Teraz jest 28 marca 2024, o 20:47 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

re Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne są wczesnoporonne

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez NB » 24 listopada 2008, o 11:51

No tak. Odsyłam tutaj: http://www.pro-life.org.pl/2008/05/piguka-zabija.html
Aborcja to celowe usunięcie zagnieżdżonego jaja płodowego, tudzież płodu ludzkiego.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: re Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne są wczesnoporo

Postprzez kamienna » 24 listopada 2008, o 21:48

eheon napisał(a):Chciałbym paniom uświadomić, że u osób (a w zasadzie u wszystkich ssaków) które starają się o dziecko w sposób naturalny ok. 50% zapłodnionych komórek nie ulega zagnieżdżeniu (ginie w sposób niezauważalny). Zatem Wasz organizm naturalne dokonuje aborcji (idąc tokiem myśli bioetycznej). Dlatego abstynencja seksualna jest jedyną drogą by przeciwdziałać temu grzesznemu procederowi!

Pozdrawiam!


Ach ta LOGIKA!!! Że też nie uczą nas logiki od podstawówki - może nie byłoby wedy takich postów.

Eheon, nawet jeśli nazwiesz to naturalną aborcją, to dokonuje go "Wasz organizm", ja nie mam wpływu na to, że organizm odrzuca jakąś komórkę, tak jak nie mam wpływu na to, że nagle okazuje się, ze mam raka mózgu. Stosując piguły, aborcji dokonujesz Ty świadomie, bo to Ty sięgasz po tablety.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Re: re Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne są wczesnoporo

Postprzez kamienna » 24 listopada 2008, o 23:23

eheon napisał(a):Przecież to świadomy wybór osób (kobiety i mężczyzny) zainteresowanych.


Nie tak jednak zostaliśmy stworzeni, by założyć na penisa złoty łańcuszek i go kontrolować. Nie po to też kobiecie została dana macica, by ją na cztery spusty pozamykała.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kamienna » 24 listopada 2008, o 23:32

Nie po to został stworzony mózg, by z pełną świadomością nużać nos w gównie. :D :lol:

PS
mam nadzieję, że się admini nie obrażą za słownictwo :oops:
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kukułka » 24 listopada 2008, o 23:35

Gdyby to było rzeczywiście złe, to kobieta nie zostałaby stworzona tak by nie mordować w sobie niezagnieżdżonych zarodków?


eheon, Jakby Bóg chciał, bysmy byli automatami, toby nie dał mozliwości wyboru
tylkko ze bóg to nie system totalitarny, który na nas wymusza jedyną słuszną opcję.
Człoweik jest tak skonstruowany, ze moze czynic zło, ale nie musi
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Re: re Czy wszystkie tabletki antykoncepcyjne są wczesnoporo

Postprzez kamienna » 24 listopada 2008, o 23:47

eheon napisał(a):
Gdyby to było rzeczywiście złe, to kobieta nie zostałaby stworzona tak by nie mordować w sobie niezagnieżdżonych zarodków?


Nie mnie wchodzić w Boże kompetencje.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez kamienna » 25 listopada 2008, o 10:25

Nie jestem bioetykiem i nie wiem, co mówią na ten temat. Nie mam też na świeżo tamtego tematu, do którego się odwołujesz, więc nie bardzo wiem, o co Ci chodzi z tymi bioetykami.

I, idąc Twoim tropem myślowym, w ogóle można powiedzieć, że kobieta jest morderczynią, bo wydając dziecko na świat, skazuje je na pewną śmierć.

Nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że jesteś mężczyzną. To by wiele tłumaczyło:) :P
A druga sprawa - to jest forum pomocy, a nie dyskusji. Takie jest założenie administratorów i trzeba to uszanować.

Pozdrawiam, eheonie:)
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez NB » 25 listopada 2008, o 10:34

Eheonie, chcesz podyskutować? Proszę bardzo pisz do mnie. Forum ma swój regulamin i proszę się do niego stosować. To nie jest kolejne forum rozwlekłych dyskusji tylko konkretnej pomocy, konkretnym ludziom.

Jeszcze odpowiedź na pytanie zadane w tytule wątku:
Do poronienia zapłodnionego ale jeszcze niezagnieżdżonego jaja dochodzi często przy stosowaniu nowoczesnych niskodawkowych pigułek zwanych antykoncepcyjnymi. Hormony w nich zawarte jedynie hamują owulację ale jej nie blokują.

Stare pigułki zawierające powyżej 30 mikrogramów składnika estrogenowego (typu etynyloestradiol) i odpowiednio większą niż obecnie stosuje się dawkę składnika progestagenowego rzeczywiście blokowały owulację. Wycofano je jednak z użytku ponieważ bardzo źle oddziaływały na układ sercowo-naczyniowy. Ponieważ nowe pigułki nie zapewniają blokady owulacji, stworzono pigułki, których głównym mechanizmem jest wyjałowienie błony śluzowej aby była twarda i odrzucała ew. zapłodnione jajo nie pozwalając mu się zagnieździć. Kolejnym mechanizmem antyzagnieżdżeniowym jest wywołanie ruchów antyperystaltycznych jajowodów (co powoduje opóźnienie transportu jaja do macicy).

Czym innym jest świadome działanie przeciwpoczęciowe (stosowanie środków uniemożliwiających zagnieżdżenie i wczesnoporonnych), a czym innym naturalna selekcja, która odbywa się poza naszą świadomością i wolą.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron