Teraz jest 27 kwietnia 2024, o 15:21 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Npr a lek duphaston

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Npr a lek duphaston

Postprzez biedronka » 8 lipca 2004, o 20:31

10 dni temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Ginekolog zapisał mi duphaston, bo w trakcie antykoncepcji hormonalnej zrobił mi się guz na piersi. Mam brać zapisany lek przez pol roku i nie wiem czy moje obserwacje temperatury i śluzu będą wiarygodne. Ginekolog powiedział, że tak. A ja powątpiewam, ponieważ lek ten jest hormonalny i w trakcie kuracji miesiączka ma być regularna. Czy z związku z tym obserwacje mają sens. Moje normalne cykle wahają się od 29 do 42 dni.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez steffi » 9 lipca 2004, o 11:20

z tego co wiem to duphaston to progesteron, jezeli bierzesz go w drugiej polowie cyklu to temperaturka powinna ladniutko podskoczyc, bo to zdaje sie wlasnie ten hormon ją dźwiga. no 2-3 dni po odtawieniu jest miesiączka, tak jest u mnie (z tą temperaturą to dopiero sprawdzam), ale moze lepiej niech sie specjalista wypowie :)
pozdr
steffi
steffi
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 21 sierpnia 2003, o 14:01

Postprzez madzia » 9 lipca 2004, o 11:48

Ja tez biore pierwszy cykl duphaston. Zawsze mialam III faze 9-10 dni. W tym cyklu po owulacji (stwierdzona tez na USG) skoczyla temp. o ksiazkowe 0.2 stopnia i byla na tym poziomie. Dopiero kiedy minely dni mojej "naturalnej" miesiaczki tj. w 11 dc skoczyla o kolejne 0.3 stopnie i utrzymuje sie tak juz 3 dni. Czy tez tak macie?
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez madzia » 9 lipca 2004, o 11:49

Napisalam zle: nie w 11dc tylko w 11 dniu podwyzszonej temp. :wink:
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez biedronka » 9 lipca 2004, o 19:01

Madziu i Steffi czy dobrze zrozumialam, że stosuje duphaston i żyjecie w zgodzie z npr. A jak ten lek ma się do skuteczności tej metody. Ja dopiero za kilka dni zaczynam pierwsze opakowanie w 16 dniu cyklu i naprawdę nie wiem na co się nastawiać. Panicznie boję się teraz hormonów, bo to podczas przyjmowania tabletek hormonalnych (Mercilon) pojawilł się guz na piersi, ktory teraz lecze tym duphastonem. Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez zuzia » 9 lipca 2004, o 21:35

Ja brałam Duphaston i wiecie, co na mnie jakoś chyba ubocznie nie zadziałał, miesiączka pojawiła się w terminie i było normalnie no i chyba faza lutealna się wydłużyła z 10 na 15 dni. Pozdrawiam :lol:
zuzia
Przygodny gość
 
Posty: 66
Dołączył(a): 7 maja 2004, o 16:32
Lokalizacja: siedlce

Postprzez tdmochowski » 10 lipca 2004, o 10:19

Jeżeli Duphaston przyjmowany jest w drugiej fazie cyklu-po owulacji to działa w sposób korzystny na cykl, podnosząc poziom naturalnego progesteronu i nie zaburza obserwacji w NPR. W innych przypadkach wszystko zależy od dawki i sposobu przyjmowania w stosunku do cyklu. Konkretna odpowiedź na pytanie o wpływ na obserwacje jest możliwa tylko wtedy jeśli zna się dawkę i sposób przyjmowania leku. W guzach piersi najrozsądniejszym postępowaniem jest odstawienie wszelkich hormonów i dokładna diagnostyka rodzaju zmiany (usg ewentualnie biopsja) i dopiero otem leczenie
tdmochowski
Przygodny gość
 
Posty: 48
Dołączył(a): 11 września 2003, o 21:56
Lokalizacja: Poznań

Postprzez biedronka » 10 lipca 2004, o 14:34

Ja miałam już USG i biopsję guza na piersi, ktorego wielkość wynosiła 4 na 2 cm. Ginekolog i onkolog jednoznacznie orzekli, że to przerost hormonalny. Być może od tabletek antykoncepcyjnych. Zapisano mi duphaston. Mam go brać od 16 do 25 dnia cyklu, po jednej tabletce dziennie (10 mg dydrogesteronu). Czy te dane wystarczą, aby orzec o wpływie leku na obserwcje?
biedronka
Bywalec
 
Posty: 137
Dołączył(a): 8 lipca 2004, o 20:18

Postprzez steffi » 10 lipca 2004, o 20:23

ja dopiero zaczynam obserwacje, a lek biorę na uregulowanie cykli
pozdr
steffi

ps. jak dobrze miec lekarza na forum :)
steffi
Przygodny gość
 
Posty: 45
Dołączył(a): 21 sierpnia 2003, o 14:01

Postprzez madzia » 12 lipca 2004, o 09:05

Juz wiem, dlaczego skoczyla temp. - wczoraj mialam odstawic duphaston po zrobieniu testu: zrobilam 2 testy - 2 dodatnie!!!!!!!!!!
Boje sie, ciesze sie ale jeszcze z ostroznoscia i czekam z niecierpliwoscia na piatek- mam wizyte u mojej p.dr. Wczesniej nie kazala przychodzic.
Baaardzo chce zeby byla to ciaza i wszystko bylo dobrze
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez agulla » 12 lipca 2004, o 10:40

No to madzia super !
Jak napisałaś o tym drugim skoku, od razu pomyślałam o ciąży i cieszę się, że testowałaś i to z pozytywnym skutkiem :)
Cierpliwości w oczekiwaniu na wizytę, duphastonu nie odstawiasz skoro testy wyszły pozytywne :?: tak chyba byłoby lepiej
Powodzenia agulla
agulla
Nauczyciel NPR - metoda LMM
 
Posty: 220
Dołączył(a): 21 listopada 2003, o 15:37
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez madzia » 12 lipca 2004, o 11:04

Biore nadal duphaston 2x1 tabl. Tak kazala mi p.dr -wczoraj do niej dzwonilam i pocieszyla mnie, ze testy zadko sie myla (dodatkowo zrobilam 2 ronych firm i rozne). Ucieszyla sie bardzo. Ale boje sie, bo czuje lekkie klucie po prawej stronie brzuszka i dzisiaj mialam 36.5 temp a do tej pory byla 36.7, ale mialam otwarte usta i sasiedzi strasznie halasowali od wschodu. Mam nadzieje, ze jutro bedzie wyzsza.
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56

Postprzez madzia » 12 lipca 2004, o 11:05

RZadko a nie zadko :oops:
madzia
Przygodny gość
 
Posty: 54
Dołączył(a): 3 marca 2004, o 14:56


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron