Teraz jest 29 marca 2024, o 00:34 Wyszukiwanie zaawansowane

Uprzejmie informujemy,
że decyzją Zarządu Stowarzyszenia Liga Małżeństwo Małżeństwu
z dniem 1 grudnia 2016 forum pomoc.npr.pl zostaje
Z A M K N I Ę T E
Wszystkie osoby potrzebujące pomocy
zapraszamy na FaceBook'a lub do kontaktu z nami poprzez skrzynkę Porady

Jak najszybciej zajść w ciąże po odstwieniu pigułek?

Forum pomocy, przeznaczone do odpowiedzi na pytania osób, które zrezygnowały z antykoncepcji i zaczęły praktykować naturalne metody rozpoznawania płodności (nie jest to forum dyskusyjne).

Moderatorzy: admin, NB

Jak najszybciej zajść w ciąże po odstwieniu pigułek?

Postprzez Miki » 24 kwietnia 2007, o 09:47

Witam!
Mam pytanie i jednocześnie wielką prośbę o pomoc. Czy może mi ktoś doradzić jak zajść w ciążę zaraz po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych? Wiem że może to nie być łatwe, ale jak ustalić płodne dni kiedy objawy temperaturowe i śluzowe są kompletnie rozregulowane.Pomóżcie proszę bo tak bardzo chcemy didzie a ja sie tak boję że będą problemy (chyba za dużo sie oczytałam forów). Mój 14dc wypada jutro, ale czy można tak po prostu przyjąć, że cykl nadal pozostał po odstawieniu tabletek 28-dniowy i że jutro będzie owu :?:
Z góry wielkie dzieki.
Miki
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 kwietnia 2007, o 09:41

Postprzez mfiel » 24 kwietnia 2007, o 10:39

Przede wszystkim cykl "pigułkowy" nie ma nic wspólnego z naturalnym.
Więc nie ma co zakładać, że będzie 28-dniowy.
Pondato, może to trochę potrwać zanim organizm dojdzie do siebie to pigułkach.
Na pewno najlepsze będzie po prostu prowadzenie regularnych obserwacji - temperatura, śluz, szyjka. Jeżeli masz taką możliwość warto może po prostu znaleść się pod opieką lekarza, który nie traktuje stostujących NPR jak kosmitów i skonsultować z nim to, co zaobserwujesz.
Powodzenia i cierpliwości
mfiel
Domownik
 
Posty: 316
Dołączył(a): 1 czerwca 2004, o 14:52
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kukułka » 24 kwietnia 2007, o 13:07

Przede wszytskim lepiej poczekac co najmniej 3 miesiące bez tabletek, a potem się starać.
A jakie tabletki brałaś? I jakie cykle miałas przed tabletkami? Jak długo brałaś?
Jesli to były niskohormonalne tabletki, to nie powinno być większych problemów.
I spokojnie, mnie po odstawieniu organizm sam powiedizał, kiedy jest owu (miałam bóle owulacyjne). Tez się bałam, ze będą problemy, ale udało się w pierwszym cyklu starań, dziś jetsem w 12 tyg ciązy.
Spokojnie, spokojnie i jeszcze raz spokojnie, bez paniki.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Miki » 24 kwietnia 2007, o 13:26

Brałam Logest przez ok 6 lat, a przed miałam cykle dość nieregularne i dłuższe. A co do tego czasu 3 miesięcznego na odtrutkę, to lekarz powiedział mi że nie musimy czekać, bo po ostatniej tabletce nie ma śladu w organizmie już po 24h, co mnie bardzo ucieszyło :D. Staram się być spokojna i nie myśleć o tym zbyt intensywnie (bo wiem, że to na pewno nie pomaga) ale chciałam się też coś dowiedzieć od doświadczonych, stąd ten mój post.
Miki
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 kwietnia 2007, o 09:41

Postprzez kukułka » 24 kwietnia 2007, o 14:29

Ja bralam 1,5 roku, przed tabletkami mialam cykle 28-32, po tabletkach 28-29.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez NB » 25 kwietnia 2007, o 08:41

Lepiej odczekać trzy miesiące.Hormony z tabletek kumulują się w tkance tłuszczowej, dziecku one są niepotrzebne.
NB
Administrator forum
 
Posty: 2064
Dołączył(a): 18 września 2003, o 09:52
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez asikp » 17 maja 2007, o 13:36

Miki ja gdzieś na któryms z forów przeczytałam że nie trzeba czekać po odstawieniu, a wręcz przeciwnie bo ponoć łatwiej zachodzi się w ciążę (dodam że pisał to ekspert lekarz ginekolog). Moje dwie loleżanki w pierwszym miesiącu po odstawieniu zaszły i ciesza się super dzidziusiami.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kukułka » 17 maja 2007, o 13:41

My wybralismy rozwiązanie posrednie, czekalismy 2 mies po odstawieniu.
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez asikp » 17 maja 2007, o 13:59

Wiem kukułko że to czy ktos będzie sie strał zaraz po odstwaieniu czy trochę poźniej to indywidualna decyzja, ale znam przypadki ze po takim czekaniu na " oczyszczenie " organizm sie tak rozrególował że starania trwały 3 lata była laparoskobia bo były torbiele itp. Wtedy lekarz powiedział dziewczynie że gdyby nie czekała z poczeciem pewnie by była mamą znacznie wczesniej.
Ale jak napisałam to indywidualna sprawa każdej osoby.
asikp
Domownik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 20 lipca 2006, o 09:50
Lokalizacja: Wa-wa

Postprzez kukułka » 17 maja 2007, o 14:01

To chyba tez zalezy od tego, co kto brał, jak długo i jakie miała cykle przed tabletkami, no i ile ma lat..
kukułka
Domownik
 
Posty: 1748
Dołączył(a): 22 kwietnia 2004, o 13:55
Lokalizacja: Śląsk

Postprzez Miki » 31 maja 2007, o 14:34

My zaufaliśmy jednak mojemu ginekologowi, który jak już wspominałam powiedział że nie ma potrzeby czekać i zaczęliśmy starania od razu. Teraz jest 2 cykl po odstawieniu i zobaczymy co przyniesie 6 czerwiec (to mój spodziewany termin miesiączki). Choć na razie nie mam wielkich nadziei, bo byłam na USG dopochwowym i Pani doktor powiedziała że moje jajniki się trochę "uśpiły" przez te 6 lat brania tego świństwa (to moje określenie :lol: ) i teraz może to chwilkę potrwać zanim się obudzą i zaczną znów pracować jak trzeba. No nic, porobiłam badania hormonalne, które zlecił mi lekarz i dziś idę z wynikami na kontrole. Zobaczymy...
Pozdrawiam. Miki

P.S. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :)
Miki
Przygodny gość
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 kwietnia 2007, o 09:41


Powrót do NPR po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron