Teraz jest 28 marca 2024, o 10:53 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

PROSZĘ O POMOC

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

PROSZĘ O POMOC

Postprzez lilka24 » 12 czerwca 2009, o 12:09

Moja siostra jest w ciąży pierwszy miesiąc. Przed zajściem w ciążę dość dużo paliła (ok paczka na 2 dni), teraz jest jej ciężko sobie poradzić z rzuceniem palenia. Stara się rzucić i pali ok 1-2 dziennie czy to może mieć poważne skutki dla jej dzidzusia? Jeśli tak to proszę o jakieś konkretne rzeczy żebym mogła jej jakoś przetłumaczyć żeby wcale nie paliła. Proszę pomóżcie bo się bardzo martwie.
lilka24
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2009, o 07:57

Postprzez mmadzik » 12 czerwca 2009, o 12:34

Jasne, że może mieć wpływ - każdy papieros to zagrożenie dla dziecka.

Co do konkretów to dla mnie kiedyś szokujące i wstrząsające (ale na pewno skuteczne!) było usłyszenie porównania (autora niestety nie przytoczę, bo nie pamiętam) palącej kobiety do komór gazowych - że każdy papieros to urządzenie dziecku takiej "przyjemności", kiedy je to dusi, gryzie i mocno szkodzi. Może brutalne, ale na niektórych mało co działa.
mmadzik
Domownik
 
Posty: 445
Dołączył(a): 13 września 2007, o 11:57

Postprzez zielona » 13 czerwca 2009, o 12:12

Dzieci kobiet palących w ciąży rodzaą się z niską wagą urodzeniową, nie pamiętam szczegółów, ale to jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Wśród noworodków z niską wagą jest większa śmiertelność i problemy ze zdrowiem.
zielona
Domownik
 
Posty: 389
Dołączył(a): 23 maja 2004, o 10:55

Postprzez szczęśliwa mama » 15 października 2009, o 14:45

Ja znowu słyszałam od lekarza, że gdy długo i dużo się pali i nagle z dnia na dzień się rzuci palenie ze względu na ciążę, to MOŻE (NIE MUSI) mieć dużo gorszy wpływ na dziecko niż stopniowe zmniejszenie ilości wypalanej nikotyny.
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie

Palenie

Postprzez Greg » 18 sierpnia 2010, o 08:03

Moja znajoma pali od 15 roku życia, conajmniej paczkę dziennie. Mąż kupił jej papieros elektroniczny, w necie. Efekt jest niesamowity. Używa tego wynalazku od tygodnia i pali zaledwie kilka razy dziennie, nie śmierdzi, zaspokaja głód nikotyny, przy okazji dużo taniej.
Greg
Przygodny gość
 
Posty: 34
Dołączył(a): 17 sierpnia 2010, o 16:52
Lokalizacja: Wieliczka


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron