gina. Wszystko Ci wyjaśni i odkryje czym to jest spowodowane. Moja koleżanka też używa cyclotestu :)
romantyczna
Przygodny gość
 
Posty: 9
Dołączył(a): 12 lipca 2011, o 13:02

Re: NPR po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Postprzez Hella » 17 stycznia 2013, o 01:53

Ja też miałam problem po odstawieniu antykoncepcji, bo strasznie mi wysuszało śluzówkę miejsc intymnych i non stop łapałam infekcje, a nie daj Boże antybiotyki, to już wiedziałam, że nie znów mi się przyplątają grzyby. W ogóle lekarze nie biorą tego pod uwagę, jak są antybiotyki, to tylko coś dają osłonowo na żołądek, a nasze zakamarki są zostawione na pastwę grzybów. Ostatnio moja mama poleciła mi starszą panią doktor, kobietka - koło 50, ale jakie mi zrobiła pranie mózgu o fizjologii, florze bakteryjnej, to aż mi się oczy otworzyły. Zaleciła mi dopochwowo NeoVaginal żel, że nawilża śluzówkę bo ma w składzie kwas hialuronowy i ma prebiotyki, czyli odżywkę dla probiotyków, żeby zachować właściwe pH w pochwie i mówiła, żeby tego pilnować przy antykoncepcji, a dodatkowo doustnie wzmacniać się NeoVaginalem synegio, że tam są z kolei probiotyki, które przenikają do układu moczowo -rodnego. Ale też mówiłą, żeby pilnować swoich własnych hormonów, żeby wróciły do normy, bo się wszystko w organizmie rozregulowuje od razu. Mówiła o takim wyciągu z korzenia maki, że jest on z witaminami i minerałami w tabletkach pro conceptio i że działa na przysadkę w mózgu, pobudzając do uregulowania hormonów i że to też jest zalecane po odstawieniu antykoncepcji i przy nieregularnych miesiączkach. Ja stosuję to od dwóch tygodni, za 3 miesiące mam kolejną cytologię, to zobaczymy.
Hella
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 stycznia 2013, o 18:29


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron