Teraz jest 28 marca 2024, o 13:35 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

czy to ciąża?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

czy to ciąża?

Postprzez lilka24 » 22 maja 2009, o 08:13

Witam , mam pytanie brałam przez 5 lat tabletki antykoncepcyjne, początkowo Stediril później Cilest. Mam podejrzenia że mogę być w ciaży. Tabletek nie biorę już od 4 miesięcy. Czy mogą one jakoś zaszkodzić dziecku? Robiłam sobie test ciążowy i nie wiem czy go dobrze interpretuje. Gdy jedna kreska - brak ciąży, gdy dwie - ciążą. I wyszło mi że jedna kreska bardzo wyraźna a druga dość słaba ale widoczna. Więc jestem w ciąży?
lilka24
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2009, o 07:57

Postprzez Anna Kinga » 22 maja 2009, o 08:36

Raczej tak, chociaż możesz po prostu udać się na test z krwi. Na opakowaniach najczęściej jest napisane, że 3 miesiące wystarczy od odstawienia tabletek, tutaj na forum czytałam, że powinno byc minimum 6 miesięcy. Jednak nie ma sie co martwić, na pewno bedzie dobrze i wszystko się ułoży. Początkowo mamy które mają nieplanowane dzieci wpadają w panikę, ale z czasem wszystko sie układa i są bardzo szczęśliwe...czego i tobie życzę:)
Anna Kinga
Przygodny gość
 
Posty: 18
Dołączył(a): 8 listopada 2008, o 14:16
Lokalizacja: Kraków

Postprzez lilka24 » 22 maja 2009, o 12:00

Tylko że ja jestem szczęśliwa, tylko nie chcę sobie robić zbędnych złudzeń że jestem w ciąży a okaże sie że nie jestem, to wtedy było by przykro mi i mojemu mężowi.
lilka24
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 maja 2009, o 07:57

Postprzez Amazonka » 22 maja 2009, o 17:39

Powtórz test jutro i sprawdź, czy 2. kreska jest ciemniejsza.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez szczęśliwa mama » 15 października 2009, o 15:13

Ja poszłabym do ginekologa na USG żeby potwierdzić lub wykluczyć ciążę.
Większość lekarzy twierdzi, że nawet jeśli druga kreska jest słabiej widoczna to i tak test potwierdził ciążę (gdy jest wczesna może być mniejsze stężenie tych hormonów w moczu, które są "badane" podczas testu ciążowego).
Można jeszcze zrobić test ciążowy z krwi, podobno jest bardzo skuteczny.
szczęśliwa mama
Przygodny gość
 
Posty: 49
Dołączył(a): 6 października 2009, o 13:08
Lokalizacja: podkarpackie


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron