Teraz jest 29 marca 2024, o 01:40 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

karmię i chcę odstawić cerazette

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

karmię i chcę odstawić cerazette

Postprzez biela » 28 lutego 2009, o 04:50

Proszę o pomoc - jestem mamą karmiącą (wyłącznie naturalnie) niespełna 5 miesięcznego szkraba, przed ciążą stosowaliśmy z mężem npr, teraz zaczęłam brać cerazette, ale biłam się z myślami i -mimo niepokoju, bo nie chciałabym na razie mięć kolejnego dziecka (mam dwójkę) - chciałabym wrócić do npr.
Wzięłam do dziś dosłownie 4 tabletki i w związku z tym mam pytanie - jak traktować cykl - jak po pigułce? Ile czasu może się normować? Czy można stosować regułę szczytu?
Nie wiem co mam robić, a tęsknimy już za sobą z mężem bardzo ;)
będę wdzięczna za pomoc i wsparcie
biela
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lutego 2009, o 04:20

Postprzez fuer_immer » 28 lutego 2009, o 11:18

tesknicie? to co dziela, wkoncu bierzesz cerazette :wink: wez opakowanie do konca, zreszta takie odstawianie po paru tabletkach dopiero rozwala cykl :roll:
fuer_immer
Przygodny gość
 
Posty: 75
Dołączył(a): 15 stycznia 2009, o 20:35

Postprzez Amazonka » 28 lutego 2009, o 20:10

Jaki cykl? Przecież cykl jeszcze nie wrócił.
Jaką metodę stosowałaś przed poczęciem?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez biela » 28 lutego 2009, o 20:39

no właśnie, cykl mam jeszcze nieunormowany po porodzie, inaczej bym nie zaczynała tych tabletek... po pierwszym dziecku stosowałam przez pół roku cerazette, a potem npr, między małymi jest 2 lata różnicy.
wtedy jakoś tak nie czułam mocno niechęci do pigułek (w narzeczeństwie je stosowałam, a po kursie przedmałżeńskim gdzie się uczyłam npr odstawiłam - tam mi powiedziano o wczesnoporonnym działaniu; a o cerazette ginekolog powiedział, że takiego działania nie mają :(), ale teraz czuję wewnętrzny sprzeciw i nie chcę w to brnąć...
czy faktycznie powinnam wziąć do końca opakowanie? nie jestem przekonana... może te cztery jakoś szybciej się zneutralizują?
poradźcie proszę, nie wiem co robić :(
biela
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lutego 2009, o 04:20

Postprzez Bright » 28 lutego 2009, o 21:13

Karmienie "naturalne" czymkolwiek jest nie zabezpiecza przed ciążą, tylko karmienie spełniające odpowiednie, restrykcyjne warunki (LAM) daje PI=2. Na LAM się nie załapiesz chyba, bo zaczęłaś już z pigułkami.

Teraz - musisz wziąć całe opakowanie, chyba, że chcesz sobie zafundować duży szok hormonalny i przez wiele miesięcy nie móc się połapać w obserwacjach. Przy antykoncepcji hormonalnej ZAWSZE obowiązuje zasada - jak odstawiasz, to tylko po zakończeniu calego opakowania!
Bright
Przyjaciel rodziny
 
Posty: 284
Dołączył(a): 10 września 2007, o 13:21

Postprzez Amazonka » 28 lutego 2009, o 21:40

Prędzej szokiem było rozpoczęcie brania dezogestrelu. Im szybciej skończysz, tym lepiej. Jeśli zrobiłaś już przerwę w braniu, to po co wracać do tego?
Na ulotce nie ma informacji o wczesnoporonnym działaniu? W przypadku dwuskładnikowych taka informacja jest, w przypadku Cerazette tym bardziej.
Pozostaje Ci reguła szczytu, chyba nie LAM.
Pisałaś już do LMM bezpośrednio?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez biela » 28 lutego 2009, o 21:53

na lam się nie łapię, bo małe przesypia prawie całą noc, tak do 5-6 rano, a właśnie niedawno usnęło :) więc z jednej strony to złote dziecko :) ale z drugiej z lam nici...
nie pisałam bezpośrednio, miałam nadzieję, że tu znajdę odpowiedź. Właściwie nie rozumiem dlaczego należy skończyć opakowanie, wydaje mi się, że przy minipigułce dawka hormonów jest właśnie mała -i być może przy tak niewielu sztukach organizm jakoś to sam wyreguluje szybciej niż po całym opakowaniu, kiedy będzie już przestawiony na sztuczne hormony, ale to tak na zdrowy chłopski rozum ;)
może się odezwie ktoś, to może zweryfikować?
biela
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lutego 2009, o 04:20

Postprzez Amazonka » 28 lutego 2009, o 22:11

Dawka musi być wystarczająco duża, aby zadziałać na przynajmniej 3 sposoby, nie tylko w Cerazette, ale i w niskodawkowych. :-)
Im wcześniej zaczniesz obserwacje w naturalnym poporodowym cyklu, tym lepiej.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez biela » 28 lutego 2009, o 23:12

Jak wszelkie inne sposoby zawiodą zajrzyj do instrukcji ;) Doczytałam w ulotce informacyjnej, że można odstawić w każdej chwili :)
NB jest w niej napisane, że w przeciwieństwie do innych minipigułek Cerazette (zazwyczaj) hamuje owulację, a przede wszystkim zatrzymuje migrację plemników. Nic o niedopuszczaniu do zagnieżdżenia. Tylko te dwa mechanizmy. Może nie działa wczesnoporonnie?
Tak czy inaczej nie ma się co paść hormonami ;)
biela
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lutego 2009, o 04:20

Postprzez Amazonka » 1 marca 2009, o 00:21

Ulotka to podstawa. :-)
O działaniu na błonę śluzową macicy nie ma nic?
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez biela » 2 marca 2009, o 00:20

Nie, tylko utrudnienie migracji i hamowanie owulacji. Sam sposób działania opisany dosyć ogólnie, za to rzetelnie o zagrożeniach dla kobiety (choroba zakrzepowa, rak), skutki uboczne, etc.
Dzięki za wsparcie :)
biela
Przygodny gość
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 lutego 2009, o 04:20

Postprzez NB » 2 marca 2009, o 10:17

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 2 marca 2009, o 14:29

W tym artykule chyba jest błąd. Cerazette nie zawiera estrogenów.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 2 marca 2009, o 14:56

Artykuł jest skorygowany.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron