Teraz jest 28 marca 2024, o 23:26 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

przejscie z tabletek na NPR

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

przejscie z tabletek na NPR

Postprzez malina » 7 października 2010, o 23:35

Witajcie drogie Formuowiczki.

Od ok 4lat biore tabletki antykoncepcyjne i przyznam ze nie czuje sie z tym najlepiej bo boje sie konsekwencji ale wiadomo tabletki zapewnialy pewne bezpieczeństwo.
Ale z czasem brania mam coraz wieksze wyrzuty ze powinnam je zaprzestać brac bo bardzo duzo par zabezpiecza sie innymi tez bezpiecznymi metodami niz tabletkami.
I tu wlasnie kieruje swoje pytanie do Was drogie dziewczyny jesli mozecie mi pomóc to bardzo Was prosze o porade i przedstawienie dokladnie jak sie liczy dni plodne i nie plodne w kalendarzyku, przyznam ze nigdy nie miałam stycznosci z ta metoda ale bardzo chcialabym spróbowac wiem ze z tym wiazą sie pomiary temperatur codziennie ale nic wiecej niewiem.
Czytałam tez gdzies ze pare miesięcy po odstawieniu nalezy uwazac zeby nie zajsc w ciaze tylko niewiem jak mam postapic po ostatniej tabletce.

Prosze o porady!!! dzieki wielkie pozdrawiam

:D
malina
Przygodny gość
 
Posty: 1
Dołączył(a): 7 października 2010, o 23:21

Postprzez Annka » 14 października 2010, o 13:01

Witaj,
nie da się w dwóch słowach powiedzieć, jak wyznaczać dni niepłodne po odstawieniu antykoncepcji. Trzeba naprawdę spokojnie zapoznać się najpierw z teorią np. na stronie głównej, a jeszcze lepiej kupić/pożyczyć książkę.
Tu oczywiście nie ma mowy o żadnym "kalendarzyku" tylko o metodzie objawowo-termicznej. Nie ma więc mowy o żadnym "wyliczaniu" ale wyłącznie o obserwacji własnego organizmu.
Życzę Ci powodzenia i wytrwałości w stawianiu pierwszych kroków.
Annka
Bywalec
 
Posty: 118
Dołączył(a): 9 lipca 2008, o 14:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amazonka » 22 października 2010, o 09:26

Jeśli będziesz stosować nową metodę poprawnie, to odłożysz poczęcie tak samo skutecznie jak za pomocą tabletek.
Aby to się udało, poznaj dobrze wybraną metodę objawowo-termiczną.
Możesz zacząć stąd: prosty kurs metody Kippleyów
Dobrze mieć w domu wyczerpujący podręcznik, aby móc zawsze wyjaśnić swoje wątpliwości.
Pierwszy dzień ostatniego krwawienia z odstawienia traktujesz jak pierwszy dzień naturalnego cyklu i zaczynasz się obserwować i uzupełniać swoją kartę: rzeczywistą lub wirtualną.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron