Teraz jest 28 marca 2024, o 15:09 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Przeciw pigułkom III generacji

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Postprzez Amazonka » 26 września 2007, o 10:19

Amerykańska społeczna kampania przeciwko anty trzeciej generacji zawierającym główny składnik Cerazette - dezogestrel, który 2x bardziej niż inne składniki anty sprzyja zakrzepicy:
http://notmypill.org/
Petycja do FDA z prośbą o zakazanie sprzedaży tych środków jest dobrze uzasadniona medycznie.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 1 października 2007, o 11:27

Dzięki Amazonko :-)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 1 października 2007, o 11:56

Zwraca uwagę to, że autorzy biorą pod uwagę prace niesponsorowane przez firmy farmaceutyczne oraz że skłonność do zakrzepicy nie zawsze da się rozpoznać. FDA zaleca lekarzom podejmowanie decyzji o przepisaniu konkretnego środka.
Podobne podejrzenia dotyczą modnej Yasmin i Evry.

Na Zachodzie sprzedaje sie pełno marek anty. Jaki to przypadek, że gdy dochodzi do powyższych akcji i pojawiają się ofiary wyboru wygody i odpowiedzialnego planowania rodziny, to one często dotyczą preparatów znanych i bardzo promowanych w Polsce...
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 1 października 2007, o 12:36

NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 1 października 2007, o 14:21

tak sie sklada, ze bralam mercilon 1,5 roku. a wczesniej przez 2 lata jako nastolatka (wtedy to ze wzgledu na problemy hormonalne) informacja o ryzyku zakrzepicy jest umieszczona na ulotce tej tabletki, wiec nei do konca jest tak, ze kobiety sa niedoinformowane, wystarczy wykazac sie odrobina checi i umiejetnosci czytania, zanim sie siegnie po tabletki 9a nie trzeba kupowac tabletek, by czytac ich ulotke, bo ulotki sa dostepne w necie)
skad informacje o nizszej plodnosci - nie mam pojecia. ja zaszlam w palnowana ciaze w pierwszym cyklu staran.
co wiecej - w czasie brania tabletek najprawdopodobniej nie mialam owulacji, bo tuz po ich odstawieniu pojawil sie bol owu, ktorego wczesniej nie mialam.
PS zeby byla jasnosc - nie przecze,z e tabletki maja efekty uboczne, bo na pewno maja - jak kazdy farmaceutyk, nei zgadzam sie natomiast z teza, ze kobiety sa niedoinformowane. jak kltos chce to sie doinformuje zanim polknie czy wykupi tabletke. w dzisiejszych zcasach to zaden problem, dostep do informacji jest.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 1 października 2007, o 15:50

Zgadzam się z Tobą, tylko zwróć uwagę na jedna bardzo ważną rzecz. Często lekarze nie informują dokładnie swoich pacjentek uważając, że są na tyle inteligentne aby przeczytać i zrozumieć ulotkę. Kiedy lekarz zaordynował mi Mercilon , ulotkę przeczytałam ale nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia (miałam wtedy niespełna 20 lat).
Dlaczego? Dlatego, że tyle kobiet bierze pigułki. Dlatego, że lekarz powiedział:" Proszę się nie martwić to bezpieczny lek". Ufałam mu a martwić się zaczęłam jak zaczęły mnie nogi boleć. Wyszły problemy z żylakami i nie tylko.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kukułka » 1 października 2007, o 20:43

widzisz, mnie akurat po tych tabletkach nic nie bylo. a nieufnosc do lekarzy... trzeba w sobie wyrobic, coz...
a ulotki... tez sa po cos i trzeba nauczyc ludzi:
dopyrywac sie do znudzenia u lekarza
czytac ulotki.
nie wiem, jak ty, ale ja majac 20 lat (teraz mam 27) nie wiedzialamn, co to internet. dzis dziewczyny wiedza, kazda choc raz w necie byla, wiec i kontekst informacyjny jest inny, nie ma co porownywac
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Amazonka » 17 marca 2008, o 21:35

Nic mi nie było - to trochę mało.
Wpływ estrogenów na męski układ rozrodczy
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 10 kwietnia 2008, o 12:19

Czy pigułka powoduje aborcję? - książka po angielsku w pdf
Does the Birth Control Pill Cause Abortions?
by Randy Alcorn
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Fragma » 13 sierpnia 2008, o 22:21

Więcej aborcji dokonywanych jest przez nieświadomość antykoncepcji niż przez prawdopodobieństwo, że dzieje się tak przez pigułki...
Fragma
Przygodny gość
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 sierpnia 2008, o 22:19

Postprzez NB » 14 sierpnia 2008, o 07:33

Skądże takie dane? To nie jest żadne prawdopodobieństwo, tylko fakt. Jednym z mechanizmów działania pigułki jest niedopuszczenie do zagnieżdżenia w błonie śluzowej macicy.
http://www.pro-life.org.pl/2008/05/piguka-zabija.html
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amazonka » 14 sierpnia 2008, o 10:31

Informacja o tym powinna być na każdej ulotce. Producenci nie przyznawaliby się raczej do zmyślonych mechanizmów działania swoich produktów.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 25 listopada 2008, o 14:56

Randy Alcorn w książce Does the birth control pill cause abortion? (Czy pigułka powoduje aborcję?) cytuje fragment wywiadu z lekarzami z Advances in Oral Contraception (Postępy w Doustnej Anty) str. 42:

Are factors besides anovulation [not ovulating] affected by the contraceptive action of the Pill?
Dr. Christie: Yes—cervical mucus, maybe nidation, the endometrium, so it’s not in the appropriate condition for receiving a fertilized ovum. The authorities agree that with the LH and FSH changes, no ovulation occurs; the egg isn’t there to be fertilized.
Dr. Goldzieher: Some time ago Pincus found, when studying Enovid 5 and 10, that conceptions occurred with these pills. To me his evidence indicates that there must not be much of an antiimplantation effect on the endometrium if a woman can skip a very-high-dose OC for a few days and become pregnant. If there is an antiimplantation effect, it certainly is absent in some cases.


(Czy inne czynniki oprócz hamowania owulacji wpływają na antykoncepcyjne działanie tabletek?
Dr. Christie: Tak, śluz szyjkowy, może nidacja, endmetrium, które nie jest we właściwym stanie do przyjęcia zapłodnionej komórki jajowej. Autorytety są zgodne, że mimo zmian LH i FSH nie ma owulacji i nie ma komórki jajowej, którą możnaby zapłodnić.
Dr. Goldzieher: W czasie badań Enovidu 5 i 10 przeprowadzonych jakiś czas temu Pincus wykrył, że podczas brania tych tabletek dochodzi do zapłodnień. Według mnie jego dowody pokazują, że działanie antyimplantacyjne na endometrium nie może być silne, skoro kobieta może pominąć kilka wysokodawkowych tabletek i zajść w ciążę. Jeśli działanie antyimplantacyjne istnieje, to na pewno nie ma go w pewnych przypadkach.)
Dr. Christie, “Advances in Oral Contraception,” The Journal of Reproductive Medicine, January 1983, 100 ff.

Pincus - wynalazca pierwszej tabletki anty przy pomocy finansowej założycielki IPPF
Enowid - pierwsza wysokodawkowa tabletka dwukładnikowa - 30 mcg EE to drobiazg w porównaniu do niej
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Amazonka » 25 listopada 2008, o 14:57

Zatem owulacja występowała nawet w czasie brania pierwszych wysokodawkowych tabletek.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez NB » 25 listopada 2008, o 16:00

niezłe :)
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez NB » 26 listopada 2008, o 20:05

Powiedz to lepiej administratorom np. forum na antykoncepcja.pl
Każde forum ma regulamin.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kamienna » 4 stycznia 2009, o 13:01

Mam pytanie do AMazonki.
Kiedyś chyba pisałaś o badaniach, jak to wygląda procentowo: stosunek hamowania owu przez pigułke do zmian w endometrium...

Masz to moze gdzieś pod ręką?
Jestem tego ciekawa.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14

Postprzez Amazonka » 5 stycznia 2009, o 10:43

W broszurze dla pacjentki i materiałach reklamowych dla lekarza o Yasmin oba te mechanizmy są określone jako główne.

Zacytowane streszczenia prac mówiące o tym, że owulacja występuje w czasie brania nowych preparatów

Nie wiem, jak często za brak ciąży odpowiada jeden mechanizm, a jak często drugi. W tej książce są próby oszacowania częstotliwości hamowania implantacji.
Amazonka
Domownik
 
Posty: 1650
Dołączył(a): 17 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kamienna » 5 stycznia 2009, o 10:50

Dzięki.
kamienna
Domownik
 
Posty: 951
Dołączył(a): 26 czerwca 2006, o 18:14


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron