Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 22:23 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Harmonet przez 6 miesięcy; pomóżcie!

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Harmonet przez 6 miesięcy; pomóżcie!

Postprzez agap » 8 września 2004, o 21:35

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)
Jestem młodą mężatką z problemami hormonalnymi spowodowanymi odchudzaniem się. Mój (chyba już były) lekarz przepisywał mi przez 6 miesięcy Diane-35, a potem, przez kolejne 6 miesięcy Harmonet. Nie zjadłam tego do końca, ostawiłam po trzecim opakowaniu. Nie chcę więcej brać tego syfu, zwłaszcza, że świetnie wychodziły nam NPR przed leczeniem. W tej chwili mija już 34 dzień pierwszego cyklu po odstawieniu, a ja czekam na "normalny" okres z niecierpliwością; bardzo źle czuję się psychicznie, mam stany depresyjne, nic mi się nie chce. Obżeram się słodyczami, odsuwam się od męża :( . Powiedzcie, kiedy wyrównują się cykle po odstawieniu, kiedy życie staje się normalne, bo już tego znieść nie mogę. Jak to jest naprawdę z tym wielkokrotnym jajeczkowaniem? kiedy następuje jajeczkowanie po odstawieniu pigułek, bo moja temperatura i śluz są tak nieprzejrzyste, że nic z tego nie mogę wyczytać. Pocieszcie mnie jakoś, bardzo Was proszę,
pozdrawiam
agap
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 września 2004, o 21:14

Postprzez NB » 9 września 2004, o 11:58

Witaj!
Tak moze być po odstawieniu pigułek.
Układ hormonalny po ich odstawieniu zazwyczaj wraca do normy po 6 miesiącach, zależy jeszcze u jakiej kobiety. Musisz cierpliwie poczekać aż wszystko się unormuje ale jaki to będzie czas - trudno mi powiedziec.
Jeśli chodzi o wielokrotne jajeczkowanie to poczytaj sobie : http://www.lmm.pl/przychodnia/jajeczkowanie.html
Na razie będziesz miała problemy z odczytaniem śluzu, ale zapisuj wszystko co obserwujesz. Owulacja moze nastąpić w tym cyklu a moze za parę miesięcy? Któż to wie?
Nie stresuj się i nie objadaj słodyczami, bo to znowu wpędzi Cię w manię odchudzania i znowu możesz miec problemy. Po co Ci to.
Nie mozesz być chuda jak patyk bo tkanka tłuszczowa u kobiety potrzebna jest dla hormonów żeńskich estrogenów. Kobiety odchudzające się mają często problemy z nieregularnym miesiaczkowaniem a nawet jego zanikiem. Weź męża na zakupy niech Ci coś ładnego kupi, od razu humor Ci się poprawi :-)
Trzymaj się !
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez agap » 12 września 2004, o 14:18

Dzięki serdeczne za odpowiedź!
Jestem teraz przeszczęśliwa, bo w końcu dostałam okres. Hurra!!! :D
Chyba powoli wszystko wraca do normy.
Jeszcze raz dziękuję za wsparcie
pozdrawiam gorąco :)
agap
Przygodny gość
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 września 2004, o 21:14

Postprzez Lara » 30 września 2005, o 22:49

agap, doskonale rozumiem jak się czujesz. Ja jestem już szósty cykl po odstawieniu. Na początku stresowałam się tak samo jak ty ! Nie mogłam się doczekać wzrostu temp. Prawie płalałam co dzień rano, gdy nie było jeszcze skoku. Dręczyły wyrzuty sumienia. Teraz już z każdym cyklem jest coraz lepiej. I na pewno nie wrócę do pigułek.
Lara
Przygodny gość
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 sierpnia 2005, o 08:52
Lokalizacja: Włocławek


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron